Z brlohů zpátky mezi lidi, aneb jak z homo home-officus zas udělat přitažlivého člověka

Když jsem se po několika týdnech strávených v home officu chystala ven na první pracovní schůzku, vypravování mi trvalo dvojnásobek času co dřív. Vypadla jsem z rutiny, ztratila grif a řasenku se mi dařilo držet asi jako těžkému revmatikovi. I když se vládní opatření rozvolňují jaksi rozpačitě, návrat do veřejného prostoru se blíží. Jak se připravit na to, že nás zase uvidí i někdo další než členové naší vlastní domácnosti?

Přiznejme si, standardy šly dolů

V prvních týdnech home officu jsme se ještě snažili držet úroveň. Znamenalo to před začátkem prvního online mítinku upravit vlasy s pomocí kvalitní vlasové kosmetiky, nahodit make-up a převléct se do pracovního oblečení. Jenže pak se začal šířit trend nude tváře (rozuměj ráno jsme si možná opláchli obličej vodou a učesali se prohrábnutím vlasů prsty) a dobré úmysly postupně zmizely. Stejně tak jsme si brzy začali nechávat kalhoty od pyžama a k nim jen oblékli slušnou košili. A pak už zůstávalo domácí tričko a nakonec už jen deka hozená přes ramena.  

Nyní se znovu otevírají kadeřnictví, kosmetické salony i nehtová studia. Domácí look musíme nechat doma, veřejný prostor odrosty a nepěstěný vzhled prostě nesnese. A při nahazování fasády ráno před zrcadlem musíme vzít v úvahu to, že si naše pleť za ty dlouhé týdny doma jaksi odvykla.

Konec maskování nedokonalostí

Trendem letošního podivného roku se stala zdravá, pěstěná pleť, jíž jsme se začali veřejně chlubit namísto zakrývání nedokonalostí korektory či make-upem. Ne že by to byl zcela nový trend. Schylovalo se k němu přes nude líčení a oblibu přírodních, udržitelných kosmetických produktů. Ale uzavření doma kvůli covidu přechod z „nude“ k „naked“ urychlilo.

Řadě lidí odpočinek od make-upu a zběsilé každodenní aplikace tisíců přípravků péče o pleť vlastně prospěl. Nyní je otázka, jak si ty skvělé výsledky udržet co nejdéle a nevypěstovat si maskné hned po pár výletech na nákupy. Protože to, s čím se musíme smířit, je neustálá přítomnost roušky. Jak se pravidla mění, v různých typech prostorů ji během dne nasazujeme a zase sundáváme. Pořád dokola.

Velcí kluci na svatého Valentýna nezapomínají. Překvapte svou lásku sladkou krabičkou ořechových krémů a čokolád Big Boy3. 2. 2021

Bledí jak zombíci

I když pro spoustu Čechů znamenalo omezení pohybu paradoxně nárůst procházek do přírody, přeci jen jsme uvnitř strávili dost času. Hodně z nás si také letos nechalo ujít dovolenou u moře a v české kotlině člověk přeci jen pořádné opálení nenahoní. Naše pleť je proto na konci covidového roku bledší než obvykle. Sáhnout teď automaticky po stejném odstínu make-upu nebo tónovacího krému, jaký jsme používali dřív, by mohla být chyba. Dost pravděpodobně budeme potřebovat o tón či dva světlejší. Přes internet se vhodný odstín trefuje těžko, takže se vyplatí osobní návštěva obchodu s dekorativní kosmetikou. Spěchejte, než je zas zavřou.  

Někteří vizážisté říkají, že tónovací krém nebo make-up aplikovaný po celém obličeji patří minulosti. Kvůli zakrývání rouškami, pod nimiž nedýchající pleť snadno zaplaví maskné, a taky díky tomu, že se spoustě jedinců pleť zlepšila, není potřeba zaplácat si celý ovál make-upem. Přichází doba lokálních korektorů.

Zdroj: Giphy

Opalovací krém i v zimě

Pokud zůstáváte u tónovacích krémů či make-upů, rozhodně se vyplatí sáhnout po výrobku s vysokým faktorem ochrany proti slunečnímu záření. Nejen že jsme byli dlouho mimo slunce, ale tuto zimu nejspíš strávíme venku víc času než obvykle (a na dosud zavřených sjezdovkách to nebude). Pokud nelze vysedávat v příjemně vytopených kavárnách a restauracích, nezbude, než se procházet ulicemi měst s take-away svařáčkem v dlaních nebo si dát horkou čokoládu na venkovní terase s plynovými hořáky. Právě na ně ale pozor – na teple je moc příjemně, ale ohřívače doslova vysávají pleť. Pořádná hydratace je v tuto podivnou sezónu víc než potřeba.

Bitcoin jako měna vzdoru aneb Podívali jsme se pod pokličku nejznámější světové kryptoměně23. 2. 2021

Rtěnka jedině neslíbatelná

Právě protože roušku musíme pořád sundávat a znovu nasazovat, je potřeba omezit škody, které by tím mohly na našem vzhledu vzniknout. Jednou z nich je rozmazání rtěnky. Lepkavým leskům na rty z toho důvodu již nejspíš odzvonilo.

Neslíbatelná rtěnka je zárukou, že většina barvy neskončí jako obtisk na vnitřní straně roušky nebo jako šmouha na tváři. Aby byl efekt dokonalý, chce to vyhladit rty peelingem a mezi vrstvami rtěnky použít transparentní pudr. No a pojistit to může fixatér rtěnky na závěr.

Vyčistit pleť i kosmetickou skříňku v koupelně

Vypadli jsme z rutiny a nyní se do ní musíme vrátit – především do těch dobrých zvyků, jako je pečlivé čištění pleti každý večer, mazání obličeje krémem před každým opuštěním domu, zejména při nízkých teplotách. A taky nezapomeňte, že jsme doma už skoro rok. Pokud jste s příchodem pandemie přerušili používání některého přípravku, vězte, že načnutý kelímek či tuba sedí na poličce už víc než jedenáct měsíců. Je proto dobré podívat se na obsah a případně ho nemilosrdně vyhodit do koše.

Zdroj: Bohdana Rambousková