Toužíte po zdravějším těle a lepším vzhledu? Máme pro vás tipy, jak na věc
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: AdobeStock

Toužíte po zdravějším těle a lepším vzhledu? Máme pro vás tipy, jak na věc

Péče o vlastní vzhled není jen o slušivém sestřihu, správném make-upu nebo trendy oblečení. Důležité je také to, jak se cítíte uvnitř a jakou výživu dopřáváte svému tělu, abyste byli vitální, vaše pleť a vlasy dobře vyživované a organismus dostatečně zásobený všemi potřebnými živinami. Prozradíme, na které byste rozhodně neměli zapomenout...
Redakce Redakce Autor
14. 12. 2022

Jedním ze základních ukazatelů zdraví jsou naše nehty, u kterých se nejrychleji projeví, pokud tělo nějak strádá. Nehty vyžadují vyváženou stravu bohatou na vápník, bílkoviny, vitaminy A, C a skupiny B, křemík nebo zinek. Proto právě tyto vitaminy a minerální látky bývají i součástí doplňků stravy určených pro péči o nehty, jako je třeba Maxi Vita Exclusive Krásné vlasy, nehty a pleť. Ten obsahuje také další užitečné látky, které kromě nehtů působí pozitivně i na výživu vlasů a pleti.

<Path> Snížení zdravotních rizik, bílá sklovina, společenská tolerance – to jsou hlavní důvody, proč Češi místo cigaret volí nikotinové alternativyZdroj: BAT/Spolupráce

Vlasy – koruna krásy

Ke krásným, silným a lesklým vlasům pomůže kromě vnější péče i správná vnitřní výživa. V této souvislosti mluvíme zejména o aminokyselinách, vitaminech skupiny B, vitaminu C, železe, zinku, mědi nebo selenu. Proč?

· Aminokyseliny jsou základními stavebními kameny bílkovin, které tvoří strukturu vlasů.

· Vitamin B7 neboli biotin přispívá k udržení zdravých vlasů a pokožky.

· Měď mimo jiné přispívá k zachování přirozené barvy vlasů.

· Zinek a selen pomáhají ke zlepšení vzhledu a struktury vlasů, nehtů a pokožky.

· Vitamin B6 se mj. podílí na tvorbě důležité aminokyseliny L-cysteinu.

· Vitamin C je důležitý pro tvorbu kolagenu, látky nezbytné pro strukturu pokožky a krevních cév.

Mezi další látky, které vaše vlasy nepochybně ocení, patří třeba extrakt z kopřivy, přesličky nebo pivovarské kvasnice bohaté na vitaminy skupiny B. Výhodou komplexních doplňků stravy, jako je už zmiňovaný Maxi Vita Krásné vlasy, nehty a pleť, je to, že obsahují celé spektrum živin, které tělo potřebuje.

Kolagen – pro péči o pleť

Soustředíme-li se na kvalitu pleti, musíme zmínit kolagen, jehož funkce v organismu je jasná – ovlivňuje strukturu a pružnost tkání. Kolagen navíc pomáhá kostem, vazům, šlachám nebo chrupavkám, takže je nedílnou součástí našeho pohybového aparátu. Problémem však je, že produkce kolagenu v těle s věkem klesá, což vede nejen ke vzniku drobných linek a vrásek ve tváři, ale také k pohybovým obtížím.

Pokud si nejste jistí, zda z běžné stravy přijímáte kolagenu dostatek, můžete se spolehnout na některý z doplňků, například Maxi Vita Beauty Mořský kolagen. Ten se postará o hloubkovou výživu pleti díky obsahu vysoké dávky bioaktivního mořského kolagenu (collagen HM), který je výjimečný pro svoji vysokou biologickou vstřebatelnost. Doplněk navíc obsahuje i vitamin C a kyselinu hyaluronovou, jež zajišťuje mj. adekvátní hydrataci.

Kromě těchto pomocníků uvítá vaše pleť také přísun přírodních zdrojů beta-karotenu, kopřivy, sedmikrásky, měsíčku lékařského nebo aloe vera. Všechny tyto rostliny obsahují látky pozitivně působící na kvalitu pokožky a najdete je třeba v doplňcích Maxi Vita Premium Zdravá pleť nebo Maxi Vita Beauty AntiAge.

<Path> Akné, pihy nebo rozštěp jako důvod k posměchu ale i znamení krásy – záleží na úhlu pohledu: 10 příběhů, které vám dodají sebevědomíZdroj: Redakce/LUI mag

Koenzym Q10 – energie pro váš organismus

Zapomenout nesmíme ani na vitalitu, která se přirozeně projevuje navenek. I v tomto případě platí, že vše souvisí se správnou výživou a existují látky, které mohou pomoci. Třeba koenzym Q10, který je nezbytný pro produkci energie v našem těle. V mitochondriích, které by bylo možné obrazně přirovnat k buněčným elektrárnám, se podílí na přeměně energie přijaté z potravy na energii využitelnou pro tělo. Ovšem i produkce koenzymu Q10 s věkem klesá, takže využití doplňků stravy je ideální volbou. I v tomto případě je možností využití doplňků stravy VITAR – českého výrobce s dlouholetou tradicí.

Zdroj: VITAR

Populární
články

E-Shop