5 nejčastějších chyb v péči o pleť
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

5 nejčastějších chyb v péči o pleť

Péče o pokožku není jen o správné volbě produktů ve své rutině, ale i o jejich aplikaci nebo odbourávání zlozvyků. Pojďme se podívat na ty nejčastější chyby, které si možná ani neuvědomujete.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
17. 1. 2023

1. Nesprávné čištění pleti

Čištění je základ správné péče a dokáže udělat ten největší rozdíl. Během dne se na pleti usazují nečistoty, které je potřeba smýt. Nicméně pleť je potřeba čistit nejenom večer, ale i ráno po probuzení. Ať už používáte cleanser nebo micelární vodu, vždy je potřeba pleť opláchnout vodou. Po opláchnutí stačí obličej jemně usušit ručníkem a nedrhnout jím, zbytečně tak stresujete svou pokožku ještě více, než samotným čištěním.

2. Časté sahání na obličej

Jedná se o jeden z největších zlozvyků, který je potřeba odbourat, pokud chcete, aby vaše pleť byla čistá i přes den. Každý si občas sáhneme na obličej, nicméně je potřeba si uvědomit, na co vše během dne saháme, a jak často si umýváme ruce. Z rukou pak zbytečně přenášíme nečistoty a bakterie na obličej. Tyto pohyby si ani nemusíte uvědomovat, jedná se třeba o opření obličeje o ruku, promnutí očí nebo škrábání. Zbavit se tohoto zlozvyku je opravdu náročné, ale jakmile si to začnete uvědomovat postupně se jej dokážete zbavit a věřte, že rozdíl je opravdu velký.

<Path> TEST LUI: Vyzkoušeli jsme pro vás seznam nejlepších produktů na mastnou a lesklou pleť! Plus tip, jak zatočit s náhodným akné za jednu noc uvnitř!Zdroj:

3. Vrstvení produktů ve špatném pořadí

Pokud ve své skincare rutině používáte více produktů, tak je potřeba, abyste je nanášeli ve správném pořadí. V opačném případě se pak může stát, že produkt, který jste nanášeli předtím, nebude mít žádný efekt. Jednoduché pravidlo je, že po čištění pleti nanášíte produkty od těch s nejtekutější konzistencí až po ty nejhutnější a zakončujete vždy SPF. Vaše rutina pak může vypadat následovně:

1.       Čištění

2.       pleťové tonikum

3.       Pleťové sérum

4.       Oční krém

5.       Pleťový krém

6.       UV ochrana

Některé produkty naopak nejde vrstvit, protože aktivní látky v nich navzájem reagují a mohou způsobit chemické popáleniny nebo se naopak jejich efekt anuluje a používáte je zbytečně. Tématu aktivních látek a jejich kombinací se určitě budeme v budoucnosti věnovat více.

4. Nedostatek UV ochrany

Téměř žádný skincare produkt nepomůže vaší pleti tak, jako správná vrstva UV ochrany. V tomto případě není potřeba, dokonce ani není doporučováno, produktem šetřit. Pokud používáte tekutou UV ochranu, tak obecné pravidlo je, že nejdříve si uděláte 2 čárky na prsteníčku a prostředníčku a až následně produkt aplikujete. Zdá se to jako velké množství, ale s menším množstvím nepokryjete svůj obličej dostatečně, aby filtry fungovali a chránili vás před slunečním zářením. Během dne je UV ochranu potřeba nanést znovu, k tomu perfektně slouží obličejové spreje s SPF, které vám umožní jednoduchou aplikaci bez sahání na obličej.

<Path> Trápí vás problematická pleť? Víme, jaké kolují mýty, čemu se vyhnout a co naopak aknózní pleti prospíváZdroj:

5. Vynechávání krku a dekoltu

Péče o pleť není jen o obličeji, projevy stárnutí se objevují i na krku a dekoltu. Mnoho lidí vynechává tyto partie, protože si ani neuvědomují, že na ně produkty mohou aplikovat.

Zdroj: Adobe Stock; tropic-labs.com; aad.org; apic.org;

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop