Ach ty lupy! Co proti nim pomáhá a jak se jich nadobro zbavit?

13. 3. 2018 16:00 Zdraví & Krása
Ach ty lupy! Co proti nim pomáhá a jak se jich nadobro zbavit?

Začíná sezóna, kdy budete moci odložit čepice a pokrývky hlavy. Období, které může být náročné pro ty z vás, kteří trpí lupy. O nich už vyšly stovky článků plné cenných i babských rad, tak si pojďme představit ty nejnovější.

Pokud vaše sněhová sezóna trvá celý rok, patříte mezi skoro 50 % mužů, které lupy trápí. A to nejen ve vlasech, lupy se mohou objevit i ve vousech a dokonce na obočí.

6. 6. 2018Víte, jak se zbavit akné? Zkuste změnit způsob, jak se holíte, myjte si také častěji ruce

Naštěstí je tento problém opravdu řešitelný, a tak není nutné nosit čepice po celý rok a vyhýbat se nošení tmavého oblečení. Lidská pokožka se obnovuje v intervalu zhruba 4 dní. V případě většího výskytu lupů může být tento interval kratší. Tyto nepříjemné šupiny jsou tvořeny odumřelou kůží, která však neodpadá v mikroskopických velikostech jako ostatní kůže na těle, ale tvoří větší celky a mnohdy nepříjemně svědí.

Nejjednodušší způsob, jak se lupů zbavit, je pravidelné používání šamponu proti lupům jako součást denního režimu péče. Rozhodně si nemyslete, že stačí umýt si hlavu šamponem proti lupům jednou a problém bude pryč. Většina šamponů proti lupům snižuje rychlosti buněčného růstu na pokožce, jiné obsahují silné antifungální složky, které bojují proti různým typům plísně.

01-sampon-vichy-dercos-energisant.jpg

Zdravá pokožka bez lupů je snem každého, kdo se s lupy potýkal

Pokud chcete proniknout do tajů své vlasové pokožky o něco blíže, můžete navštívit trichologa. Při trichologickém vyšetření neboli diagnostice vlasů a vlasové pokožky vám odborníci pomohou zjistit pravou příčinu problémů s vlasy a vlasovou pokožkou pomocí mikroskopické trichokamery. Trichologické vyšetření je vhodné pro všechny, kteří nejsou spokojeni se stavem svých vlasů, lupy nevyjímaje.

1. 6. 2018Ranní sex před prací vám zajistí lepší náladu a lepší pracovní výkon

Mimo péče zvenku, tedy s kosmetickými přípravky, je dobré zaměřit se také na vnitřní procesy. Tricholog Philip Kingsley navrhuje snížit příjem potravin s vysokým obsahem soli, tuku a cukru, stejně jako snížení stresu s aktivitami, jako je jóga, pilates nebo jiné lehké cvičení. Pravidelné cvičení totiž může zlepšit a dokonce v některých případech zcela odstranit výskyt lupů. Napomáhá totiž cirkulaci krve, což vede nejen ke zdravější pokožce, ale také zdravějším vlasům. Lupy mohou být také jen sezónní záležitostí. Výskyt lupů se zhoršuje obvykle během teplotně podprůměrného léta anebo naopak během velmi tuhé zimy.

Snímek obrazovky 2018-03-13 v 16.55.55.png

Zdravé vlasy bez lupů jsou výsledkem souhry mnoha faktorů, zdravý životní styl nevyjímaje

Pokud vám tedy klasické šampony proti lupům nebo i speciální přírodní přípravky nepomáhají, zaměřte se také na svoji stravu a úpravu celkového životního stylu. Za dob našich babiček se doporučoval odvar z heřmánku, březová voda i odvar z mladých kopřiv. Jeden z lidových receptů původem z Itálie doporučuje vetřít do pokožky kvalitní teplý olivový olej a hlavu zabalit do ručníku namočeného do teplé vody.

Ať už vám pomůže cokoliv, důležité je obrnit se trpělivostí. Lupy nezmizí za jeden den, je to proces, který nějakou dobu trvá. V galerii představujeme jedny z nejoblíbenějších pomocníků při boji s lupy, a to jak z přírody, tak i z lékárny.

Zdroj: Pinterest.com, Archiv značek, Fashionbeans.com

Zdroj:
Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop