"Komu se líbí maskulinní ženy" aneb "Ženy s chlapem v těle"
Straight friendly
Zdroj: iStock

"Komu se líbí maskulinní ženy" aneb "Ženy s chlapem v těle"

Představy o tom, jak má vypadat správná žena a správný muž, máme zažrané hluboce pod kůží. Sami se je obvykle snažíme co nejúspěšněji naplňovat. Ale láska je slepá. Při výběru partnerky tato pravidla tak striktně neplatí.
Bohdana Rambousková Bohdana Rambousková Autor
18. 10. 2021

Dnešní muži v ženách nehledají jen pasivitu a křehkost. Potvrdil to výzkum britských vědců, kteří vytvořili škálu ženských obličejů od těch s nejvíc feminními rysy (kulaté oči, malý nos, drobné rty) až po ty tvrdě řezané, považované za maskulinní. A ukázala se zajímavá věc: když si muži hledají milenku, požadují vysokou míru ženskosti. Sladké pusinky jsou atraktivní, ale zároveň se o nich říká, že nejsou věrné. Takže pokud si muž volí partnerku pro život, požadavek ženskosti oslabuje. Muž si tak zvýší šanci na úspěch v lovu a navíc se ochrání před tím, aby z něj byl brzy paroháč.

<Path> Americký fotograf ve svém projektu bojuje proti stereotypům: "Všichni jsme krásní a musíme přijmout každou část naší osoby, která nás činí tím, čím jsme"Zdroj:

Nejdřív se nám zamilují oči

Většina lidí si hledá sobě podobného partnera v oblasti vzhledu, intelektu i sociálního postavení. Jak to že někteří lidé skončí s partnerem tzv. mimo svoji ligu? Americký výzkum zjistil, že páry pohledného muže a ošklivky nebo šéfky a introverta vznikají jenom tehdy, pokud se tito dva lidé znali alespoň devět měsíců před prvním rande. Jako přátelé nebo spolužáci totiž poznají svoje osobnostní kvality a nejsou k sobě přitahováni jen na základě prvního dojmu.

Tento závěr podporuje i názor psycholožky a sexuoložky Laury Janáčkové, která říká, že při volbě partnera platí evolučně osvědčená pravidla: „Muž si vybírá partnerku především podle atraktivity. Žena vybírá muže především podle zdrojů a jeho ochoty se o ně podělit. Z vnějšího pohledu se nám pár může jevit jako nesourodý, ale pro oba zúčastněné může být vztah láskyplný a uspokojivý.

Kdo nosí kalhoty a kdy

Muži dnes mohou slevit ze své mužnosti, ale jen v určitých oblastech. Ženy přitahují otcové pečující o malé děti, plačící muž má dnes vysoký sex-appeal. Platí stejná pravidla i pro ženy? Jak moc si žena může dovolit být maskulinní? Záleží na tom, v čem svou „mužnost“ projeví.

Podle oblíbeného tvrzení chce muž mít doma modelku, co se v době mistrovství světa promění ve fandu, který řve, připíjí na vítězství a zapojí se do soutěže v prdění. Ženy, které samy propadly „mužským“ zálibám, jsou obvykle obdivované a sexy… jen nesmějí být lepší než muži. Motorkářky, ragbistky, závodnice v bojových uměních se o nedostatek ctitelů bát nemusí.

<Path> Hollywoodská hvězda a svalovec Dwayne „The Rock Johnson“ veřejně promluvil o svém boji s depresemi: „Pomáhá mi posilovna, a také když se ze svých bolestí vypovídám!“Zdroj: Men's Health, Instagram

Jiný případ jsou ženy, které přejaly mužské vzorce chování – soutěživost, dominanci, vedení. To jsou vlastnosti, k nimž dívky většinou nevychováváme. A přitom spoustě mužů vyhovuje takovou ženu vedle sebe mít – jen k tomu potřebují dostatečné sebevědomí. Vláčet s sebou závislou princeznu totiž může jít po čase na nervy.

No a pak tu jsou velké holky s velkým srdcem. Statnou postavu, velké nohy, rozložitá ramena nedokázal pro mužské oči zatraktivnit ani současný trend body positivity. Jistě těmto ženám přinesl do života víc spokojenosti, ale nejspíš ne víc partnerů. Rytířka z Her o trůny Brienne of Tarth má největší šanci získat něčí srdce právě tehdy, když ho bude dlouho znát a dostane šanci ukázat mu své jiné kvality – také ženskou starostlivost a obětavost.

Přežije pár divné pohledy okolí?

Laura Janáčková upozorňuje, že zamilovanost je intoxikace organismu látkami podobnými pervitinu. Trvá nanejvýš tři roky a za tu dobu je nutné vybudovat vztah na pevných základech společných zájmů, vzájemné komunikace a prožitku. Pokud to dokážeme, nemusí nás trápit divné pohledy okolí ani že nezapadáme do předepsaných škatulek. „Ve vztahu ale neexistuje rovnocennost. Jeden miluje více, druhý méně. Jeden je submisivnější, druhý dominantnější. Důležitá je schopnost dělat druhého šťastným – a to předpokládá znalost dobré komunikace, protože naše představy o štěstí nemusí být stejné,“ říká uznávaná psycholožka a sexuoložka.

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop