Novoroční dieta: 11 potravin, se kterými zhubnete bez zbytečného strádání

3. 1. 2017 09:30 Zdraví & Krása
Novoroční dieta: 11 potravin, se kterými zhubnete bez zbytečného strádání

Třetí den nového roku, třetí den vašeho nového já. Předsevzetí dostat se do formy patří mezi ty nejčastější – a také je tím nejčastějším, ve kterém lidé selžou.

Pizza je zkrátka pizza.

O motivaci a nutnosti změnit způsob myšlení jsme psali včera. Dnes se mrkneme na zoubek složce, která nás drží při životě a po bolestných rozchodech je často naším jediným smyslem existence.

Jídlo.

Zdravá strava je alfou a omegou skvělé figury. Hustí to do vás lifestylové časopisy, podsouvá vám to maminka, za oparem cigaretového kouře vyhrožují zdravým životním stylem lékaři. A protože LUI lifestylový časopis je, prozradíme vám, jakých 11 potravin byste ve svém jídelníčku rozhodně neměli vynechat.

Vytrvejte!

 

Vejce

Bez vajíček bychom neměli Arnoldovu muskulaturu, strašák cholesterolu ani Karlův most. Chytré hlavy naštěstí zjistily, že s cholesterolem to není až tak vážné – a vejce se tak vrátily na své výsluní. Přetékají bílkovinami i zdravými tuky a vedle toho snižují chuť k jídlu. A nejsou kalorické. Bomba, ne?

Zelená zelenina

Ne, nechceme vás strašit pleonasmy. A ani slovem ‚pleonasmus‘. Faktem ovšem zůstává, že zelenina (a nejen ta zelená) je zkrátka nestárnoucí... evergreen. Kapusta, špenát nebo třeba brukev – tyto a další produkty matky Země v sobě ukrývají obrovské množství vlákniny. Vláknina není kalorická, zahání hlad a nabaluje na sebe škodliviny. Víte, kam tím míříme?

15. 5. 2018ROZHOVOR: Originální model Mikuláš Čablík: "Nejhůře se cítím, když mám mastné vlasy nebo když se zpotím a bojím se, že zapáchám!"

Losos

Kdo nemiluje uzeného lososa, ať hodí kamenem. Nebo nám raději hoďte toho lososa. Tahle ryba je plovoucím zázrakem; kvalitní proteiny, vitamíny a omega-3 mastné kyseliny, po kterých vám to bude pálit jako Einsteinovi. A navíc výborně chutná!

Foto: 123RF.com, 3wall.com, bigoven.com, organicfacts.com

Tomáš Soukup

Autor

Tomáš Soukup

Student, blížící se do cílové pásky. Klavírista samouk, který sotva přečte noty. Vyznavač dobrého jídla i pití; skvělé hudby i literatury. Neumí sám sebe zařadit - nejen v rámci mnoha škatulek, ale často ani co do svých životních postojů a snů. Zkrátka další z mnoha.

E-shop