Zvažujete letos radikální změnu účesu? V kurzu bude těchto 5 vlasových trendů

Na začátku každého dalšího nového roku většina z nás přemýšlí o tom, co by bylo záhodno stihnout nebo změnit. To nejjednodušší a asi i nejefektivnější, co můžeme udělat hned v lednu, je zajít si ke kadeřníkovi. Když se rozhodnete vyzkoušet nový účes, nebo se odvážíte zvolit jinou barvu než obvykle, máte jistotu, že rozdíl bude znát hned. Pokud ale nemáte jasnou vizi a pořád tápete, možná vám pomůže přehled trendů, které letos zaručeně pofrčí.

Už nějakou dobu zvažujete, že změníte účes, ale zatím pořád váháte, co byste si chtěli na hlavě nechat vykouzlit?  Podívejte se, s čím letos určitě nešlápnete vedle! 

Druhá strana příběhu o náctiletých rodičích: „Táta našeho syna má teď přítele a já jsem sama. Můžu se na něj ale zlobit?“15. 7. 2022

1. Retro všeho druhu

Účesy z dob minulých tento rok skutečně zažívají velký comeback. Zejména pánové mají letos opravdu z čeho vybírat. Na své si přijdou milovníci uhlazené elegance 20. let, ale jestli tohle naopak není váš styl, až tak daleko do historie nutně zabředávat nemusíte. Pomyslný výlet můžete podniknout i do let devadesátých. Velký návrat hlásí také milovaný i nenáviděný a vlastně taky trochu genderově neutrální účes, který proslavil hokejista Jaromír Jágr – „mullet“.

Jestli ovšem delším sestřihům moc nefandíte, vsaďte na kratší účesy – podobně jako zpěvák Justin Bieber. O nádech retra ale nepřijdou ani dámy, které můžou zařadit třeba sestřih typu „bob“, a to ve všech délkách. Hitem ale budou i kratší vlasy – sedmdesátkový sestříhaný a rádoby ledabylý shag (v poslední době ho vynesla i zpěvačka Miley Cyrus) nebo hybridní sestřih „bixie“, který rafinovaně kombinuje to nejlepší ze střihu „bob“ a mnohem kratšího „pixie“. Ten proslavily modelka Twiggy nebo herečka Audrey Hepburn. 

2. Ukažte barvu 

Měděné odlesky, luxusní blond a pro ty nebojácné klidně i barva letošního roku, tedy fialový odstín s lehce béžovým podtónem zvaný Very Peri. To všechno je letos vysoce trendy – stejně jako jednobarevné účesy. Takže pokud nehodláte příliš experimentovat, nemusíte mít strach, že byste vypadali jako módní ignoranti. A jestli ve vaší hřívě prosvítají první šediny, ani těch se neděste – tento rok se za ně nestyďte, místo toho byste je měli nosit spíš s patřičnou hrdostí. 

3. Dopřejte si luxus

Jestli se necítíte až na tak velkou změnu, ale na svůj účes se přesto nechcete úplně vykašlat, i pro vás tu je řešní. Nejlépe uděláte, když do svých vlasů trochu zainvestujete. Letos proto nešetřete na levných produktech, ale dopřejte si kvalitní péči i barvu. 

4. Velký výběr

Může to znít zvláštně, ale letos uděláte parádu jak s rovnými vlasy po vzoru zpěvačky Duy Lipy, tak s kudrnatou kšticí ve stylu afra – obojí je totiž v tomto roce povoleno pro dámy i pro pány. Ti by se měli zase podívat na to, co nosí zpěvák Harry Styles či herec a hudebník Jared Leto.

Jestli jste kreativní a rádi vyčníváte z davu, klidně dejte šanci třeba rasta copánkům – i ty totiž budou v roce 2022 in. A pokud jsou mezi vámi dámy, které nebaví ani ulízané vlasy, ani divoké vlny nebo zapletené účesy, můžete zvolit sofistikovaný kompromis. Tím je načechraná hříva ve stylu zpěvačky Adele, kterou jste mohli vidět třeba v klipu k jejímu novému songu „Easy On Me“.

5. Zaměřeno na obličej 

Na desetidílné pokračování úspěšného seriálu Sexu ve městě s názvem A jak to bylo dál můžete mít jakýkoliv názor. Herečce Sarah Jessice Parker, která si zopakovala legendární roli novinářky Carrie Bradshaw, ale nejde upřít to, že umí nosit účesy lemující obličej. Inspirujte se tedy klidně jejími decentními vlnami – těmi ani letos rozhodně nic nezkazíte. Trendy jsou ale tento rok vlastně všechny účesy, které vaši tvář orámují a nechají vyniknout. Můžete tak zvolit i ofinu, která se už nějaký ten pátek taky drží na výsluní, a to v její kratší i delší verzi – vše je samozřejmě čistě na vás a vaší náladě. 

I hotel se může stát destinací. Hotel Faro je skutečným rájem na zemi19. 7. 2022

Sice se říká, že jsou trendy pomíjivé, ale jak ukazuje i letošní rok, vlastně to není tak docela pravda. Také letos totiž budou v kurzy účesy, které by podle tohoto názoru měly už dávno upadnout v zapomnění. Místo toho ale budou roku 2022 vévodit převážně právě účesy, u kterých bychom čekali, že zůstanou jen jednou z mnoha vzpomínek na uplynulá období. Na své si ovšem nepřijdou jen milovníci retra. Tak do jaké skupiny se zařadíte vy?

Zdroj: Manforhimself.com, Harpersbazaar.com, Stylist.co.uk, Vogue.co.uk, Glamourmagazine.co.uk