Štíhlejší postava lusknutím prstu? Jde to! Stačí pár jednoduchých triků na oklamání nejen čočky fotoaparátu, ale i prostého oka
Zdroj: iStock

Štíhlejší postava lusknutím prstu? Jde to! Stačí pár jednoduchých triků na oklamání nejen čočky fotoaparátu, ale i prostého oka

Čekali jste někdy na důležitou schůzku a přemýšleli o tom, že vám poslední dobou nějaké to kilo navíc sráží sebevědomí? Zlobí vás, že na fotkách vypadáte širší, než se ve skutečnosti cítíte? Pokud i vy máte trochu pošramocený vztah se svou postavou, zkuste pár jednoduchých triků, které by mohly alespoň o něco zlepšit situaci. A stačí na to opravdu málo…
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
7. 3. 2022

Slyšeli jste už někdy, že černá zeštíhluje? Nejspíš ano. Jestli je to ovšem jediná rada, kterou jste kdy dostali, pak potěš koště. Existuje řada mnohem hravějších způsobů, jak zakamuflovat přebytečná kila, než jen schovat se do temnoty.

Vhodné boty

Že boty nemají na postavu vliv? Tak to je obrovský omyl! Opticky prodloužit (a tedy i zeštíhlit) především lýtka lze díky podpatkům, nebo alespoň platformám. Ale to není všechno! Pokud si vyberete střevíčky v tělové barvě, uděláte ještě lépe. Jestliže volíte černé silonky nebo kalhoty, samozřejmě se hodí více černé. A v případě jiných barev… jistě chápete, kam rada směřuje.

<Path> Pět důvodů, proč propadnout sexy převlekům: „Sám sebou jsem teprve teď, po čtyřicítce!“ užívá si dříve ženatý bisexuální mužZdroj: Anonymní respondent, YouTube kanál Study.com, redakce

Pomůže i kadeřník

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale vlasy dělají pro postavu opravdu hodně. Někomu pomohou dlouhé vlasy s kulatým obličejem, jiným zase kratší sestřih zvýrazní šíji. Pokud se bojíte větších změn, zkuste alespoň jednotlivé prameny navlnit, nebo naopak narovnat. A co takhle vysoký culík? Vyhrajte si a zjistěte, co vaší siluetě lichotí.

Doplňky někdy přeplňují

Ano, právě doplňky často udělají medvědí službu. Například mohutné šátky mohou schovat klíční kosti a vytvořit na vašich ramenou spíše masu materiálu, která ničemu neprospěje. Zvážili jste někdy dlouhé náušnice, které podpoří linie? A co takhle dobře umístěný pásek? Pokud jej zapnete v pase, podpoříte obrys přesýpacích hodin.

Vzor všech vzorů

Chcete vzorový příklad, jak správně nosit vzory?

Tak jo, slovní hříčky už stačí. Teď k opravdové radě: Rozhodně volte svislé proužky! Jsou velmi elegantní na kalhotách, košilích, svetříkách nebo třeba šatech. Určitě se vyhněte velkým puntíkům a vodorovným pruhům. Někomu mohou ublížit i kárované kousky, květiny nebo spirály. Ač je takové oblečení nápadité, nezřídka rozšiřuje.

Z kedlubny růži neuděláš

Ač to zní vtipně, je to pravda. Z nevhodného materiálu prostě ideální kousek nevytvoříte, a tak se vyhýbejte těm, které jsou přinejmenším… ožehavé. Všimli jste si, že některé šaty jako by obtahovaly snad i pihy? Ale ani druhý extrém není nejvhodnější: Například chundelaté mikiny jsou fajn na chladný večer u krbu, nicméně neudělají z vás zrovna laň.

Péče o pleť a kůži

Každá barva a podtón pleti má něco do sebe. Nicméně obecně se dá říci, že tmavší kůže působí štíhleji. Někomu pomůže samoopalovák na nohou, jiným bronzer v tváři. Rozhodně kvůli tomuto bodu nevystavujte své zdraví riziku a neoddávejte se dlouhému opalování. Za ty následné možné komplikace to opravdu nestojí.

Ani velké – ani malé

Oblečení volte ve vhodné velikosti. I když je v módě oversize, nepřehánějte to. Ne všem taková volba lichotí a místo cool looku můžete skončit v pytli od brambor. Vyřaďte ze své skříně i naopak moc upnuté kousky. Je znát, že se do nich nevejdete, ať si říká, kdo chce, co chce.

Sad Sweater Weather GIF by jessthechenZdroj: Giphy

Dbejte na základ

Víte, že spodní prádlo dokáže zázraky? Jakmile se vám pod legínami rýsují spoďáry zaříznuté do boků, vypadáte, že máte o pár kilo navíc, jako když luskne. Stejně je na tom i podprsenka, která na zádech dokáže vytvořit vlnobití. Volte vhodné materiály i střihy. Komu nevyhovuje vyloženě stahovací prádlo, měl by přinejmenším nosit takové, které mu jednoduše „je“.

Střih a výstřih

Ne každému sluší totéž, a tak nedejte na kamarádku, které se osvědčily áčkové šaty, ani na známého, kterému sekne slimfitka. Vaše tělo je jedinečné a je potřeba k němu tak přistupovat. Dejte si šanci a vyzkoušejte si v obchodě různé varianty. I ty, které by vás dříve nenapadly jako přijatelná volba. Řadě lidí pomůže už jen šikovný výstřih, například ve tvaru V, který prodlužuje krk.

Ukažte, co máte

Ne, tento bod neberte doslova. Neukazujte vše, co máte. Ale to, co na sobě milujete. Díky tomu si zvednete sebevědomí a podtrhnete to krásné. Soustředění na pozitiva pomůže v každé situaci.

Obecně se doporučuje ukazovat kotníky a zápěstí, jelikož jde o nejtenčí části končetin. Stejně volte i délku sukní, případně kratších kalhot. Najděte si „svou“ délku, která vám sluší. Někdy ani sebehezčí kousek jednoduše na těle nebude vypadat ideálně, protože je šitý na odlišný druh postavy. Za to není na místě se lynčovat.

<Path> Práce z domova mění módní průmysl. „Home-office“ kolekce baví internetZdroj:

Toto jsou vybrané tipy, jak si pomoci a opticky shodit několik kilogramů za pár chvilek. Pokud už jste ale na místě a nelze změnit volby minulosti (respektive špatného rána), je tu alespoň malá rada, jak si pomoci v situaci, kdy se jednoduše už nelze převléknout.

Hrdě na věc!

 „Narovnej se!“ zní v hlavě spoustě z nás, kteří si prošli shrbenou pubertou a radami ustaraných rodičů. Nicméně toto milionkrát omílané napomenutí není vůbec od věci. Příště, až budete uvažovat nad tím, zda nevypadáte příliš širocí, nechoulete se do klubíčka. Proč? Klubíčko je… kulaté. Raději zdvihněte bradu a stáhněte ramena dozadu a dolů. Delší krk vypadá štíhleji. Napomůžete i pasu, pažím, a především sebevědomí. Ač se to nezdá, právě to, jak nás ostatní vidí, závisí i na našem vyzařování.

Zdroj: absoluteconfidence.com, gabriellearruda.com, aarp.org, brightside.me, fda.gov, busbeestyle.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Vzdělávací systém zaspal a koronavirová pandemie ničemu zrovna  nepomohla
LIDÉ

Tušíte, kde se na ženském těle nachází „nubis“? Téměř polovina univerzitních studentů to ví. V čem zaostává sexuální výchova?

Autor: Mirka Dobešová
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Taťána Kuchařová je terčem mohutné kritiky ze všech stran
AKTUALITY

Jak si ze dne na den zničit kariéru: Taťána Kuchařová ponížila sebe i manžela před církví a národem

Autor: Albert Prokop
Prožít svou autentickou gay kovbojskou lásku – Zacatecas je snem každého teplého honáka
AKTUALITY

Yee-haw! Tohle město hostí každý rok setkání teplých kovbojů. A vypadá to přesně tak, jak bychom doufali.

Autor: Martin Lyko
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop