Jak na dokonalé vousy? Bez zastřihovače to nepůjde. Víme, který je tou správnou volbou

Naučte se své vousy milovat! S tím správným zastřihovačem to půjde samo a zvládnete jakýkoli styl. Docílit můžete jakéhokoliv trendu – od drsného dřevorubce až po hladké tvářičky, kníry či bradky. Je to jen na vás. A my víme, jak na to.

Pokud jste dosáhli dostatečné délky vousů, kterou jste si vybrali na váš styl, můžete začít se zastřihováním a tvarováním vousů. K tomu je ale potřeba mít dobrý zastřihovač, abyste mohli stanovit linii kruhu před tím, než začnete tvarovat. Obvykle se doporučuje nechat přirozenou linii tváří. Pro to, abyste pak zachovali ten nejlepší stav vašich zastřižených vousů bude třeba o ně pravidelně pečovat.

Homo, nebo hetero – jděte na test na HIV. Představa, že HIV se heterosexuálů netýká, je mylná a nebezpečná, ukazují data23. 11. 2022

Jak na to?

Nejdříve je důležité nechat vaše vousy růst. Trpělivost je pro vás tedy nezbytná. Vousy vás mohou svědit nebo může celý proces trvat dlouho, ale výsledek bude stát za to! Jakmile vaše vousy dorostou zkuste použít vousový hřeben, který je dokáže narovnat a navíc to pomáhá k optimalizaci krevního oběhu v obličeji. Důležité je vousy také umývat. Mytí vousů dvakrát týdně vám totiž pomůže odstranit nečistoty, aniž byste odstranili jejich přirozený maz. Používejte však pouze mýdla a šampony speciálně určená na vousy. Po umytí vousy vysušte ručníkem a nechte uschnout na vzduchu, zapomeňte na fén.

Prospěšné je i používat vousový olej či zvlhčovač. Olej na vousy vmasírujte do délek i ke kořínkům. Pokud zvolíte vosk, tak zde platí pravidlo – méně je více. Vosk rozehřejte před použitím mezi prsty. Aby vám vytvořený styling dlouho vydržel, do vousů po finální úpravě již nesahejte. Pokud už se pro některý ze stylů tedy rozhodnete, tak ho neměňte moc často, jedině tak docílíte perfektního vzhledu.

Nezapomeňte, že je důležité udržovat v čistotě i vás zastřihovač. Důkladně ho omývejte vodou. I tím si zajistíte perfektní stav dokonalých vousů, na které budete pyšní.

Nepostradatelný zastřihovač

Základem úspěchu je dokonalý zastřihovač a jedním z nich je Rowenta Forever Sharp Ultimate XPert, který ocení každý muž. Zažijte jedinečný hybridní zastřihovač pro kompletní úpravu vousů! Tento technologicky vyspělý, víceúčelový a profesionální nástroj zvládne jakýkoli styl od hladkého oholení po řadu dalších stylů úpravy vousů.

Extrémně ostrý a nepostradatelný zastřihovač, se kterým můžete tvarovat, zastřihávat či holit vousy jakékoli délky bez podráždění pokožky. Navíc díky samoostřící titanové čepeli není nutné břity nikdy vyměňovat, snadno odpadá povinnost dokupování břitů nejméně na 15 let. Hybridní zastřihovač Forever Sharp Ultimate XPert disponuje třemi specializovanými nástavci na vousy – precizní holící strojek pro detailní lemování (0 mm), nástavec pro hladké oholení těla či krátké vousy a tradiční čepel pro středně dlouhé vousy. V balení je také sedm hřebenovitých nástavců pro délku vousů od 0,4 mm do 17 mm.

Zastřihovač vydrží 120 minut bez dobíjení díky lithium-iontové baterii, což představuje asi dva měsíce běžného provozu a přibližně 26 kompletních zastřižení.

Druhy plnovousů

Existuje celá řada stylů. Krátký plnovous budí například sofistikovaný dojem. Zvolit ho můžete jak v krátké či vysoce střižené verzi. Rozdíl je pouze v tom, kde se oholíte v lícní linii. Vous s nízkým střihem následuje čelist než se zahne nahoru pod uši. To znamená, že budete muset odstranit většinu vousů z tváře. Při používání zastřihovače úhledně oholte horní linii. A vysoce střižený plnovous pokrývá více tváře. Místo toho, aby se vystřihovali s bradou, linie, která vede z vašich tváří, se setká s vaším knírem v rozích úst.

Hodinky z ELTON hodinářské – Světové unikáty od nákresu až na zákazníkovo zápěstí18. 11. 2022

Pokud váháte nad tím, pro jakou úpravu vousů se rozhodnout, řiďte se základními pravidly. Zaprvé vaším stylem, vyberte si tedy takový, který koresponduje s vaší osobností. Rozdílným typům tváře sednou odlišné úpravy vousů, koukněte, co sedí právě pro váš typ obličeje. A jako poslední je důležité zhodnotit kvalitu vašich vousů. 

Zdroj: rowenta.cz, IG: rowenta_czsk