Ženy po pandemii odkládají podprsenky, mužům by v zájmu zdraví prospělo chodit naostro nebo nosit revoluční „podprsenku pro varlata“
Straight friendly
Zdroj: iStock

Ženy po pandemii odkládají podprsenky, mužům by v zájmu zdraví prospělo chodit naostro nebo nosit revoluční „podprsenku pro varlata“

Spodní prádlo mnozí z nás považují za nedílnou součást každodenní garderoby. V době pandemie se ale mnohé změnilo a řada žen – a to včetně těch z řad celebrit – zjistila, že bez podprsenek se dá skvěle žít a případně je lze nahradit pohodlnějšími sportovními variantami. A zbavení se nepohodlného spodního prádla – či jeho výměna za takové, které intimní partie nijak „neutlačuje“, ale naopak jim poskytuje adekvátní podporu – by prospělo i mužům.
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
27. 7. 2021

Spodní prádlo je velmi specifickým typem oděvu, kterému obvykle lidé věnují speciální oddíl skříně či prádelníku. Možná je to určitou konvencí, společenským očekáváním, ale spodní prádlo platí za naprostý základ při oblékání. Zatímco dámské spodní prádlo ale historicky prošlo řadou proměn tak, aby bylo pohodlnější a také čím dál menší, pánské varianty ani dnes příliš mnoho „vylepšení“ nezohledňují – pomineme-li tedy délku a materiály. A tak muži stále musí vybírat mezi boxerkami, které mnohým překáží a dřou je do nohou, slipy – ty pro změnu táhnou a nejsou považovány za zrovna sexy, a tzv. boxer-briefs, což je vlastně kombinace předchozích dvou typů (přičemž o vzhledu a pohodlnosti by se také dalo celkem dlouze diskutovat).  Není tedy na čase učinit pánskému spodnímu prádlu přítrž – či jej vyměnit za takové, které je řadou serverů pro muže označováno za „revoluci v pánském spodním prádle“?

<Path> Když oblíbené jídlo „voní“ jako odpadky – bizarní postcovidový syndrom trápí čím dál více lidí. Pomůže „čichový trénink“Zdroj:

Podle statistik prezentovaných např. na portálech Men´s Health, Ask Men apod. spodní prádlo vůbec nenosí 5-7 % mužů. I když se ale tato praxe zbylým více jak 90 procentům mužské populace může zdát nezvyklá, nepříjemná či nestandardní, podle ředitele floridské urologické kliniky Jamina Brahmbhatta z lékařského hlediska neexistuje jediný dobrý důvod, proč by muži měli spodní prádlo nosit.

Chození „naostro“ má samozřejmě řadu výhod – v prvé řadě si ti muži, kteří již spodní prádlo odložili, chválí zvýšení cirkulace vzduchu kolem genitálií, v řadě druhé jsou tu také výhody pojící se k plodnosti. Jak totiž již naznačily mnohé výzkumy, těsné a neprodyšné spodní prádlo může kvůli zvýšené teplotě varlat vést ke snížení počtu aktivních spermií (ty jsou totiž na teplo citlivé). V neposlední řadě je tu také pohodlí, které „volnost“ genitálií přináší – v tomto případě je ale třeba říci, že ne každému právě úplná volnost vyhovuje.

Opomíjet ale nelze ani nevýhody chození naostro – např. hygienu, pocení, ale třeba i možnost zranění se při neopatrném zapínání poklopce. Není tedy divu, že trh s pánským spodním prádlem se snaží přicházet na nové způsoby zpracování, kdy zejména v posledních letech jsou hitem moderní boxerky vybavené vnitřními kapsami tak, aby pánové měli co největší komfort. Konkrétní design se však proměňuje a stále zdokonaluje…

Pánský ekvivalent sportovní podprsenky?

Samozřejmě, že chodit „naostro“ nemusí vyhovovat každému. A ačkoliv dámskou podprsenku nelze tak úplně srovnávat se spodním prádlem pro muže, ženy, které se podpory prsou nechtějí vzdát, začaly volit spíše měkké a pohodlné sportovní varianty. A podobnou možnost mají i muži – na trhu již existují produkty, které redaktoři serveru Fastcompany doslova označují za „podprsenky pro varlata“. Ty na trh letos na jaře uvedla společnost Hanes, která staví na patentovaném designu speciální podpory pro varlata, jež je součástí boxerek slibujících mužům „oddělení a podporu“. Jinými slovy – genitálie pozvedne, zamezí jejich blízkému kontaktu s tělem a zajistí tak mužům absolutní komfort. Ten je samozřejmě žádoucí bez ohledu na pohlaví, ale v případě mužů platí, že se o něj příliš nezajímají – a ani o spodním prádle toho dle průzkumu realizovaného právě společností Hanes příliš mnoho nevědí. „Muži obvykle o spodním prádle umí říct jen úplný základ, a to dle toho, co sami chtějí – tedy měkkou látku a pěkný pas. Když jsme ale zjišťovali další podrobnosti, zjistili jsme, že jsou muži docela bezradní,“ popisuje Jaye Powell, ředitelka divize pánského spodního prádla Hanes.

Pánské spodní prádlo s „kapsou“ na genitálie sice již dnes není žádnou novinkou, kdy tzv. ballpark pouch se jako patentovaná novinka objevila již v roce 2006, a to díky kanadské značce SAXX, ovšem konstrukce „kapes“ se napříč trhem značně liší. Většina z nich pak nabízí podporu zejména zboku tak, aby se genitálie neohybovaly z jedné strany na druhou, podporu pro šourek ale obvykle neposkytují. A přesně tímto směrem se ubrala společnost Hanes s tím, že také podpora šourku může zvýšit pociťovanou míru pohodlí, a to díky snížení pocení i tření – za tímto účelem jsou tedy v boxerkách síťované „výstuže“, které zajišťují pohodlnou podporu. V praktické rovině se tedy jedná skutečně o design, který z hlediska funkčnosti staví na principech klasické dámské podprsenky – ba co víc, přímo push-up podprsenky. Díky podpoře totiž mužské genitálie vypadají větší a lépe tvarované.

<Path> Toužíte po zdravějším těle a lepším vzhledu? Máme pro vás tipy, jak na věcZdroj: VITAR

Bez, nebo s?

Odvěkou otázkou je, zda být, či nebýt. Podobně by se ale dalo tázat, zda spodní prádlo nosit, či nenosit. A možná je správnou cestou kompromis – občas je skutečně pro muže lepší vyrazit naostro, na druhou stranu jsou situace, kdy se nejen podpora, ale i jistá „ochrana“ intimních partií hodí (např. při sportu, posilování apod.). Jak navíc naznačují názory odborníků, nevýhod, které se s nenošením spodního prádla pojí, je více než výhod. Ačkoliv pohodlí, snížení pocení i vyšší produkce spermií platí za nejčastější důvody, proč muži spodní prádlo odkládají, faktem je, že právě nejmodernější spodní prádlo je již vyrobeno tak, aby všechny tyto benefity zohledňovalo. Konečná volba je ale samozřejmě na každém jednotlivci a jeho preferencích.

Zdroj: Menshealth.com, Askmen.com, Fastcompany.com

Populární
články

E-Shop