Chcete své pleti a vlasům dát opravdu luxusní péči? Spěte na polštáři z pravého hedvábí
Straight friendly
Zdroj: iStock

Chcete své pleti a vlasům dát opravdu luxusní péči? Spěte na polštáři z pravého hedvábí

Hedvábné povlečení a peřiny z prachového peří – to zní jako začátek pohádky o princezně na hrášku, a ne jako diskuze o vybavení moderní ložnice. Jenže u toho hedvábí se ještě zastavme. I když je náročnější na údržbu, zatímco bavlna se snadno pere a krep se ani nemusí žehlit, hedvábí si zaslouží naši pozornost. Hedvábný povlak na polštář je luxus, který bychom měli dopřát své pleti i vlasům.
Bohdana Rambousková Bohdana Rambousková Autor
26. 6. 2021

Savost bavlny není jen výhodou

Důvody, proč se do většiny ložnic v dnešní době rozšířila bavlna, jsou jednoduché. Je levná, dobře se pere, a především je velmi příjemné zalézt si do nově povlečených peřin, když jsou čerstvě vytažené ze skříně a téměř praskají pod dotekem těla. Navíc je bavlna výborně savá, což je velkou výhodou, protože během noci vypotíme až 1,5 litru potu.

Jenže právě ta savost může být i na překážku, především pokud máte od přírody mastné vlasy. Bavlněný polštář do sebe nasává kožní maz z pokožky hlavy, a tím ji nutí vytvářet stále další. Proto se ráno budíte s mastnou hlavou a musíte si mýt vlasy každý den.

Proti stárnutí pleti pomůžou nejen krémy

Polštář z hedvábí má jiné vlastnosti. Nevsakuje tak jako bavlna, což ocení nejen vaše pokožka hlavy, ale i pleť, kterou jste si na noc ošetřili drahými krémy a nestojíte o to, aby hned skončily vpité do polštáře. Hedvábné vlákno je jemnější, hlava po něm mnohem lépe klouže. Takže se ráno probudíte s méně zacuchanými vlasy, které vám nebudou elektrizovat kolem hlavy jak sluneční koruna. To ocení zejména lidé s dlouhou hřívou, kteří ji v noci mají rádi volně rozpuštěnou. Hedvábný polštář pomáhá vyhnout se přeleženým a polámaným vlasům.

Zdroj: Giphy

Krásnější vlasy ale nejsou jedinou výhodou. Drsnější struktura bavlny způsobuje při nočním převalování tváře po polštáři drobné trhlinky a otlaky pokožky, které urychlují proces tvorby mimických vrásek. S postupným věkem naše pleť ztrácí pružnost a broušení na bavlněném povlaku jí rozhodně nesvědčí. Neznamená to, že když se vyspíte v povlečení z nekvalitní bavlny, probudíte se ráno s tváří zestárlou o několik let. Ale pokud vezmeme v úvahu, kolik času spousta z nás večer věnuje aplikaci sér a krémů, aby stárnutí pokožky zastavila, a kolik hodin každý den s tváří položenou na polštáři strávíme, měli bychom materiál, z něhož je povlak polštáře vyroben, nejspíš začít brát také v úvahu.

<Path> SOS líčení pro muže: Nenápadné kamuflování nedokonalostí pleti nemusí být pouze výsadou žen. Nestyďte se a zkuste to!Zdroj: Redakce/Irena Piloušková

Drahý materiál pro společenskou smetánku

Pravé hedvábí se vyrábí ze zámotků bource morušového. Je to přírodní hypoalergenní materiál, v němž se nedaří roztočům ani plísním. Vyniká úžasnou jemností a lehkostí. Má schopnost v létě chladit a v zimě hřát. Hedvábné proteiny obsažené ve vláknech pohlcují vlhkost, ale nedrží ji v sobě tak jako bavlna. Díky prodyšnosti se tedy ve vláknech nezachycuje pot ani teplo. Tím, že se umí přizpůsobit teplotě vašeho těla, se z hedvábí stává naprosto dokonalý materiál pro ložní prádlo v horkých letních měsících. 

Jeho negativní vlastností je samozřejmě vysoká cena. Možná budete chtít nejdřív vyzkoušet jen polštář, protože hedvábné povlečení na celou postel přeci jen vyžaduje sáhnout hlouběji do peněženky. Ale nenechte se odradit cenovkou a nespokojte se nakonec jen s umělým saténem. Ten sice v ložnici taky vypadá dobře a taky příjemně klouže, ale jako syntetický materiál má úplně jiné vlastnosti. Jen po noci na hedvábí budete – stejně jako princezna z pohádky a hollywoodské celebrity – spokojeni nejen s tím, jak jste se sladce vyspali, ale i při pohledu do zrcadla ráno v koupelně.

Zdroj: Bohdana Rambousková

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop