Jsou erotické pomůcky vhodným dárkem pro muže? Víme, po čem muži touží!

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by asi reagoval váš partner, milenec nebo kamarád, kdybyste jim dali k narozeninám či pod stromeček dárek ne zcela tradiční? Mluvíme samozřejmě o erotických pomůckách. Nepřijde nám nezvyklé darovat poukazy na masáže, do wellness studií a podobně, ale darovat erotické pomůcky nám často i ve vztahu přijde trochu přes čáru. Potenciální obdarovaní to však vnímají trochu jinak, než si možná myslíte!

Erotické hračky i v roce 2021 opřádá jakási pavučina společenského tabu. Přitom s nimi má zkušenost většina z nás a lidstvo si je vyrábělo a pořizovalo od nepaměti. Svědčí o tom i archeologické nálezy. Elektrický masážní přístroj si koupíme beze studu, zato vibrátor nebo masturbátor si mnozí z nás raději objednají přes internet, abychom se před vchodem do sex-shopu nemuseli (zbytečně) otáčet přes rameno, jestli nás někdo uvidí.

Přitom sexuální wellness je velmi důležitou součástí života a na erotické pomůcky bychom se měli přestat dívat skrz prsty, když jde o to, zda obdarovat někoho blízkého. Pokud darujeme zážitky, masáže, lázeňské pobyty, tak proč jim nezpříjemnit a neozvláštnit i masturbaci? S velkou pravděpodobností si navíc váš blízky takový dárek přeje! Vychází to z průzkumu, který zveřejnila přední lifestylová a sex-tech značka Satisfyer, která si jako jeden z cílů vytyčila poznání mužských erotických zvyklostí, tužeb a přání.

Už dříve jsme vám přinesli informace o masturbačních návycích dotazovaných, abyste si mohli představit, jak si stojíte v porovnání s ostatními. Tentokrát bylo 2333 mužů starších osmnácti let tázáno, jak vnímají erotické pomůcky coby dárky. Téměř tři čtvrtiny dotázaných mužů byly v dlouhodobém vztahu, 14 % mělo stálého sexuálního partnera a stejné procento bylo single. Přes devět mužů z deseti prozradilo, že se svými partnery otevřeně sdílí své sexuální fantazie. Možná i proto jsou muži erotickým dárkům otevřenější, než si myslíte.

Zajímá vás, jak si stojíte na poli masturbování v porovnání s ostatními muži, ale báli jste se zeptat? Satisfyer to udělal za vás a nyní přináší zajímavé výsledky27. 5. 2021

Více než 32 % dotazovaných již nějakou hračku jako dárek obdrželo. Hned 73 % mužů navíc tvrdí, že představa erotické pomůcky coby dárku od partnera se jim líbí. A co takový dárek od blízkých přátel? Od nich by erotická pomůcka potěšila přes 40 procent dotazovaných. Pouze pět procent dotázaných by takový dárek nechtělo a raději by si hračku vybralo samo. Ještě menší část dotázaných, tedy celkem dvě procenta, považuje erotické hračky za příliš osobní a stejné množství mužů nikdy žádné nevyzkoušelo.

Erotické pomůcky neslouží ale jen ke zpříjemnění chvilek trávených o samotě, naopak dokáží okořenit i partnerský život. Tři čtvrtiny mužů by rádo vyzkoušelo pár hraček s partnerem a 44 % si myslí, že s erotickými hračkami je sexuální život intenzivnější. Pokud jste se už v číslech ztratili, nebojte se. V galerii najdete přehlednou infografiku! Nabídneme vám ale ještě nějaké tipy, které hračky by mohl váš partner (ale i vy samotní) ocenit.

Mezi odpůrci očkování proti covidu nejsou téměř žádní LGBTQ lidé. Jsou odolnější vůči dezinformacím?4. 12. 2021

Protože hned 35 % mužů by rádo vyzkoušelo anální hračku, doporučujeme například Lolli Plug 1, tedy anální vibrátor určený pro všechny. Díky svému poddajnému a jemnému povrchu z příjemného silikonu jde o velmi příjemnou pomůcku. Vibrátor Endless Fun vám, jak už název napovídá, nabízí nekonečné možnosti zpestření erotického života. Má dvě části s celkem třemi vibračními motory a díky otočné hlavě a 10 vibračním stupňům nabízí přes 33 variant použití. Pro párové hrátky je ideální vibrační erekční kroužek Royal One, který způsobuje oddálení ejakulace, ale zároveň zintenzivní prožitek. Díky mobilní aplikaci jde navíc ovládat i na dálku!