„Můžeš mě kdekoli svléknout!“ šokuje fanoušky text jejich oblíbené písničky z dětství. Barbie girl to má v roce 2021 těžké
BLØG
Zdroj: iStock
<Path>

„Můžeš mě kdekoli svléknout!“ šokuje fanoušky text jejich oblíbené písničky z dětství. Barbie girl to má v roce 2021 těžké

Písničku Barbie Girl slyšel alespoň jednou v životě snad každý. Někdo si ji rád prozpěvoval, jinému lezla na nervy od prvních tónů. Veselý text o Barbie v jejím Barbie světě jednoduše obletěl planetu a byl natolik chytlavý, že se dočkal i řady reakcí a remaků. Jedním z nich je i kontroverzní počin Hannah Grae.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
3. 12. 2021

Původní text Barbie Girl je dílkem o existenci jedné živé panenky. Plastový svět je fantastický a imaginaci se meze nekladou. Ahoj Barbie, chceš jít na party? Jistě! Tak naskoč! A zábava může začít. Klip skupiny Aqua je plný barviček, úsměvů a ztřeštěných outfitů. Proč ne – jde přeci o smyšlený svět hraček. Nebo ne?

<Path> Proč heterosexuální muži tak milují sexistické a homofobní vtipy?Zdroj:

Nejen na internetu se najdou tací, kterým podobná zábava nedělá dobře a dohadují se, jak moc je klip natáčen s nadsázkou a či náhodou není příliš stereotypně založen. Někteří zacházejí i dál – Barbie, respektive ženu, jež ji představuje, a tím pádem potažmo všechny dámy světa v kontextu tohoto počinu považují za prostý objekt mužské fantazie. A tak se dal slyšet například uživatel s přezdívkou Muff1nM4n, který pod video uvedl krátké zamyšlení: „Vzpomínáte si, jak jsme text neposlouchali pořádně?“ Tím narazil na fakt, že se song stal pro řadu dětí pohádkovým popěvkem a málokoho tehdy napadlo přemýšlet nad tím, že by obsah mohl být nějak sociálně toxický. Jeho komentář si získal k dnešnímu datu přes 30 000 zdvižených palců.

„Je to nostalgie, ale zatraceně, ta písnička je PLNÁ sprostých fórů,“ seznal s odstupem uživatel Loffe a přidali se i další: „Sedmiletý já jsem si myslel, že ten song je skutečně o hraní si s panenkami,“ posteskl si nyní již uvědomělý uživatel Bomby. Nicméně i tak se klip těší oblibě a většina komentujících si vzpomíná především na časy, kdy si prozpěvovali text a tančili, aniž by měli potřebu se více zamýšlet. I nadále považují Barbie Girl za legendární hit. Blue napsal: "Je šílené, kolik lidí se sem denně vrací. Ten song je legendární!" Isnark Santos přirovnal pevěcké duo ke Katy Perry a Pitbullovi devadesátých let. Komentující Brian Buttler dokonce přiznal, že zatímco si tento hit před deseti lety pouštěl z ironie, dnes jej miluje jako dávno neviděného příbuzného.

<Path> SPQP: Orální historie LGBTI seniorů dobývá ČRZdroj:

S názory přišla i spousta tvůrců, a tak se s odstupem řady let dočkala písnička i reakcí ve formě nových aranžmá, a dokonce změn textu. Hannah Grae, která má k dnešnímu dni „pouze“ 131 000 odběratelů na YouTube, na své verzi Barbie Girl zaznamenává více než 5,1 milionu zhlédnutí! Jestli ovšem čekáte hravý text s nádechem nadsázky, který původně doprovázel klip, ve kterém hercům odpadávaly paže, cachtali se v maličkém bazénu u růžového domečku a krmili plyšového dalmatina, jste na omylu. Hannah začíná poměrně drsně: „Jsem Barbie dívka žijící v mužském světě. Myslí si, že jsem plastová, to je fantastické. Myslí si, že mohou zírat, kdekoli mě svlékat. Je to jen romantické, přestaň být tak dramatická!“

 

Celý text, který Hannah složila, zní:

I'm a Barbie Girl

living in a man's world.

They think I'm plastic

it's fantastic.

 

They think that they can stare,

undress me anywhere.

"It's just romantic,

stop being dramatic"

 

I'm a Barbie Girl

living in a man's world.

I should feel lucky

just being their understudy.

 

I'm a Barbie Girl

don't stand a chance in this man world.

Imagination

life is your creation.

 

Come on Barbie

let's go party

wear whatever

makes you happy.

Come on Barbie

need no army

do whatever

makes you happy.

Come on people

let's be real

I'm not saying you're to blame.

Come on people

let's be real,

the world is ours to change

 

I'm a Barbie Girl

living in a man's world.

 

You're a Barbie Girl

if not then it's still your world,

to make a difference,

it's our existence.

Jsem Barbie dívka

žijící v mužském světě.

Myslí si, že jsem plastová,

to je fantastické

 

Myslí si, že mohou zírat,

kdekoli mě svlékat.

„Je to jen romantické,

přestaň být tak dramatická!“

 

Jsem Barbie dívka

žijící v mužském světě.

Měla bych se cítit šťastná

být jen jejich náhradnicí.

 

Jsem Barbie dívka

nemám šanci v tomto mužském světě.

Představivost.

Život je tvůj výtvor.

 

Pojď Barbie,

pojďme na party!

Oblékni si cokoli,

co tě dělá šťastnou.

Pojď Barbie,

nepotřebuješ armádu,

dělej cokoli,

co tě dělá šťastnou.

Pojďme lidé,

buďme opravdoví.

Neříkám, že vás viním.

Pojďme lidé,

buďme opravdoví,

svět je náš, abychom ho změnili.

 

Jsem Barbie dívka

žijící v mužském světě.

 

Ty jsi Barbie dívka.

Pokud ne, stále je to tvůj svět,

abys ho změnil/a.

Je to naše existence.

 

O původním textu kapely Aqua si řada novodobých posluchačů myslí své a spousta lidí dokonce až nyní zjišťuje, že celé roky zpívali jednu část písničky špatně.

Namísto „Undress me everywhere“ si jejich nevinné Já doplnilo „And dress me everywhere“, což vlastně znamená naprostý opak. V naivním: „Kdekoli mě oblékni“ se nyní fanoušci dozvídají, že měli slyšet: „Kdekoli mě svlékni“. Je tím myšlena lokace nebo část těla? Kdo ví. Diskuze se množí a množí.

Zdroj: YouTubové kanály Aqua a hannah grae, news18.com, Twitter účet Shreemi Verma

Populární
články

E-Shop