Hladká kůže bez ochlupení? Pomůže vám laserová depilace

Rádi byste se zbavili nežádoucího ochlupení a měli hladkou a hebkou kůži? Patříte mezi ty, které pravidelné holení strojkem či žiletkou moc nebaví a chtěli byste s chloupky skoncovat jednou pro vždy? Řešením může být laserová depilace.

“Někdo to rád hladké”

Patříte-li mezi jedince, kteří oproti chloupkům preferují spíše hladkou kůži, máte na výběr hned z několika možností, jak se ochlupení zbavit. Mezi nejčastější metody patří holení strojkem či žiletkou, které však vydrží pouze pár dní a kromě toho může skončit i menším úrazem.

Existuje taktéž možnost depilace voskem či depilačním krémem, ale z těchto metod se mnoha lidem chlupy spíše ježí, než aby v nás vyvolávaly pocit pohodlného rozloučení se s nimi. Bohužel ani jedna z těchto metod není finální a nedoručí nám trvalé výsledky.

Zbavte se ochlupení na trvalo

„Oproti holení strojkem a depilaci voskem přináší laserová depilace trvalé výsledky. K depilaci laserem se používají nejmodernější přístroje s dynamickým chlazením, které zvyšuje komfort zákroku, který je díky tomu bezbolestný,“ říká MUDr. Jitka Chaloupecká, dermatoložka a vedoucí lékařka Laserového centra Anděl, která dodává, jak taková laserová depilace probíhá a z jakého důvodu patří k nejefektivnějším metodám odstraňování nežádoucího ochlupení: „Zákrok spočívá v plošném a rovnoměrném ozáření laserovým světlem, paprsek cílí na pigment v chloupku a zárodečnou část cibulky.“

Opakování je matka moudrosti hebkosti!

Jelikož se chloupky nacházejí v různých stádiích růstu, je potřeba zákrok několikrát po sobě opakovat. Ideální jsou 6 až 8týdenní intervaly. Přičemž nejlepšího efektu je dosaženo u tmavých chloupků, světlé vyžadují více opakovaní a šedivé chloupky laserem odstranit nelze.

Bolesti se bát nemusíte

Depilace laserem se ani zdaleka nepodobá například návštěvě zubaře a žádné přílišné bolesti se tak bát nemusíte. Pro ještě větší komfort ošetření je možné použít znecitlivující krém a bezprostředně po zákroku i zklidňující krém. Všechna místa po zákroku je nějakou dobu nutné chránit před slunečním zářením.

Na které části těla je možné laserovou depilaci použít?

S pomocí laserové depilace je možné odstranit ochlupení doslova z kterékoliv části těla. „U mužů patří mezi nejžádanější lokality k odstranění nežádoucího ochlupení záda a ramena,“ dodává MUDr. Jitka Chaloupecká.

Zdroj: Laserové centrum Anděl Advertorial