Zahajte bezplastovou revoluci v koupelně a vyzkoušejte ekologické tuhé produkty pro péči o vlasy i pokožku

Problematika znečištění plastovým odpadem je aktuálním tématem, které se nevyhýbá ani světu kosmetiky. Ještě před pár lety sice byla eco-friendly kosmetika považována za méně kvalitní, v roce 2021 ale již lze v případě mnoha značek naleznout skutečně dokonalou alternativu ke konvenčním výrobkům. Pokud vám tedy záleží nejen na funkčnosti produktu, ale také na jeho dopadu na naši planetu, určitě byste neměli přehlédnout značku Foamie, která se specializuje na produkci kosmetiky v „tuhé podobě“. Aktuálně navíc uvedla na trh i novinku pro muže, která může být skvělou pozorností pro každého, kdo se alespoň trošku zajímá o udržitelnost…

Možná, že jste vůči tuhým kosmetickým produktům trošku skeptičtí, přeci jen – stalo se samozřejmostí, že šampon, kondicionér, ale i mýdlo jsou k dostání v tekuté podobě. Pravdou ale je, že v minulosti byly tyto produkty naopak k dostání v podobě tuhé. Stávající trend ale rozhodně není krokem zpět – ba naopak. Reaguje na požadavky trhu, který jednoduše začíná brát v potaz i dopady všech typů průmyslu – včetně toho kosmetického – na životní prostředí. A kromě toho, že tuhé kosmetické přípravky jsou eco-friendly, pojí se k nim ještě jedna nesporná výhoda, zcela bez omezení s nimi můžete cestovat, a to i letadlem, kde v případě přepravy na palubě pro tekutiny platí poměrně tvrdá pravidla. Zhmotněním všech těchto výhod jsou pak právě produkty značky Foamie.

„Záměrem jsou trendy kousky, které jsou udržitelné,“ říká majitel queer módní značky Mikuláš. Inspirací mu je i řecký Bůh Eros16. 5. 2022

Cílem Foamie je doslova „myslet mimo láhev“. Fomie tak bojuje proti zbytečné produkci plastových obalů a poskytuje zákazníkům inovativní, zábavné a ekologické tuhé produkty pro péči o vlasy a pokožku, které nejsou baleny v plastových obalech a neobsahují žádné plastové částice. Produkty zároveň neobsahují mýdlo, jedná se o tzv. syndety (tedy „tuhé mýdlo bez mýdla“), jejichž pH je speciálně optimalizováno pro vlasy a pokožku. Jejich použití je navíc mnohem příjemnější a zábavnější než použití běžných produktů – zážitek ze sprchování je díky tomu mnohem intenzivnější.

Eko kosmetika i pro muže

Ačkoliv kosmetické produkty jsou obecně spojovány spíše se ženami, značka Foamie myslí i na muže. Nedávno tedy představila novinku pro muže 3in1 Shower Body Bar For Men. Tuto tuhou sprchovou péči ocení především ti muži, kteří preferují univerzální, multifunkční produkty. Foamie Men Bar hloubkově čistí a pečuje o tělo, tvář i vlasy. Hravě tak zastoupí úlohu celé trojice jinak klasicky používaných přípravků. Jasnou výhodou Foamie Men Bar je pak i to, že je velice šetrná k vlasům i pokožce hlavy. A jak přesně tuhou sprchovou péči použít? Stačí ji namočit, promasírovat v dlaních pro vytvoření pěny a nanést na pokožku. Poté stačí produkt důkladně opláchnout a pověsit na integrovanou šňůrku.

Péče Foamie 3in1 Men Bar je dostupná ve dvou variantách. Černá péče What a Man obsahuje aktivní uhlí. Jemně čistí pokožku díky obsahu rostlinných olejů a zanechává ji hydratovanou díky kakaovému máslu. Modrá tuhá péče pro muže Seas the Day obsahuje mátu a citrón, takže poskytuje skvělé osvěžení a povzbuzení během sprchování.

Gayové a bisexuálové se čtyřikrát častěji pokusí o sebevraždu než heterosexuálové. V reakci na statistiku vznikl unikátní fotoprojekt24. 2. 2022

Produkty Foamie jsou tedy nejen skvělým dárkem pro kohokoliv, kdo se rád chová uvědoměle, ale mohou posloužit i jako drobná pozornost pro každého, kdo se ke konceptu udržitelnosti staví spíše skepticky. Když vyzkouší některý z produktů Foamie, možná tak totiž svá stanoviska změní…Přidejte se tedy k Foamie a začněte bezplastovou revoluci (nejen) ve vaší koupelně ještě dnes!

Zdroj: Foamie/Spolupráce