Testosteron není důležitý jen pro sexuální výkon. Ve velké míře ovlivňuje i další aspekty života mužů

Po uplynutí třicátého roku života začnou všichni muži pociťovat úbytek testosteronu. Někteří znatelněji a někteří méně. Úbytek testosteronu však nesouvisí pouze se sexuálním výkonem mužů, ve velké míře ovlivňuje i další aspekty jejich života. Ačkoliv čas zastavit nelze, naštěstí lze úbytek testosteronu výrazně zpomalit a podpořit jeho novou tvorbu.

Nejčastějšími příznaky úbytku testosteronu je únava a málo energie, podráždění, ale i nižší libido. Ani jeden z těchto příznaků samozřejmě žádného muže nepotěší.

Proč dochází k poklesu hladiny testosteronu?

Nižší produkce testosteronu po třicátém roku života je zcela přirozený proces doprovázející stárnutí. Příroda zkrátka počítá s tím, že po tomto věku mají muži důležitý úkol v podobě reprodukce již dávno za sebou, tudíž tolik testosteronu nepotřebují.

Přesně opačně je na tom aktuální doba, která je stále rychlejší a všichni toho chtějí stihnout co nejvíc. Proto se teprve ve třiceti letech většina lidí začíná usazovat, navazuje trvalejší vztahy a zakládá rodinu. Další věc je, že pro mnoho mladých lidí je dnes doslova v nedohlednu důchod, proto budou muset vydržet pracovat daleko déle. V takovém případě se žádný z příznaků doprovázející úbytek testosteronu jednoznačně nehodí.

Lidské ochlupení toho říká mnoho o zdraví – z toho, kde (ne)roste, vypadává či slábne poznáte konkrétní potíže15. 12. 2020

Kdo je to ten testosteron?

Jednoduše lze říct, že hormon testosteron dělá muže mužem. Nejvíce je spojován s tvorbou spermií, ale mimo jiné se podílí také na tvorbě svalové hmoty, spalování podkožního tuku a ovlivňuje i naši psychiku. Potřebujeme jej tedy pro fyzický výkon i duševní pohodu.

Slovenský zpěvák Jakub Pružinský (22) poprvé hovoří o svém coming outu. Podívejte se, jaký dopis předal své mamince16. 11. 2020

Jak docílit dostatečné hladiny testosteronu v těle?

Hladinu testosteronu ovlivňuje kvalitní spánek a minimum stresu. Jenže komu se něco podobného dnes daří dodržovat? Schopnost odolávat stresu nám není vrozená, ačkoli krizovým situacím čelíme denně v rodině i v práci. Rozhodně tvorbě testosteronu neprospívá kouření. Je prokázáno, že kuřáci mají až dvakrát větší sklony k problémům s erekcí. Dobrou volbou tedy může být pravidelné užívání kvalitních doplňků stravy, které svým složením podporují tvorbu testosteronu.

Existuje mnoho doplňků stravy, které pomáhají bojovat s úbytkem testosteronu

Podpora tvorby testosteronu na měsíc zdarma? Více zde.

Je dobré se poohlédnout po potravinových doplňcích, které obsahují čistě přírodní ingredience, které pomáhají zmírnit následky klesající hladiny testosteronu a dodávají mužům potřebné živiny. Pro lepší výkon, více energie a chuť na sex. Díky němu se lépe buduje svalová hmota, zvýší se motivace a zlepší se i nálada.

Zdroj: Naturamed Advertorial