Pánská péče o pleť má svá pravidla. Znáte je?

Zatímco ženy o své denní pečující rutině mluví bez zaváhání, muži se jí spíše tiše věnují. A ačkoliv oproti svým opačnému pohlaví používají muži méně produktů, skládá se jejich péče hned z několika důležitých kroků a stále častěji během nich přichází ke slovu přírodní kosmetika. Jak by ale správná péče o mužskou pleť měla vypadat?

Mezi mužskou a ženskou pletí existují nejen rozdíly, ale také několik důležitých podobností. Stejně jako ženy chtějí i muži vypadat dobře a i oni se potýkají s problémy, jako je dehydratace pokožky, citlivost, akné a stárnutí. Mužská pleť, o jejíž kvalitě rozhoduje hormon testosteron, má svá specifika – oproti té ženské má více mazových žláz a větší póry, je proto mastnější a náchylnější k tvorbě akné. Je také přibližně o 20 – 25 % silnější a navíc obsahuje více kolagenu, který jí dodává pevnější vzhled. A samozřejmě se na ní tvoří vousy.

Za nabubřelost mileniálů může generace rodičů. Je odpovědností společnosti přizpůsobit se jejich potřebám, myslí si známý odborník9. 3. 2022

Holení jako základ péče

Ať už se muži holí denně, nebo méně často, potřebují znát správnou techniku a mít kvalitní kosmetiku, která zklidní podrážděnou a namáhanou kůži. Základem je čistý a ostrý holící strojek či žiletka a tahy vedené po směru růstu chloupků. Při mokrém holení by měl být použit krém nebo pěna na holení, které žiletce umožní lehce klouzat po pokožce. Výhodou přírodních krémů na holení je pečující složení a antibakteriální ingredience. Když navíc před holením na pleť naneste vodu po holení, která pomáhá vypnout pokožku, čímž dojde k napřímení vousů. Holení je pak snazší a efektivnější.

Po oholení přichází na řadu balzám, který namáhanou pleť hydratuje a zklidní. Rostlinné suroviny, jako je aloe vera, heřmánek či jojobový a kokosový olej mají na pokožku blahodárný vliv – opečovávají ji a pěstí.

Důležitá hydratace

Stejně jako ženská pleť potřebuje i ta mužská hydratovat, aby vypadala mladistvě a měla dobrou texturu. Hydratační krémy pro muže jsou speciálně vyvinuty tak, aby vyhovovaly potřebám jejich pleti a přinesly jí maximální efekt. Z přírodních ingrediencí se pro každodenní péči velmi osvědčily lehké a nekomedogenní oleje, jako je sezamový a jojobový, přírodní glycerin a extrakt z proskurníku lékařského.

Pokud se na pleti objeví pupínky lze jejich projev zmírnit pomocí SOS péče na problematickou pleť, která obsahuje výtažek z vrbové kůry, lékořice a vodu z vilínu virginského, jenž má stahující účinky.

Ochrana před sluncem

Díky vyššímu obsahu kolagenu v kůži se mužům tvoří vrásky o něco pomaleji, než ženám. Protože ale většinou nechrání svou pleť před silným UV zářením, vyznívá tato jejich výhoda do ztracena. I pánové by ve své rutině měli myslet na kvalitní opalovací krém a mazat se jím i během obyčejného dne, kdy míří pouze do práce. A jak ho vybrat? Ideální volbu nabízí přírodní opalovací krémy, které neobsahují nano částice ani chemické filtry. Pánové s citlivou pletí mohou klidně vyzkoušet šetrný dětský krém na opalování.

Zdroj: Weleda