Vaše vousy v roce 2018! Co všechno se na bradě bude nosit a jak o vousy nejlépe pečovat

12. 1. 2018 14:30 Zdraví & Krása
Vaše vousy v roce 2018! Co všechno se na bradě bude nosit a jak o vousy nejlépe pečovat

Pánské vousy jsou jedno velké a zarostlé téma. Už nějakou dobu. A stejně jako móda, i vousy mají své trendy. Pojďme na ně!

Pro starověké Egypťany byly vousy znamením bohatství a postavení. Pro dnešního muže jsou vousy projevem stylu a také vstupenkou do světa mužnosti. Co se na bradě bude nosit a jak to s vousy bude v roce 2018?

5. 6. 2018Partneři si musí vonět! Vědci zjistili, že čím lepší máte čich, tím lepší máte sexuální život

Vousy jsou dárek, který dáváte své tváři, se skvělým vousem přichází také zodpovědnost. Jak je nosit, jak je stříhat a jak o ně pečovat. Pokud vám to váš životní styl dovolí a vousy vám rostou, můžete se střihy zaexperimentovat a přijít na to, co vám vyhovuje a co sluší.

Strniště

Ve třicátých letech minulého století to se strništěm nevypalo vůbec dobře. Bylo projevem lenosti a špatně oholené tváře. Dnešní doba několikadennímu strništi přeje, vypadá totiž mužněji a jemně zeštíhluje tvář. Také péče o strniště je vcelku jednoduchá, někomu vlastně stačí několik dní se neholit. Je perfektní volbou pro kluky s dětskou tváří, okamžitě totiž dodá zralost a pocit mužnosti. Pozor si jen dejte na jeho délku. Příliš krátké vyvolá pocit, že jste se oholit opravdu zapomněli, delší strniště pak vypadá neupraveně a nešikovně.

stubble-styles.jpg

Několikadenní strniště dodá vaší tváři tvar a jemně ji zeštíhlí

Bradka

Jemně retro, ale přesto stále IN, bradka je již nějakou dobu pevnou volbou pro rockery, intelektuály i rebely. Různé střihy pro různé tvary tváře, mnohdy se spojenou linií s vytvořením rámu pro ústa. Stručně řečeno, je to umělecký, lehce zlobivý bratr vousů. Bradka vypadá skvěle na štíhlém, hranatém tvaru obličeje, ale protáhne obličej i kulatějšímu tvaru. Takový trik, který používal král bradek George Michael. Upravená bradka pak vypadá dobře s neupravenými a lehce rozcuchanými vlasy.

goatee-beard.jpg

Bradky zeštíhlí i kulatější obličej

Knírovous

Zábavná forma a tak trochu hybrid pro nerozhodnuté. Knír je udržován v delším a plnějším tvaru než okolní vousy. Jde o trochu složitější variantu na údržbu, ale styl je to zábavný, trochu připomínající pornoherce ze 70. let. Pokud se pro něj rozhodnete, vyjde najevo vaše zábavná stránka se smyslem pro lehkou ironii. Jde o perfektní alternativu k plnovousu. Funguje dobře s hodně tvary obličeje, díky knírku upoutává pozornost na horní část obličeje.

 beardstache.jpg

Tak trochu jemně ironická úprava vousů

Krátké vousy 

Upravená, přesně vyznačená a méně řezaná verze plnovousu je praktická forma vousů. Je mnohem všestrannější a vhodnější k dennímu nošení. Ladí k obleku i kostkované košili, ideální pro všední dny i víkend. Zkrátka taková zlatá střední cesta. Pokud máte kulatý obličej, budou vám vousy víc slušet vystříhané po stranách, abyste siluetu obličeje trochu zeštíhlili. Vypadá lépe k upraveným vlasům, které jsou vzadu na krku ostříhané podobně.

short-neat-beard.jpg

Krátké vousy, zlatá střední cesta

Plnovous

Nechat si narůst plnovous, to chce odvahu a taky čas. Jde o obřad, který ladíte nejen při jeho růstu, ale především při péči o plnovous samotný. Plnovous je osobnost sama o sobě, rozhodně tvrdší než vypadá a péče o něj by měla být pravidelná a pečlivá. Na plnovous si udělejte čas a nechte si nejprve poradit v barber shopu. Vytvarovat plnovous do elegantního a pěstěného tvaru dá poměrně práci. Velmi štíhlé a hranaté tvary obličeje mohou být díky takto upraveným vousům zjemněny a zaobleny.

 full-beard-styles.jpg

Pan plnovous, osobnost, o kterou musíte pečovat

Péči o všechny typy vousů nepodceňujte. Starejte se nejen o vousy jako takové, ale i o kůži pod nimi, aby byla zdravá a pružná. V galerii jsme vybrali několik bestsellerů, které najdete nejen v barber shopech, ale i v klasických obchodech.

Zdroj: Fashionbeans.com, Pinterest.com

 

 

Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop