Které české kadeřnické hvězdy stvořila soutěž Kadeřník roku? Přečtěte si jejich příběh

11. 10. 2017 13:40 Zdraví & Krása
Které české kadeřnické hvězdy stvořila soutěž Kadeřník roku? Přečtěte si jejich příběh

Kadeřník roku je prestižní soutěž s více než desetiletou tradicí, díky které se na scéně objevilo již mnoho kadeřnických hvězd. 

Czech and Slovak Hairdressing Awards vynese každoročně na výsluní slávy vedle vítězů v dílčích kategoriích i absolutního vítěze s titulem Kadeřník roku. 

V rámci této souteže se vždy vyhlašují nejdříve samotné nominace, které má na starosti odborná porota, poté proběhne slavnostní večer, který představí vítěze celkem v několika kategoriích, mezi kterými nechybí ani kategorie Pánský účes.

12. 7. 2018Francie v Praze – nové menu Brasserie La Gare

Nominace pro letošní rok byly již vyhlášeny, slavnostní Gavečer se uskuteční 11. listopadu. "Letošní účast nás velmi mile překvapila a opět potvrdila narůstající zájem o nezávislou kadeřnickou soutěž. Po poměrně rychlém otevření dalšího ročníku Kadeřníka roku z důvodu sladění s okolními zeměmi, jsme očekávali spíše nižší účast v porovnání s minulým rokem. O to větším překvapením pro nás byl celkový počet kolekcí, protože do soutěže se letos zapojilo nejen více salonů, více soutěžících, ale i více kolekcí než v posledním ročníku. Největší nárůst proběhl v kategorii Dámský komerční účes Praha, kde došlo k navýšení počtu soutěžních setů o celých 35 %. Celkově i kvalita v této kategorii byla na velmi vysoké úrovni, a tudíž i konkurence obrovská," doplňuje Lucie Kramárová, PPS Manažerka Schwarzkopf Professional a organizátorka soutěže.

3_064E_3_Vladimir_Mazac_Libor_Sula_The_Salon.jpg

Vladimír Mazač, Libor Šula The Salon, nominace Pánský komerční účes

Prestižní soutěž funguje již přes deset let a za tu dobu představila veřejnosti mnoho kadeřníků, kteří nejen, že soutěž vyhráli, ale stali se významnou a stálou součástí české kadeřnické scény. Vybrali jsme pro vás tři jména, která budete určitě znát.

Libor Šula

Kadeřník Libor Šula se do soutěže přihlásil v jejích raných začátcích coby dlouhovlasý kudrnatý mladík. Soutěž několikrát vyhrál, založil si své studio, které se časem rozrostlo, a jeho úroveň se vyšplhala na špičku v oboru. O Liborovi je známo, že si lidi do svého týmu vybírá pečlivě, pak je velmi hýčká a na svůj tým nedá dopustit. Jeho kadeřníci byli a jsou v této soutěži také úspěšní a stále se umísťují minimálně v nominacích.

libor_sula.jpg

Svůj salon provozuje Libor v centru Prahy a nově také v Plzni.

10. 7. 2018Metody, které jsou dnes tabu avšak před několika desítkami či stovkami let byly používány lékaři

Petra Měchurová

Petra byla také jednou z prvních soutěžících. Její soutěžní kolekce měly vždy punc elegance a luxusu. Soutěž vyhrála již jako známá kadeřnice s vlastním salonem, o to větší radost tehdy měla. Petra Měchurová patří mezi stálice české kadeřnické scény. Spolu se svým týmem je často součástí různých natáčení, proměn a účastní se také kadeřnických show. 

2_009Ap_2_Petra_Mechurova_Salon_Petra_Mechurova.jpg

Do úzké nominace se dostala Petra Měchurová i letos v kategorii Dámský komerční účes pro Čechy.

Michal Zapoměl

Kadeřník Michal Zapoměl se soutěže účastnil pravidelně a na své vítězství si musel několik let počkat. O to cennější, opravdovější a dojemnější pro něj tehdy bylo. Michal je v kadeřničině také velmi úspěšný, otevřel si několik salonů a je také bojovník za vlasy krásnější - na jeho webu  si můžete pořídit různé produkty pro vlasy, které nezatěžují nejen přírodu, ale především vaše vlasy.

IMG_1158_m.jpg

Mezi další významné tváře soutěže patří Jana Burdová, která se svými třemi vítězstvími dostala do síně slávy a stala se také členkou odborné poroty. Pravidelným a úspěšným účastníkem je také kadeřník Robert Starý, který má svůj salon kousek od Václavského náměstí. Jeho účesy se pokaždé dostanou minimálně do užších nominací. 

Pokud byste se rádi podívali na slavnostní Galavečer, který se koná 11. listopadu ve Fóru Karlín, vstupenky si můžete zakoupit u obchodních zástupců Schwarzkopf Professional.

Zdroj: Czech and Slovak Hairdressing Award's 2017, Hlavní fotka Salon Robert Starý

Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop