Kvůli péči o pleť nemusíte ani vkročit do drogerie! Jednoduché, ale efektivní masky na obličej zvládnou doma připravit i pánové

Když dojde na péči o pleť, je otázkou, co si vybrat. Trh je přesycen různými preparáty, které slibují prakticky zázraky, ovšem nejsou to jen předem připravené produkty, které mohou dopomoci ke kýženému výsledku. Vyhněte se nákupům i přemýšlení, kterou značku zvolit, a vyzkoušejte některé domácí masky na obličej, které často dokáží obstojně konkurovat zboží z drogerie!

Péče o pleť by měla být součástí rutiny každého z nás. Někdy je ovšem těžké zorientovat se v nabídce drogerií. Pokud se vám ani trochu nechce vyrazit nakupovat a pročítat návody na obalech produktů, případně víte, že se v souvisejícím zboží stejně nevyznáte, jistě oceníte, že často stačí běžné věci, které máte doma, anebo je můžete koupit v obchodě spolu s běžným nákupem. A navíc jsou často na rozdíl od předem připravených masek za hubičku!

Slyšeli jste o španělské vesničce Genalguacil? Tato galerie moderního umění pod širým nebem stojí za návštěvu!13. 1. 2022

Péče o sebe a své tělo není žádnou hanbou ani pokud jde o muže. Naopak. Dopřát svému tělu a mysli odpočinku a hýčkání často pomůže nejen s fyzickými patáliemi, ale i se zvládáním stresu, zklidněním mysli a uvědoměním si vždy podstatné sebelásky, která je základem laskavého přístupu k vlastnímu JÁ. Pojďme si ukázat několik možností, kterých můžete kdykoli využít bez nutnosti probírat se nepřebernou a často nepřehlednou škálou kosmetických produktů.

Vaječná maska proti černým tečkám

Černé tečky jsou zlo, kterého je zdánlivě nemožné se zbavit. Objevují se většinou na nose. Často je však můžeme zpozorovat i na bradě, čele, v horní části tváří nebo třeba na zádech. Jedná se o póry ucpané kožním mazem a lidé se často snaží o jejich mačkání, které stejně dlouhodobě ničemu nepomáhá, a co hůř: Někdy dokonce vede k zanícení postižené oblasti. Jak ale proti černým tečkám bojovat tím, co máme doma?

Nabil Daniel Essa, který tvoří YouTube kanál The Parisian Gents, mužům krásně vysvětluje a ukazuje, jak využít obyčejného vajíčka k tomu, aby se černých teček zbavili. Stačí oddělit bílek od žloutku. Z bílku poté vyšlehat jemnější nadýchanou texturu a nanést na pleť. Využít můžete prsty i štětec. Ten ovšem poté dobře vyčistěte – zaschlé vajíčko brzy zapáchá.

Jakmile nanesete na obličej první vrstvu bílků, přilepte na ni papírové kapesníčky. Stačit bude i (ideálně neparfemovaný) toaletní papír. Ten znovu přetřete vajíčkem a vytvořte si tak na obličeji stabilní vrstvu. Tu nechte pořádně zaschnout a poté jednoduše sloupněte. Proces zakončete hydratačním krémem. Podle Nabila Daniela bílkem pleti pomáháte nejen od černých teček, ale přispíváte také prevenci vzniku akné, redukujete mastnotu a napomáháte předcházení předčasnému stárnutí pleti. A to za jediné vajíčko rozhodně stojí.

Rýží proti zarudnutí a podráždění

Až budete příště vařit rýži, schovejte si vodu, která vám po scedění zbyla. Čím koncentrovanější vývar z rýže budete mít, tím lépe. Podle Jamese Welshe, jenž má svůj YouTube kanál založený právě na péči o pleť, je právě tato tekutina blahodárným zdrojem pro rozjasnění a sjednocení. Zklidňuje podrážděné nebo aknózní oblasti a napomáhá k vypnutějšímu pocitu kůže. Do rýžové vody o příjemné teplotě vložte kousky ubrousku a ty poté přitiskněte na tváře, nos, čelo i bradu. Nechte působit 10-15 minut. Po sejmutí masky James doporučuje hydratovat obličej krémem. Což je ostatně dobrý nápad každý den.

Zelený čaj vyžene bakterie a pomůže se záněty

Stejný způsob nanášení jako u rýžové vody můžete vyzkoušet se zeleným čajem. Ten je dle Jamese znám pro své blahodárné účinky: Na pleti působí protizánětlivě a odežene i bakterie, které umí nadělat pořádnou paseku. Jamesově pleti prý dokonce tato maska dodává na zdravém přirozeném rozzáření.

Ovesné vločky dostanou pod kontrolu maštění pleti

James se nechává slyšet, že i ovesné vločky mohou pomoci od zánětlivého akné a dostanou pod kontrolu mastnotu, která se přirozeně na pleti tvoří každému. Ti, kdo mají smůlu a trápí je mastnější pleť, než by měla být, budou nad vločkami jásat. Nejen, že si mohou dát zdravou a výbornou snídani, navíc mohou zbytek (samozřejmě nedochucený) využít jako masku! Zde se hodí varování: Není jednoduché vločky na obličej nanést bez menšího nepořádku kolem. Proto se ujistěte, že se nacházíte ve snadno ukliditelném prostředí jako třeba nad umyvadlem. Vydržet stačí pět minut, abyste si obličej nevysušili až příliš. Vločkovou masku následně ještě jednou jemně prsty vmasírujte do pleti a poté smyjte a zakončete proceduru hydratačním krémem.

Dva nabité pražské gay eventy se blíží! Soutěžte o vstupenky na stand up show The Gay Agenda a kabaretní show Draglesque23. 1. 2022

Zesvětlení díky bramborám

Zbavit se tmavých místeček a pigmentací není snadné. Jizvy nejsou jen otázkou zranění, ale často i následkem agresivního akné, stejně tak nás mohou trápit i jiné skvrnky, které bychom na své pleti raději neviděli. Na to James doporučuje velice jednoduchou a všem dostupnou možnost řešení: Brambory. Ty uvařte, téměř veškerou vodu odlijte a brambory poctivě rozmačkejte. A je to! Bramborová maska je hotová! Nenanášejte ji však na celý obličej, ale pouze tam, kde máte nevyrovnaný tón pleti či nechtěnou pigmentaci. Po pěti až deseti minutách masku setřete a opět – nakonec hydratujte!

Tak vidíte, péče o pleť nemusí být žádnou vědou, ani předraženým luxusem. Dopřejte si chvilku pro sebe a nezanedbávejte se. I malý krok udělá hodně a nejen tělo, ale i mysl se vám odvděčí uvolněným pocitem z příjemně strávených chvil ať už o samotě, nebo třeba s někým blízkým.

Zdroj: YouTube kanál James Welsh, YouTube kanál The Parisian Gents