5 nejčastějších chyb v péči o pleť
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

5 nejčastějších chyb v péči o pleť

Péče o pokožku není jen o správné volbě produktů ve své rutině, ale i o jejich aplikaci nebo odbourávání zlozvyků. Pojďme se podívat na ty nejčastější chyby, které si možná ani neuvědomujete.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
17. 1. 2023

1. Nesprávné čištění pleti

Čištění je základ správné péče a dokáže udělat ten největší rozdíl. Během dne se na pleti usazují nečistoty, které je potřeba smýt. Nicméně pleť je potřeba čistit nejenom večer, ale i ráno po probuzení. Ať už používáte cleanser nebo micelární vodu, vždy je potřeba pleť opláchnout vodou. Po opláchnutí stačí obličej jemně usušit ručníkem a nedrhnout jím, zbytečně tak stresujete svou pokožku ještě více, než samotným čištěním.

2. Časté sahání na obličej

Jedná se o jeden z největších zlozvyků, který je potřeba odbourat, pokud chcete, aby vaše pleť byla čistá i přes den. Každý si občas sáhneme na obličej, nicméně je potřeba si uvědomit, na co vše během dne saháme, a jak často si umýváme ruce. Z rukou pak zbytečně přenášíme nečistoty a bakterie na obličej. Tyto pohyby si ani nemusíte uvědomovat, jedná se třeba o opření obličeje o ruku, promnutí očí nebo škrábání. Zbavit se tohoto zlozvyku je opravdu náročné, ale jakmile si to začnete uvědomovat postupně se jej dokážete zbavit a věřte, že rozdíl je opravdu velký.

Magnetická rezonance mozku umí odhalit síť vánoční nálady! Jak se projevuje mozek vánočních nadšenců a svátečních brblalů?9. 12. 2022

3. Vrstvení produktů ve špatném pořadí

Pokud ve své skincare rutině používáte více produktů, tak je potřeba, abyste je nanášeli ve správném pořadí. V opačném případě se pak může stát, že produkt, který jste nanášeli předtím, nebude mít žádný efekt. Jednoduché pravidlo je, že po čištění pleti nanášíte produkty od těch s nejtekutější konzistencí až po ty nejhutnější a zakončujete vždy SPF. Vaše rutina pak může vypadat následovně:

1.       Čištění

2.       pleťové tonikum

3.       Pleťové sérum

4.       Oční krém

5.       Pleťový krém

6.       UV ochrana

Některé produkty naopak nejde vrstvit, protože aktivní látky v nich navzájem reagují a mohou způsobit chemické popáleniny nebo se naopak jejich efekt anuluje a používáte je zbytečně. Tématu aktivních látek a jejich kombinací se určitě budeme v budoucnosti věnovat více.

4. Nedostatek UV ochrany

Téměř žádný skincare produkt nepomůže vaší pleti tak, jako správná vrstva UV ochrany. V tomto případě není potřeba, dokonce ani není doporučováno, produktem šetřit. Pokud používáte tekutou UV ochranu, tak obecné pravidlo je, že nejdříve si uděláte 2 čárky na prsteníčku a prostředníčku a až následně produkt aplikujete. Zdá se to jako velké množství, ale s menším množstvím nepokryjete svůj obličej dostatečně, aby filtry fungovali a chránili vás před slunečním zářením. Během dne je UV ochranu potřeba nanést znovu, k tomu perfektně slouží obličejové spreje s SPF, které vám umožní jednoduchou aplikaci bez sahání na obličej.

Druzí vám nevěří? Možná sami vysíláte signály, které vaši důvěryhodnost podrývají. Které to jsou?12. 12. 2022

5. Vynechávání krku a dekoltu

Péče o pleť není jen o obličeji, projevy stárnutí se objevují i na krku a dekoltu. Mnoho lidí vynechává tyto partie, protože si ani neuvědomují, že na ně produkty mohou aplikovat.

Zdroj: Adobe Stock; tropic-labs.com; aad.org; apic.org;

Populární
články

Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Víte, co je charakteristické pro sobí muže?
HOT!

Genitální anatomický typ určuje, jak se muži sexuálně projevují a co je uspokojí. Jak poznat sobího, beraního či medvědího muže?

Autor: Mirka Dobešová
LIDÉ

„Máme obrovskou postel, do které se vejdeme všichni," popisuje muž, který žije v partnerství ve třech. Jak takový vztah funguje?

Autor: Jan Witek Witek
Ikony

Oblíbený pražský kadeřník Tomáš Arsov

Autor: Petra Járková
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Chippendales změnili pánský striptýz z gay zábavy na kratochvíli pro ženy
KULTURA

Chippendales: Jak se ze sexy zábavy jen pro gaye stala ženská kratochvíle a proč ani nový seriál nenechává stát gaye stranou?

Autor: Mirka Dobešová

LUI
Tipy

E-Shop