„Š*kejte beze strachu!“, vyzývá kontroverzní reklama

10. 1. 2017 09:30 Zdraví & Krása
„Š*kejte beze strachu!“, vyzývá kontroverzní reklama

Mysleli jste, že fousatá sobí reklama se Čtvrtníčkem je terno? Pak o světě nevíte vůbec nic. Na hollywoodském bulváru se tento týden objevil obří billboard, který jde na věc bez obalu - paradoxně však k „obalování“ jistých věcí nabádá.

Sdělení reklamního poutače je jednoznačné. „Š*kejte beze strachu!“, hlásá bílý nápis vyvedený na černém pozadí. Proč?

30. 4. 2018Jak mít za měsíc ploché břicho bez sklapovaček?

„Doufáme, že pomocí této kampaně přimějeme lidi k tomu, aby začali pravidelně užívat PrEP,“ říká Darrel Cummings, vedoucí LGBT centra v Los Angeles. PrEP (Pre-expoziční profylaxe) snižuje riziko nákazy virem HIV až o 99 %. To má mj. za následek snížení šíření infekce – a tím pádem dochází i k nižšímu zatížení systému zdravotnictví.

„Máme v rukou nástroj, se kterým porazíme jak strach z HIV, tak samotnou epidemii. Existují rizikové skupiny, které tento virus ohrožuje  víc než jiné. Je naprosto zásadní, aby tito lidé byli o rizicích a možnosti prevence poučeni,“ tvrdí Cummings. Současně kontroverzní billboard nabádá k užívání ochrany. Jak ale Cumming poukazuje, samotné kondomy nejsou zárukou, že k infekci virem HIV nedojde.

10. 5. 2018Tichý zabiják jménem deprese. Je čas, aby muži začali otevřeně mluvit o duševním zdraví

Vedle toho se kalifornské LGBT centrum snaží k ohroženým osobám dostat i informaci, že každodenní užívání PrEP medikace lze skloubit s jejich pojištěním. To je v USA problém. Spousta lidí není pojištěna vůbec, další pak paběrkují na základních formách pojištění. I skrze ně ale prý lze proplacení denní dávky PrEP dosáhnout.

Foto: pinknews.co.uk

Tomáš Soukup

Autor

Tomáš Soukup

Student, blížící se do cílové pásky. Klavírista samouk, který sotva přečte noty. Vyznavač dobrého jídla i pití; skvělé hudby i literatury. Neumí sám sebe zařadit - nejen v rámci mnoha škatulek, ale často ani co do svých životních postojů a snů. Zkrátka další z mnoha.

E-shop