Udělejte si nejteplejší večer v lednu!

9. 1. 2017 06:00 Zdraví & Krása
Udělejte si nejteplejší večer v lednu!

Kupodivu, venku je mráz. Sice to není až tak dramatické, jako před pár lety, kdy bylo 20 pod nulou. Ale současně to není ani počasí, které způsobí jen lehce zčervenalé tváře. Pokud taky patříte k těm, kteří musí vycházet z domu každý den, vybrali jsme pro vás několik tipů pro lepší zahřátí.

Kurkumový čaj

Ano, zní to možná trochu divně, ale čaj nebo latté z kurkumy má něco do sebe. Krom ohromných zdravotních benefitů (lepší zažívání - ergo lepší pleť, snížený cholesterol, silné antibiotické účinky) umí jediný šálek rychle zahřát celé tělo. Pokud si troufnete na drsnější variantu, svařte mletou kurkumu s vodou, skořicí, muškátovým oříškem a třeba i zázvorem nebo špetkou pepře. Vařte dvacet minut, dokud není tekutina hladká. Doslaďte přírodním medem a pro zjemnění přidejte nějakou verzi mléka (mandlové, rýžové…). Tento drink není pro padavky a člověk se k němu musí „propít“.

7. 5. 2018Že jsou muži lepší řidiči než ženy? Omyl! Vždyť i první řidičkou na světě byla žena

Esenciální olej

Horká koupel je jedna věc. Horká koupel s esenciálním olejem je věc druhá. Prohřeje vás do hloubky a celkově pomůže tělu lépe se vypořádat se zimou. Přidejte lžíci obyčejné soli a pár kapek levandule. Pokud máte doma jen sprchu, nechoďte rovnou pod vodu z hlubin pekla. Začněte vlažnou. Krom toho, že je to lepší pro kůži, postupné prohřátí je méně zatěžující pro organismus.

Kalorie

Každý v zimě přibere, to je prostě biologie. Jakmile přijdete ze zimy, tělo potřebuje dostatek tekutin a kalorií, aby se zvládlo s tím stresem vypořádat. Horká čokoláda (klidně s něčím ušlechtilým z rumako.cz nebo warehouse1.cz – pomerančový sirup, Bacardi a nebudete chtít jinak), hroznové víno, které má vysoký obsah cukru, nebo pořádná miska domácího vývaru nic nezkazí.

9. 5. 2018„Chybí nám polibky, doteky a oční kontakt,“ říkají příznivci hnutí za reálnější porno

Není dobré okamžitě po příchodu z mrazu, vlézt do horké vody a usrkávat u toho grog. To je ještě větší šok. Nevytápějte si dům na tropy. Spíše řekněme na vlažný jarní den. A postupně přitápějte, až když jste doma.

Zkuste si pořídit nějaký huňatý župan, kombinézu nebo něco extra pohodlného a nechávejte to přes den u topení. Když se pak večer vrátíte, jděte okamžitě do naha a zaplujte do tohoto vyhřátého ensemblu.

Foto: Pinterest

Václav Mensa

Autor

Václav Mensa

Student, autor, antropolog, pozorovatel. Jídlo má rád ostré, nápoje kofeinové, zprávy okamžité a módu minimalistickou. Hudbu hlasitou a od Daphne Guinness, filmy Streepovské, telefony nedotykové, život nekomplikovaný, jednání profesionální, psaní a čtení kvalitní, internet rychlý a šampaňské říznuté džusem.

E-shop