SOS líčení pro muže: Nenápadné kamuflování nedokonalostí pleti nemusí být pouze výsadou žen. Nestyďte se a zkuste to!

Co ženy schovají, to musí muži nést jako břímě, dokud se situace nezlepší! Tak nějak řada lidí vnímá problematickou pleť. Tam, kde je dámám odpuštěna kamufláž, jsou pánové nuceni ponechat své nejistoty na odiv okolí, což jim často není příjemné. Je opravdu nutné smířit se s pupínky, začervenáním nebo třeba modřinami? Ale ovšem, že ne! Pánové, i vy můžete kouzlit s make-upem! Jak na to co nejméně nápadně?

Móda, trendy a názory na to, co je krásné, se postupem času mění, někdy se vlny vracejí, ovšem pokaždé je nad čím přemýšlet. Jedno mají víceméně všechny etapy společné: Lidé se necítí dobře, pokud nejsou spokojeni s tím, jak vypadají, a to se týká i jejich pleti. Existují průzkumy, které ukazují, že si muži pravděpodobněji vyberou partnerku se zdravou kůží. A dělají to zcela podvědomě, často nezáměrně. Proč? Protože jim jejich přirozený instinkt radí, že zdravě vypadající žena, tedy taková, která má růž ve tvářích, netrápí ji černomodré kruhy pod očima a nemusí řešit hnisající boláčky, je jednoduše pravděpodobněji zdravá, tudíž schopná povít potomstvo. Nehezká, nedobře vypadající pleť tedy není jen otázkou vkusu, ale také vstupuje do her přirozeného výběru v ohledech přitažlivosti.

Dali jste klasickým cigaretám vale a používáte ty elektronické? Pak se připravte na problémy s erekcí či impotenci, varují vědci17. 12. 2021

Nejsou to ale jen ženy, které se trápí, pokud se jim na obličeji vytvoří vyrážka, nevzhledné pupínky nebo jiné neduhy. Pro ženy i muže tak platí, že stačí málo se vyspat nebo sníst nezdravé jídlo a je to tu! Jako bychom během jediné noci zestárli o několik let, a ještě si přivodili zánětlivé reakce na hřích jménem cukr, výrazné koření, laktóza, smažené dobroty… prostě na cokoli, co zrovna našemu jazyku sice chutnalo, ovšem zbytek těla se na nás zlobí a dá to důrazně najevo! A aby toho nebylo málo, tzv. maskné není jen vzletný název pro pupínky, které se tvoří pod respirátorem. Jde o krutou realitu!

Muži se často zajímají o to, jak by mohli problémy s pletí vyřešit, ale chtějí, aby šlo o zásah nenápadný, téměř neviditelný a ideálně jednoduchý. Tak tedy, jak na to, pokud se vám objevilo akné, které vám sráží sebevědomí před pohovorem, důležitou schůzkou nebo i před vámi samotnými? Už teď vyrazte do obchodu a kupte si pár základních věcí, které vám vždycky budou krýt záda, když se něco pokazí. Určitě si pořiďte hydratační krém. Ne jakýkoli! Opravdu takový, který je určen na obličej. Ideálně sáhněte i po primeru (podkladové bázi). Pokud máte pleť plnou šupinek, vyberte primer na suchou kůži. Pokud se vám stává, že si během dne promnete čelo a zjistíte, že je jako polité olejem, vyberte primer na mastnou pleť. A pokud vás trápí obojí, existují i takové, které zvládnou všechno. Stačí si přečíst obal produktu. Nebojte se toho!

