Zubař ví, co jsi dělal včera v noci – před zubní prohlídkou si odpusťte orální sex

Dosud jste si kvůli návštěvě zubaře hlídali jen to, zda máte opravdu pečlivě vyčištěné zuby. Po přečtení tohoto článku si před zubní prohlídkou budete dávat pozor ještě na něco jiného. Ukázalo se totiž, že pohledem do dutiny ústní se náš dentista o našem životě dozvídá mnohem víc, než by nám bylo milé.

Dávejte si pozor na horní patro

Kromě toho, jak jste pečliví a jestli holdujete sladkému či kávě, zubař z vašich otevřených úst vyčte také informaci o vašem sexuálním životě. Konkrétně o tom, zda jste v posledních dnech někomu poskytli orální sex. Co vás prozradí?

Zarudlé skvrnky na horním patře zvané petechie. Vznikají popraskáním drobných cévek ve sliznici patra. Důvodů, proč se mohou objevit, je celá řada – od virózy, nedostatku vitamínu C nebo železa až po onemocnění krve. Ovšem dalším, velmi prozaickým důvodem může být mechanické podráždění či podtlak. A od příliš intenzivního lízání nanuku asi nebude…

Co se děje v ústech

Při kontaktu horního měkkého patra se špičkou penisu se mohou objevit modřinky způsobené tupým tlakem a roztažením cév v důsledku podtlaku, který při „kouření“ vzniká. Není to jen vtípek, který by koloval mezi zubaři. Tento jev byl odborně popsán týmem lékařů z Mexika a Pensylvánie na případu 47letého muže, který v roce 2018 přišel na běžnou zubní prohlídku.

Pacient s cukrovkou druhého typu měl na horním patře podezřelé začervenání. Protože může být projevem celé řady zdravotních problémů, lékaři ihned začali zjišťovat možné důvody. Při podrobném rozhovoru s lékařem pacient přiznal konzumaci marihuany, kokainu a sexuální kontakty s muži. Poslední sex, který zahrnoval i orální stimulaci partnera, se odehrál tři dny před zubní prohlídkou. Vyloučením jednotlivých možností lékaři ověřili, že poškození horního patra nebylo známkou žádné nemoci, ale důsledkem poctivé kuřby.

Jana Myšáková z Respektuju: "Pokud někdo tvrdí, že je feminista, ale je zároveň třeba rasista, tak feministou není!"1. 7. 2021

Ani orální sex není bezpečný

Autoři studie uvádějí, že orální sex lidé často vyhledávají z mylného předpokladu, že je bezpečný. Jenže právě závěry jejich studie jsou potvrzením toho, že ani tento druh sexuální praktiky není bez rizika. Je důležité mít na paměti, že orální sex může narušit ústní sliznici a zvýšit riziko získání sexuálně přenosných chorob, jako je HIV, syfilis nebo HPV (lidský papilomavirus).

Takže až se objednáte na příští zubařskou prohlídku, dobře si rozmyslete, co všechno chcete svému zubaři prozradit. Jenže jak dlouho abstinovat od orálního sexu, aby zubař o této stránce našeho života nedostal žádné informace? Pacientovi z výše zmíněné lékařské studie zmizelo zarudnutí po sedmi dnech a po dvou týdnech už na jeho patře nebylo po žádném poškození ani vidu.

Mercedes-Benz GLA 220d 4MATIC: Kompaktní méďa pro všední i nevšední cesty12. 5. 2021

Co ještě na vás zuby prozradí?

Divili byste se, kolik toho je. Tvar zubů prozrazuje vaše pohlaví, věk a dokonce i některé osobnostní rysy. Výrazné špičáky, které jsou delší než okolní zuby, mají lidé agresivní povahy a silné osobnosti. Naopak špičáky pasivních lidí postrádají ostrou špičku, jsou zakulacené. Lehce manipulativní lidi poznáte podle drobných špičáků.

Problémem moderní doby je skřípání zuby. Spousta lidí má doslova obroušené zuby z toho, jak je nevědomky tiskne k sobě. V 70 % případů to způsobuje stres a úzkost, ale ke skřípání přispívá i konzumace kofeinu, alkoholu a nikotinu.

Barva zubů má zásadní vliv na atraktivitu jedince. Krásně bílé zuby jsou známkou úspěchu. Studie, kterou provedla značka produktů pro ústní hygienu Oral-B, zjistila, že díky bílým zubům můžete vypadat o pět let mladší. Navíc na ostatní budete působit o 20 % atraktivněji než ti, kdo mají zuby zašedlé či zažloutlé. Rada vyhnout se kvůli zářivým zubům kávě, čaji, vínu, kole a spoustě dalších věcí, které dělají náš život příjemnější, je marná. Možná vás ale zaujme, že pití těchto nápojů brčkem tvorbu skvrn na zubech omezí. Přesto je dobré si po konzumaci zuby ještě pořádně vyčistit.

Zdroj: Bohdana Rambousková