Silná imunita je základ zdraví. Kromě doplnění vitamínu D myslete i na střevní mikroflóru

Ačkoliv se říká, že „půlkou zdraví“ je čistota, faktem je, že tou druhou polovinou by klidně mohly být vitamíny. Právě ty totiž tělo potřebuje k tomu, aby bylo zdravé – resp. aby se dokázalo bránit hrozbám zvnějšku. Prevence vzniku různých onemocnění a také posílení imunity jsou obecně základními kameny pro udržení těla v plné kondici, význam užití různých (nejen) vitamínových doplňků však v současné době ještě vzrostl. Které by tedy neměly ujít vaší pozornosti?

Pokud existuje nějaký vitamín, který by mohl být označen jako určité „kladivo na nemoci“, byl by to nejspíš vitamín D.  Jak již naznačily některé výzkumy, udržení správné hladiny tohoto vitamínu může podpořit aktivitu imunitního systému a také organismus ochránit před respiračními onemocněními. Ovšem bez ohledu na případné benefity plynoucí z uživání vitamínu D, o nichž se stále vedou nejednoznačné diskuse, je především třeba říci, že optimální hladina „déčka“ v krvi se pohybuje kolem 100-125 nmol/l. Při zaměření se na jeho hladinu reálnou se ale ukazuje, že většina (až 70 %) Čechů má tohoto vitamínu nedostatek (cca 50 nmol/l)…

Chorvatsko na konci sezony? Těšte se na větší klid, příjemnější teploty a vyhřáté moře (2. část)30. 9. 2021

Nedostatek vitamínu D pak souvisí i s tím, že tělo jej získává ze slunečního záření, kterého se především v období podzimu a zimy u nás lidem zrovna masivně nedostává, a doplnit „déčko“ dostatečně z potravy se také jako reálné nejeví. Ovšem neznamená to, že by nebylo možné tento vitamín tělu dodat jinak, ideálně v denním množství cca 1 000-2 000 IU (IU je označení pro mezinárodní měrnou jednotku). Na trhu je již nespočet různých vitamínových produktů, mnohé z nich jsou ještě doplněny o další pro tělo prospěšné látky. Příkladem může být i Vitar EKO Vitamin D3 (obsahuje právě 1 000 IU vitamínu D3), jehož součástí jsou také betaglukany, selen a zinek. Vitamín D3 zároveň přispívá ke vstřebávání vápníku v těle, a tak prospívá kostem, ale i zubům. Jedná se navíc o součást ekologické série doplňků stravy, které jsou díky speciálním obalům šetrnější k životnímu prostředí.

Určitá zdravotní prevence však samozřejmě nemusí zůstat jen u vitamínu D. Řada Vitar EKO Friendly totiž zahrnuje např. i vitamín C nebo probiotika, což jsou opět nezbytné součásti pro efektivní obranyschopnost. Konkrétně probiotika (tedy živé kultury nacházející se např. v zakysaných mléčných výrobcích) pak přispějí k harmonické střevní mikroflóře, která s imunitou také úzce souvisí – především mikroflóra tlustého střeva totiž pomáhá tělu chránit se před patogeny či toxickými látkami, kdy v praktické rovině „přátelské bakterie“ v tlustém střevě brání tomu, aby došlo k přemnožení těch škodlivých.

Ovšem jelikož ne každý tělu dodává dostatek látek, které jsou zdrojem probiotik, opět do hry vstupují doplňky stravy. Z řady Vitar EKO se jedná o Probiotika forte, která obsahují 1,5 miliardy aktivních buněk, a kromě čtveřice kmenů bakterií také vlákninu a vitamín C. A kromě toho, že obalové materiály jsou ekologické, kapsle jsou vhodné i pro vegany.

„Museli jsme Orbánovi ukázat, že netoleranci lidských práv u nás nechceme,“ říká organizátor dnešního protestu u Kramářovy vily Kryštof Stupka29. 9. 2021

Nakonec by se dalo říct, že užívání výše zmiňovaných doplňků stravy je jednoduše ku prospěchu věci (a vašeho těla). Pečovat o obranyschopnost organismu je totiž v zájmu každého – a tak jen zbývá zvolit správné produkty, které podpoří v těle přesně to, co je třeba. A jelikož nabídka společnosti Vitar je samozřejmě bohatá, o kompletním sortimentu se můžete informovat na webu.