Tajemství hubené postavy konečně rozluštěno!

2. 1. 2017 10:30 Zdraví & Krása
Tajemství hubené postavy konečně rozluštěno!

(Zase) hubnete? Najeli jste s novým rokem na dietu a s čerstvou permanentkou do posilovny v kapse máte pocit, že letos to opravdu vyjde? Máme pro vás dvě zprávy.

Ta špatná je, že vám nadšení s největší pravděpodobností nevydrží a během několika týdnů se vším seknete. Za několik dní budete mít pracně shozené kilogramy zpět – a možná i nějaké ten tuk navíc. Statistiky nelžou.

A dobrá zpráva? Zhubnout do krásy není nic nemožného. Je to jen náročné. A není to kvůli hrůzné dietě, kterou jste si na sebe ušili, ani kvůli každodennímu utrpení v tělocvičně. Cestu k dokonalé postavě si sabotujeme my sami.

3. 5. 2018Jak přivést svého ex-partnera k naprostému šílenství? K tomu je tu nový fenomén zvaný „orbiting“

Češi patří k nejtlustším národům na světě; čtvrtina nás všech je obézní, dobrých 60 % má nadváhu. Důvod? Přejídáním řešíme stres. A právě zde leží původ i řešení našich problémů se stoupající ručičkou na váze.

Američtí vědci v čele s Laurell Mellin z University of California totiž přišli s metodou, jak se s přejídáním vypořádat jednou provždy. Doporučují mozek přeprogramovat. Zní vám to jako nápad z ranku science fiction? Podle vědeckého týmu to není nic těžkého. Stačí se prý pomocí tisíce let známých technik od stresu oprostit. Nebo jej alespoň znatelně snížit.

Ve stresu totiž vládu nad naším tělem přebírají primitivní emoční systémy. A tak, ač nám rozum říká, že snědení vaničky smetanové zmrzliny naše problémy nevyřeší, jen málokdy se poslechneme. A v záchvatu žravosti spořádáme i balíček chipsů navíc.

8. 5. 2018Robinsonův ostrov: Běda mužům, kterým žena vládne. A taky pozor na mýdlo

„Základem úspěšného hubnutí není změna těla. Zásadní změnou musí projít naše mysl,“ tvrdí doktorka Mellin. Vědomé přeprogramování ale prý funguje jen ve stresu. „Jen tak se naše myšlení naučí hledat úlevu v jiných věcech než v jídle.“

Výborným řešením je třeba mindfulness meditace, okamžitou úlevu poskytuje progresivní relaxace. „Stačí několik týdnů poctivého cvičení a nový návyk se zautomatizuje. Pak už nás po náročné pracovní poradě ani nenapadne sáhnout po tabulce čokolády,“ vysvětluje přední americká pediatrička.

Foto: dailymail.com

Tomáš Soukup

Autor

Tomáš Soukup

Student, blížící se do cílové pásky. Klavírista samouk, který sotva přečte noty. Vyznavač dobrého jídla i pití; skvělé hudby i literatury. Neumí sám sebe zařadit - nejen v rámci mnoha škatulek, ale často ani co do svých životních postojů a snů. Zkrátka další z mnoha.

E-shop