Další inovace na trhu s tabákovými výrobky. Zařízení na zahřívání tabáku nyní nabídnou ještě větší kuřácký požitek

I když by někteří mohli trvat na tom, že vzdát se klasických cigaret ve prospěch různých jiných "náhražek" v jejich případě nepřichází v úvahu, právě trh s tabákovými alternativami v poslední době stále roste. A stává se také čím dál více uživatelsky přívětivým. To ostatně dokládá i inovovaná řada zařízení na zahřívání tabáku z dílny British American Tobacco.

Ryzí tabákové výrobky jsou již nějaký ten rok na ústupu, nejenže si lidé postupně začali uvědomovat negativní vliv kouření cigaret na své zdraví, ale v posledním roce trend narůstající popularity tabákových alternativ urychlila i koronavirová pandemie. Přeci jen – právě klasické kouření se totiž ukázalo jako jeden z významných rizikových faktorů těžšího průběhu onemocnění. Není tedy divu, že se na trhu objevují stále nové možnosti, jak si „rituál kouření“ dopřát, ovšem právě bez všech přidružených potenciálních nebezpečí. Jednou ze společností, která se tímto směrem ubírá, je British American Tobacco, pod jejíž hlavičkou se již uživatelsky etablovala tzv. zařízení na zahřívání tabáku pod značkou gloTM. Ovšem i v této oblasti jde vývoj kupředu a novinkou, která míří na předvánoční trh, je gloTM HYPER.

Plodnost mužů klesla o 50 %. Schopnost reprodukce ovlivňuje časté sezení a další rozšířené změny životního stylu30. 3. 2021

Zařízení na zahřívání tabáku si své věrné příznivce již získala. Ačkoliv princip tzv. indukčního ohřevu, díky němuž nedochází k procesu spalování, se uživatelsky osvědčil, pravdou je, že každý výrobek musí reagovat na přání spotřebitelů, a tak ani gloTM není výjimkou. Proto je řada gloTM HYPER převážně výsledkem zohlednění zákaznických připomínek vycházejícím vstříc uživatelským přáním.

Ve své nejnovější verzi tak gloTM nabízí řadu novinek a především vylepšení. Jedním z těch hlavních, jimiž se gloTM HYPER odlišuje od svého předchůdce, je tedy zdokonalení procesu indukce tak, aby se tabáková náplň zahřívala rychleji a také rovnoměrněji. Díky tomu je intenzita chuti během celé doby užití rovnoměrná. 

Kromě toho nové gloTM HYPER funguje hned ve dvojici režimů, Standard a Boost, kdy právě druhý jmenovaný dokáže náplň zahřát během pouhých 15 vteřin, a to navíc na vyšší teplotu, takže kuřácký zážitek je o to intenzivnější.

Další změnou je také úprava velikosti samotných tabákových náplní neoTM, které se ve formátu demi stávají ještě praktičtějšími. Inovace ale rozhodně nespočívá jen v úpravě velikosti, tyto nové náplně totiž navíc obsahují o 30 % více tabáku, a tak zvyšují požitek z kouření. Na své si však přijdou nejen milovníci silné tabákové chuti, ale i ti, kteří holdují různým příchutím, náplně neoTM jsou totiž dostupné také ve variantách mentol či lesní ovoce.

I samotný přístroj gloTM prošel v nové verzi HYPER proměnou, jedná se tak doslova o vkusný designový doplněk, který je zhotoven z kvalitního odolného materiálu,. Dostupný pak bude hned ve čtveřici barevných provedení – v černém, bílém, oranžovém a modrém. Vedle stylového designu je ovšem samozřejmostí i funkcionalita, ovládání je velmi snadné a také výdrž baterie potěší – zvládne totiž až 20 použití na jedno nabití.

Španělsko nejsou jen pláže a sluníčko, ale také dechberoucí historie. Slavná Svatojakubská cesta je jedním z mnoha důkazů18. 2. 2021

British American Tobacco tak opět dokazuje, že klade důraz právě na zdokonalování méně rizikových tabákových produktů, což je ostatně zřejmé i díky před nedávnem představené nové generaci nikotinových sáčků VELO. Ty vycházejí z tradice švédského snusu a jedná o skvělou alternativu v místech, kde je zákaz jak klasického kouření, tak i užití zařízení na zahřívání tabáku. Sáčky se totiž jednoduše vkládají pod ret, kde se z nich nikotin uvolňuje. I tato varianta je pak samozřejmě ke zdraví mnohem šetrnější než užití klasických cigaret.