Beauty novoroční předsevzetí, která nic nestojí!

2. 1. 2017 06:00 Zdraví & Krása
Beauty novoroční předsevzetí, která nic nestojí!

Nevěřím na novoroční předsevzetí. Pokud člověk určitou změnu nechce, datum v kalendáři nepomůže. Pokud ji chce, není důvod čekat a může začít třeba v květnu. To se týká všech diet, přestávání s kouřením i nakupováním a tak podobně. Jsou ale i nenápadná předsevzetí, která nezabírají čas a mají sílu dramaticky ovlivnit váš vzhled.

Nesahat si na obličej

Akné a zanesené póry mohou být způsobeny bakteriemi, které si dostáváte na obličej sami. Saháte na peníze, na zábradlí a na madla v metru, pak se dotknete tváře a všechna ta špína je tam. Chce to trochu sebeovládání!

18. 5. 2018Proč se (ne)dívat na Štiky? Reality show téhle rodiny je něco, co jste ještě neviděli!

Nemačkat, nemačkat, nemačkat

Dokola omílané zlaté pravidlo, které stále spousta lidí porušuje. Ano, je to těžké, ale naučte se ovládat a nechte pupínky a černé tečky, ať se vyřeší přirozeným způsobem. Mačkáním si akné jen zhoršujete.

Tlumte jas

Jakmile padne pátá odpolední, tlumte jas u telefonů, tabletů a počítačů. Krom toho, že váš mozek má neustále jasný den a neuvede se tak snadno do přirozeného spánku, namáhají se i oči a temné stíny pod očima se zvětšují.

Pijte víc vody

Někdo tvrdí, že módní pití vody je jen marketinový tah, další na to nedá dopustit. Já ale vím, že když piju vodu v pravidelných intervalech od rána, mám další den mnohem spokojenější obličej.

Používejte ochranu

Slunce způsobuje stárnutí kůže a pokud se někdo každé léto peče kdykoliv, kdy má šanci, bude mít větší vrásky a horší pleť než ten, který používá ochranný faktor a neleze na slunce v poledne. Pro srovnání – Enya, která je půl života zavřená na hradě v Irsku a Donatella Versace, která se sluní pořád. Věkový rozdíl je jen šest let.

4. 5. 2018VIDEO: Zdravotní sestra ukazuje na plících kuřáka, co se stane, když se do nich napumpuje vzduch. Po zhlédnutí virálního hitu si už nezapálíte

Předsevzetí by samozřejmě mohlo být mnohem víc. Používat sérum, čistit pleť jednou týdně pořádnou maskou, používat kondicionéry, začít s dry brushing nebo snídat smoothie. Ale zaprvé, k tomu nikoho nedonutí žádný článek - to udělá jen pohled do zrcadla v brutálním svícení. A taéy se to kryje se zmíněnou jednoduchostí a nenáročností těchto úkonů.

Foto: Tumblr

Václav Mensa

Autor

Václav Mensa

Student, autor, antropolog, pozorovatel. Jídlo má rád ostré, nápoje kofeinové, zprávy okamžité a módu minimalistickou. Hudbu hlasitou a od Daphne Guinness, filmy Streepovské, telefony nedotykové, život nekomplikovaný, jednání profesionální, psaní a čtení kvalitní, internet rychlý a šampaňské říznuté džusem.

E-shop