Chlupy dělají chlapy. Jen jeden typ mužského ochlupení je ale skutečně sexy – zaměřte se na něj a zvyšte svou atraktivitu

Téma ochlupení je jak v případě žen, tak i mužů, poměrně hojně diskutované. Prakticky odvěkou otázkou tak je, zda holit, či neholit. I když trendu hladkého těla propadli i mnozí muži, faktem je, že ochlupení je v jejich případě i dnes považováno za určitý „projev mužství“. Lze tak vést spory o holení nohou, podpaží či intimních partií, jedno místo na těle by však mělo být chlupy pokryto přímo povinně…

Tělo doslova kompletně zbavené ochlupení – přesně takový byl trend ještě před pár lety (a to bez ohledu na pohlaví). A nutno říci, že se nejednalo jen a pouze o módní výstřelek, protože výhod, které s sebou oholení chlupů nese, si byli vědomi již starověcí Egypťané. Ovšem zatímco v případě žen je i dnes většinou holení ochlupení na nohách a v podpaží v podstatě vyžadovanou normou (pomiňme nyní různá aktivistická „chlupatá“ hnutí), muži mají v práci se žiletkou přeci jen volnější ruku. Základním pravidlem by pak měla být jednoduše jen adekvátní úprava porostu, a to bez ohledu na konkrétní část těla. Minimálně ale ochlupení, kterému se v angličtině říká např. „cesta za pokladem“ nebo „linie štěstí“, by mělo zůstat zachováno. Je totiž na mužském těle tím nejpřitažlivějším ochlupením vůbec.

Rozmach merchandisingu aneb Proč tak moc chceme vlastnit věci, za kterými stojí nejen naše oblíbené hvězdy25. 1. 2021

Jak do jisté míry předznamenávají anglická označení, chloupky, které by si muži rozhodně neměli holit, rostou směrem k pupíku – resp. směřují spíše od něj k mužským intimním partiím. Do jisté míry by bylo možné říci, že se jedná pubické ochlupení, a proto je mu přezdíváno také „pubická stezka“, ovšem v případě některých mužů může „treasure trail“ začínat již na hrudníku, resp. mezi prsními svaly. Na atraktivitě pak tomuto ochlupení přidává také fakt, že ne u každého (muže) se objeví. Podle odborníků se totiž jedná o specifický vývojový pozůstatek podobně, jako jsou např. mandle nebo slepé střevo.

„Ochlupení, které vede směrem od pupku dolů až k ohanbí, je úplně normální, vyskytuje se nejen u mužů, ale i u žen. U některých jsou chloupky prakticky neviditelné, u jiných naopak velmi výrazné,“ upřesňuje tak např. specialistka na laserové odstranění ochlupení Shanelle Blake. Podle ní přitom mnoho lidí usiluje o to, aby se tohoto ochlupení v oblasti tzv. pupeční linie co nejefektivněji zbavili. Proč ale lidé vlastně treasure trail na svém těle mají? A jedná se opravdu o pubické ochlupení?

Chlupatá věda

„Ačkoliv ochlupení na hrudníku, břiše a v pubické oblasti si není příliš vzdálené, může se u každého člověka velmi lišit. U většiny klientů zjišťujeme, že ochlupení v oblasti ohanbí je obvykle silnější, tmavší a hrubší, zatímco chloupky na břiše a hrudi mají tendenci být světlejší, slabší a také řidší,“ upřesňuje Blake. V základu by pak bylo možné říci, že na lidském těle lze naleznout tři typy chlupů – v řadě první se jedná o vlasy, dále pak klasické jemné chloupky, které pokrývají většinu našeho těla, a v nakonec také tzv. terminální ochlupení, které v pubertě právě tyto slabší chloupky nahradí v oblasti ohanbí, v podpaží, u mužů také ve tváři a v některých případech i na zádech, hrudi či právě na břiše. V kategorizaci ochlupení je však možné zajít ještě mnohem dál, např. vědec L. R. Setty, který zaměřil své výzkumy na velmi široký záběr oborů od zubařiny až po tučňáky, tak více jak deset let zkoumal i ochlupení lidského těla. A výsledkem jeho bádání bylo sestavení různých modelů růstu ochlupení na mužském těle s velmi odborně znějícími názvy (např. čtyřhranné abdominální ochlupení, model C…). Jiné vědce však spíše zajímá, proč lidé vůbec chlupy mají (a lidoopi ne).

Poměrně nečekaně se však v centru zájmu všech, kdo se zabývají zjišťováním, proč lidé mají ochlupení, objevují nejen chlupy, ale i vši. Ty se totiž začaly vyvíjet ještě v době, kdy lidé byli chlupy pokryti do hlavy až k patě. Je tedy samozřejmě logické, že se vědci soustředí na to, co by vši mohly říci o vztahu lidských prapředků s dalšími druhy opic…Co naopak zajímá většinu mužů, je to, zda se treasure trail zbavit, nebo ji naopak pěstovat a náležitě si ji hýčkat…

Jak na výstavní treasure trail?

Bez ohledu na to, co si kdo o ochlupení na lidském těle myslí, tím, co je nesporné, je, že právě treasure trail je klíčovým prvkem sex-appelu každého muže. Mnozí pánové přitom právě význam těchto sexy chlupů přehlížejí a vlastně jim ani nevěnují náležitou pozornost (ve smyslu vlastní úpravy). Ovšem čím více byste byli rádi sexy, tím více byste se úpravě treasure trail měli věnovat.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že treasure trail si prostě a jednoduše samovolně roste, opak je pravdou. Spodní část břicha mnoha mužů se tak může doslova proměnit v zarostlý prales. Aby ale tělo vypadalo skutečně sexy, je třeba i tuto partii náležitě upravit. Neexistuje přitom samozřejmě žádný univerzální postup, ale minimálně by se mohlo hodit pár tipů, jak na věc.

Ještě předtím, než se dáte do práce se strojkem, měli byste v prvé řadě pochopit, co z treasure trail dělá symbol sex appealu. Zatímco např. vhodně upravený plnovous, knírek či bradka může dodat na přitažlivosti prakticky každému muži, pro treasure trail to rozhodně neplatí. Ta totiž slouží i k tomu, že ještě více zdůrazňuje svaly a vypracovaní tělo. Na druhou stranu – i pokud nemáte zrovna špičkovou kondici, neznamená na to, že byste na péči o své tělo, resp. ochlupení, měli zcela rezignovat. Kompletně vzdát byste se měli ochlupení na břiše v podstatě jen tehdy, pokud máte klasické „pivní břicho“.

“Žiju s mužem, ale nepovažuji se za stoprocentního gaye,“ říká Lucas Šimon (28)18. 12. 2020

Jak by treasure trail měla konkrétně vypadat, pak předznamenává její název – trail je stezka, stezka je úzká a rovná. A vede odněkud někam. Přesně to platí pro treasure trail. Cílem by tedy mělo být odstranit veškeré ochlupení, které je mimo linii. Existuje pak dvojí přístup – dle prvního by „stezka“ měla vést do ztracena a linie by měly být měkké, dle druhého je naopak cílem dosažení ostrého přechodu (pak by ale zbytek těla měl být také náležitě upraven). V základu ale platí, že při úpravě treasure trail je třeba myslet na to, jak vypadá ochlupení na zbytku vašeho těla, a řídit se základním pravidlem dosažení určité rovnováhy. V každém případě je ale treasure trail přesně tím ochlupením, jemuž byste měli svou pozornost věnovat pravidelně. Protože na mužském těle skutečně neexistují více sexy chlupy než právě ty vedoucí od pupku dolů…