Kolagen není jen na krásu. Uchová klouby a šlachy v perfektním stavu, aby pro vás byl pohyb jen samá radost

Byla by chyba domnívat se, že kolagen je tajnou zbraní žen, jimž pomáhá k věčnému mládí a tváři bez vrásek. Kolagen je stejně tak důležitý i pro mužské tělo. Jedná se o univerzální bílkovinu, kterou potřebujeme pro hladký pohyb i svěží vzhled. Kolagen mezi pohlavími nerozlišuje, jen je potřeba z velké nabídky produktů zvolit ten opravdu přínosný. Viditelné účinky zajistí Inca Collagen, který přináší špičkovou kvalitu na český trh již řadu let.

Proč je kolagen tak důležitý

Kolagen tvoří až 30 procent všech bílkovin v těle. Jeho primárním úkolem je spojování buněk. Hraje klíčovou úlohu v nejrůznějších tkáních, jako jsou svaly, šlachy, klouby či chrupavky. "O klouby je třeba se starat celý život. Souvisí to se strukturami, které je tvoří – kosti, vazy, svaly a kloubová pouzdra. Hlavní součástí kloubních struktur je kolagen,“ potvrzuje MUDr. Vladimír Holoubek, atestovaný ortoped.

Kolagen ale není důležitý jen pro pohyb, umí toho mnohem víc. Ovlivňuje vzhled a pružnost kůže, neboť ta je z 80 procent tvořena právě kolagenem. Má vliv i na kvalitu vlasů i nehtů.

V mládí si lidské tělo umí kolagen samo vyrobit. Proto máme svěží pleť a naše mladé tělo zvládá i větší fyzickou zátěž bez bolestí. Od 25. roku však jeho produkce klesá a s přibývajícím věkem muži i ženy kolagen postupně ztrácejí. Moderní technologie naštěstí dovolují kolagen tělu doplnit v čisté a výborně vstřebatelné formě.

Zvolte kolagen, který vaše tělo bude umět využít

Inca Collagen je 100% čistý bioaktivní mořský kolagen. Vyrábí se pomocí studené metody hydrolýzy, při níž dochází k šetrnému štěpení kolagenových molekul na jednotlivé fragmenty. Zůstává čistý, neboť jakékoli přísady nebo příchutě by oslabily jeho účinky. Tělo ho umí rozpoznat a pracuje s ním jako s vlastním koleganem.

Inca Collagen přichází ve formě prášku, který stačí kdykoli během dnes nasypat do skleničky, zalít vodou nebo pomerančovým džusem, a vypít.

Kolagen ocení nejen sportovci

Nejlepším benefitem kvalitního kolagenového doplňku, jakým je Inca Collagen, je bezesporu působení ve šlachách, kloubech, chrupavkách a svalech. To ocení zejména muži, kteří se rádi a hodně hýbou. S věkem se pohybové ústrojí přirozeně opotřebovává, klouby ztrácejí přirozené mazivo a začínají více bolet, kolena praskají a vržou. Mužům, kteří sportují, se rychleji tvoří mikrotrhliny v chrupavkách a pak hrozí únavové zranění, přetížení kloubů i šlach a regenerace bývá delší. Doporučujeme nečekat, až se objeví první bolesti, ale s doplňováním kolagenu začít preventivně již v mladém věku.

Výborné výsledky má Inca Collagen také při problémech s vypadáváním vlasů. Muži i ženy ocení jeho účinky i při péči o vlasy, pleť, nebo nehty.  

Nenechte se omezovat

Nedostatek kolagenu v těle dnes již neznamená, že si musíte po zbytek života odepřít pohyb, který máte tak rádi. Myslete však na budoucnost svých kloubů, šlach i chrupavek a začněte s doplňováním kolagenu už teď. Přípravek Inca Collagen je skvělou prevencí nepříjemných problémů v podobě zranění z nadměrného zatížení nebo onemocnění pohybového aparátu.

Zdroj: Redakce