Šperky patří pod vánoční stromeček. Potěšte stříbrným dárkem od české značky PRAQIA

Správně zvolený šperk dokáže nenápadně doladit outfit nebo jeho efekt velmi nápadně podtrhnout. A především vždycky udělá radost. Česká šperkařská společnost PRAQIA Jewellery designuje, vyvíjí a vyrábí vlastní stříbrné šperky. Ideální kousek dokáže nabídnout každému – nejen ženám, ale i mužům, a dokonce i dětem. Design PRAQIA oceňují vedle Čechů a Slováků i zákazníci z Japonska či Vietnamu.

Šperky pro všední den i jedinečné momenty

Díky dlouholeté zkušenosti svých šikovných šperkařů a vlastnímu vývoji nabízí značka PRAQIA jedinečné a originální šperky různým typům klientů. Z široké nabídky si vyberete, pokud hledáte jemný šperk, který vás nebo vaše blízké má zdobit po celý den. Avšak budete spokojeni i v případě, pokud máte vysoké nároky a díváte se po luxusním šperku pro zvláštní příležitost.  

Veškeré šperky jsou z nejkvalitnějších materiálů, ať už šperkařského (sterlingového) stříbra nebo 14karátového zlata. Navíc jsou opatřeny ochrannou vrstvou čistého stříbra nebo rhodia, která zabraňuje černání a propůjčuje šperku větší odolnost i delší živostnost. V době, kdy nás šperky provázejí celým dnem a nejsme je zvyklí na některé činnosti sundávat, je kvalitní povrchová úprava opravdu důležitá.

Kolekce Viking pro opravdové muže

Pryč jsou doby, kdy byla krása šperků vyhrazená pouze ženám. PRAQIA mužům nabízí kolekci Viking, která zahrnuje bohatý výběr stříbrných řetízků s přívěsky, jež osloví především fanoušky seriálů Vikingové nebo Hra o trůny. Své nositele přenesou do bájných dob, kdy Valkýry přinášely do hodovní síně Valhally duše vikingských bojovníků, aby spolu s bohem Odinem vybudovaly armádu pro závěrečnou bitvu s trolly. Tyto šperky v sobě mají poetiku dávných časů, kdy odvaha a povinnost měly svůj hluboký význam.

Vikingská kolekce uchvacuje mimořádným a precizním zpracováním. K její výrobě bylo použito nejkvalitnější šperkařské stříbro, které bylo opracováno s nejvyšší řemeslnou péčí zručných šperkařů značky PRAQIA. Přívěsky se budou vyjímat jak v rozhalence košile, tak ve véčkovém výstřihu trička. 

Autorská kolekce Gábiny Koukalové

Královna biatlonu a stříbrná olympionička Gabriela Koukalová se vrátila k tomu, co před sportovní kariérou vystudovala: k návrhářství a designu. Pro značku PRAQIA vytvořila sadu originálních autorských šperků. Česká šperkařská firma s ní spolupracovala na vývoji a následně všechny tři kolekce Nature, Ice a Triangle vyrobila.

Kolekce Gábi je vhodným doplňkem k hedvábným materiálům i džínovině. Nature je Gábininou poctou přírodě, která je pro ni vždy inspirací. Kolekce Ice je vzpomínkou na dětství a pohádky o ledovém království. Kolekce Triangle prozrazuje Gábininu fascinaci geometrií.

Když hledáte něco opravdu speciálního

Značka PRAQIA se vedle klasické nabídky věnuje také designu a výrobě zakázkových, speciálních a tematických kolekcí šperků. Nejcennější okamžiky života si můžete nechat zvěčnit do podoby originálních šperků kolekce PRAQIA Touch, které ponesou otisky prstů, miminkovských nožiček nebo jména, která chcete již navždy chovat ve svém srdci. Pro tuto jedinečnou vzpomínkovou kolekci můžete zvolit jako materiál nejen stříbrno, ale i cenné zlato ve žluté, bílé či růžové variantě.

Nakupovat můžete online i v prodejnách

Z široké nabídky šperků značky PRAQIA můžete vybírat přímo na webových stránkách šperkařské společnosti Praqia.cz. Pokud si šperky chcete raději prohlédnout ve skutečnosti, zamiřte do prodejen drogerie Teta nebo do hračkářství Hamleys v Praze v ulici Na Příkopě. Prodej probíhá také prostřednictvím největšího českého portálu se šperky Sperky.cz a na Mall.cz i Alza.cz.

Zdroj: Redakce