Češi poskytují zdravotníkům různé formy podpory, firma vyrábějící doplňky stravy jim darovala produkty za 2 miliony
Straight friendly
Zdroj: Naturamed

Češi poskytují zdravotníkům různé formy podpory, firma vyrábějící doplňky stravy jim darovala produkty za 2 miliony

Doba koronavirová ukazuje, že dobré skutky stále existují. Právě v podobné krizi, jaká nyní zasáhla celý svět, se tak objevuje spousta milých důkazů toho, že když je to skutečně třeba, lidé si umí nezištně pomáhat. A protože každý dělá to, co umí nejlépe, společnost vyrábějící doplňky stravy darovala zdravotníkům a dalšímu personálu českých nemocnic podpůrné produkty za dva miliony.
Redakce Redakce Autor
6. 5. 2020

Lidé, kteří pracují v dnes tolik zmiňované „první linii“, jsou těmi, kteří jsou nákaze koronavirem vystaveni nejvíce. Samozřejmě se jedná o všechny, kteří bez ohledu na možné nebezpečí stále dochází do zaměstnání a poskytují nezbytné služby všem ostatním. Řeč tedy může být o prodavačích/kách, řidičích/kách MHD, všech, kdo pracují pro policii či vojsko, ale samozřejmě také o lékařích/kách a veškerém zdravotnickém personálu. Právě všichni ti, kteří bojují s koronavirem v nemocnicích, pak nejenže čelí riziku nákazy, ale také celkovému vyčerpání. Proto se jim společnost NaturaMed, která se specializuje na prodej doplňků stravy, rozhodla věnovat produkty v hodnotě 2 milionů korun.

<Path> 7 nejzdravějších druhů ovoce a jejich účinky na naše těloZdroj: Today

„Zvedající se vlna solidarity, která se šíří celou zemí, nás inspirovala k tomu, abychom i my přispěli svým dílem a projevili svou solidaritu s těmi, kdo nyní stojí v první linii v boji s pandemií způsobenou koronavirem,“ doplnil Martin Kozelský, ředitel společnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Doplňky stravy OmegaMarine Forte+, Vitamin C a D3 tak putovaly hned na osm pracovišť po celé České republice. A proč zrovna tyto produkty?

Konkrétně vitamin D hraje v našem zdraví skutečně důležitou roli, a to obě jeho formy, tedy vitamín D2 i D3. Podle odborných studií je ale právě D3 účinnější, a proto by měli lidé více dbát na jeho doplňování, a to minimálně na podzim a v zimě, kdy je méně slunce (které je také jeho zdrojem). A jelikož v době pandemie koronaviru jsou lidé doma mnohem více než obvykle a konkrétně zdravotníci prakticky nemají možnost opustit pracoviště, je jasné, že doplnění vitamínu D rozhodně není od věci. Ostatně, toto doporučení dokonce přišlo i od britské Asociace dietiků. „Pokud musíte být v izolaci nebo pokud nechodíte ven, měli byste zvážit užívání takových doplňků, které vám zajistí denní příjem cca 10 mikrogramů vitamínu D tak, abyste měli jeho zdravou hladinu,“ uvádí.

Také vitamín C je pro lidské zdraví důležitý, i když jeho užívání samozřejmě není prevencí nákazy koronavirem, jak hlásaly titulky některých článků. Také „céčko“ do jisté míry pomáhá organismu pracovat na lepší funkci imunitního systému, ale třeba i přímo bojovat s nežádoucími viry.

Ovšem tím zlatým hřebem v trojici produktů je OmegaMarineForte+. S tímto doplňkem stravy máme pozitivní zkušenosti i my v redakci, co neustále namáháme při tvorbě článků jak mozek, tak i oči :-), právě k jejich lepší funkci, stejně jako k podpoře správné srdeční činnosti a samozřejmě i celkové imunity, je OmegaMarine Forte+ určený. Skvělý je i proto, že dokáže člověku dodat veškeré potřebné látky, které by měl získávat např. z pravidelné konzumace ryb. Bohužel my v Česku skutečně třikrát v týdnu mořské ryby nekonzumujeme, a tak je tento přípravek s obsahem rybího oleje z norských lososů ideální variantou, jak tento deficit dohnat.

<Path> Vědci zjistili, že vitamínové přípravky vás před onemocněním srdce opravdu neochrání. Nadbytek vitamínů vám může dokonce zničit játra!Zdroj: Men's Health, Johns Hopkins University

My v LUI bychom potom do tohoto „komba“, o němž by měl nejen v době koronavirové uvažovat každý, kdo chce být jednoduše v kondici, doplnili ještě doplněk stravy ProMan Plus. Ten totiž pomáhá v udržování správné hormonální rovnováhy každého muže. Jelikož hladina testosteronu má přirozenou tendenci s narůstajícícm věkem klesat, je třeba tělu trošku pomoci, jinak člověk musí počítat s negativními důsledky, jako je snížená výkonnost, větší únava, ale i obecné ztrácení vitality.

Bez ohledu na to, jestli se vy konkrétně rozhodnete některé z produktů společnosti NaturaMed Pharmaceutical vyzkoušet, celá redakce LUI nyní spolkne svou pravidelnou dávku vitamínů :-) a bude všem zdravotníkům držet palce, aby (i s podporou NaturaMed) svou práci ve zdraví fyzickém i psychickém úspěšně zvládli.

Zdroj: Naturamed Podpora

Populární
články

E-Shop