V druhém kroku zajděte ke stojanu s dekorativní kosmetikou. Pokud se stydíte tímto zapovězeným místem procházet, prostě se poptejte, jako byste hledali dárek pro někoho jiného. A co budete žádat? Rozhodně korektor. Nejsnáze se pracuje asi s tekutým, jehož lahvička vypadá jako lesk na rty, ovšem každému vyhovuje něco jiného. Vyberte si každopádně dobře krycí. Korektorů je nepřeberné množství a samozřejmě lze šlápnout vedle. Ale za to se netrestejte. I zkušení často vyberou nesprávně. Korektor budete potřebovat takový, který odpovídá vaší pleti, a to jak barvou, tak podtónem. Vyzkoušet testery si můžete přímo v obchodě. Často uvidíte jiné zákazníky, jak barvu nanášejí na svou ruku a dle toho činí rozhodnutí. Ale takový postup nedoporučujeme. Ruce jsou často jinak opálené než tvář. Proto si malé množství korektoru naneste na obličej a podívejte se, zda ho při rozmazání vidíte. Jestliže ano, pak máte moc světlý, nebo moc tmavý. Zkuste to tedy znovu!

Zdroj: Giphy

Pokud se obáváte, že bude vaše kamuflování nedokonalostí příliš viditelné, rozhodně nezkoušejte make-up jako takový. Zvolte spíše BB cream, což je vlastně lehce tónovaný krém. Druhou možností je pigmentovaný pudr. Ten je dobrý hned ze dvou důvodů: Zaprvé nanášení zvládne i začátečník a zadruhé i proto, že korektor udrží déle na svém místě. Vyberte si ideálně takový, který se opět barevně hodí k vaší pleti. Pozor – nespleťte si pudr s bronzerem, konturou nebo tvářenkou! Opravdu si i pudr vyzkoušejte. Neměl by vám na tváři vytvořit žádný barevný, světlý, nebo tmavý flek. Po cestě k pokladně se nakonec nezapomeňte zastavit pro štětec. Pudr se mnohem lépe a rovnoměrněji nanáší právě štětcem než přiloženou pudřenkou. Vyberte si kulatý, o průměru několika centimetrů (neplést si s malými štětci na oční stíny!), a jemný, aby vás neškrábal. Ideálně zvolte nějaký s kratšími štětinkami, kvůli lepší kontrole při nanášení. Tak si vystačíte s jediným nástrojem. 

Jako poslední nezapomeňte na odličování. Nejjednodušší je sáhnout po odličovací emulzi či micelární vodě a po zklidňujícím toniku. Abyste mohli obojí používat, pořidte si také odličovací tampónky. To by mělo začátečníkovi, který chce pouze schovat drobné nedokonalosti, stačit. Doma si pleť vyčistěte, zklidněte tonikem, zhydratujte krémem a za cca čtvrthodinku můžete začít s procesem kamufláže. Je to snadné. Napřed jemně, ale poctivě vmasírujte primer. Poté naneste korektor na postižená místa. Je možno přenést ho i prstem. Nezapomeňte, že není dobré ho roztírat. Spíše vklepávejte produkt drobnými ťuknutími bříškem prstu, dokud nebudete spokojeni s výsledkem. Roztírání nedoporučujeme. Riskujete, že si produkt příliš roztáhnete na místa, kde být nemá, a snížíte účinek ve středu pomyslného terče. Nakonec štětcem metodicky kousek po kousku zapudrujte obličej. Postupujte od středu ke krajům, aby byl pudr rovnoměrně rozprostřen.

Nastartujte své libido s afrodiziaky, která rozjedou váš sexuální drive17. 1. 2022

Jestliže máte dojem, že je nyní pudr příliš viditelný, zkuste jednoduchý trik: setting spray. Na trhu se prodává nepřeberné množství sprejů, které fixují make-up. Kromě toho ale také pomohou pleti přijmout nános produktu, vše spojí dohromady a dopomohou k přirozenému vzhledu. Vyberte si takový, který hydratuje. Určitě ne žádný rozjasňující ani matující. Ten první by vám mohl tvář zanést třpytkami nebo rozjasňovačem. Druhý bude pleť vysušovat. A to je zbytečné a někdy i nekomfortní. Někomu dokonce stačí obyčejná voda ve spreji a voilà, hotovo! A pokud vás trápí výraznější, hůře kamuflovatelné problémy pleti, přečtěte si, jak jednoduše a nenápadně čarovat s barevnými korektory!

Zdroj: Redakce/Irena Piloušková