Užijte si ekologický sex. Známý výrobce kondomů proměnil všechny produkty na veganské a šetrné k přírodě

Byznys s prezervativy klasicky stojí a padá na latexu, jeho masová produkce ale příliš ekologická není. Stejně tak je běžnou praxí pro zlepšení struktury kondomů užití živočišného proteinu kaseinu. Eko-fandové a vegani tak v dané oblasti dlouhou dobu příliš na výběr (minimálně v masové produkci) neměli. Nyní se však jedna ze známých firem působících v oboru rozhodla kompletně změnit svou produkci a nabízí ochranu udržitelnou a veganskou.

Ačkoliv latex lze vyrábět i uměle, klasicky je tato bílá tekutina, která vzniká v tzv. mléčnicích některých rostlin, získávána ze stromů kaučukovníků. Ty jsou právě za účelem produkce latexu pěstovány na rozsáhlých kaučukových plantážích soustředěných zejména do oblastí v Asii (Malajsie, Thajsko, Indonésie). Podobné velkoprodukce ale především ty ekologicky smýšlející moc v klidu nenechávají. Možným řešením je tak soustředění produkce latexu na menší farmy, které zároveň dodržují principy udržitelného rozvoje. A přesně k tomuto kroku se rozhodla společnost Primeros, která se zároveň rozhodla ze svých výrobků eliminovat živočišný kasein. Díky tomu jsou od nynějška všechny produkované prezervativy značky Primeros nejen ekologické, ale také veganské.

Důvěryhodní obézní muži a ošklivé tlusté ženy: Jak funguje dvojí metr při hodnocení nadváhy?22. 5. 2020

Ve spolupráci s německým odborníkem Klausem Richterem tak Primeros přechází k malosériové výrobě prezervativů v kondomové a k životnímu prostředí ohleduplné manufaktuře Richter Rubber Technology v severní Malajsii. „K letošním 111. narozeninám Primerosu jsme nechali značku zezelenat. Všechny kondomy Primeros jsou nově veganské a ohleduplné k životnímu prostředí. Každý se teď může díky Primerosu postavit do boje proti globálnímu oteplování, “ uvedl CEO Primerosu, Roman Kocián. Nutno dodat, že zvolená nová technologie výroby zcela naplňuje pravidla udržitelného rozvoje, kdy např. nadpoloviční většina energie potřebná k produkci je solárního původu, v případech, kde to umožňuje hygiena (tj. servisní procesy), je využívána také dešťová voda.

Přechod k nové eko-filozofii se pak promítne také do obalů všech devíti řad nabízených kondomů vyrobených z čistě rostlinných složek. Jednotlivá balení budou nyní označena ikonou králička s popisem Cruelty Free and Vegan Friendly. „Primerosky nejsou včerejší a obsahují ingredience čistě rostlinného původu a zásadně se netestují na zvířatech. Kondomy jsou místo toho testovány šetrně – in-vitro na lidských kmenových buňkách,“ dodal Kocián. Zelenou filozofii Primeros detailně popisuje i na webu.

„Společnost se bojí těhotných mužů. Skutečným problémem je ale možná ztráta práv pro všechny LGBTI+ lidi,“ říká trans aktivista27. 5. 2020

Pokud tedy fandíte udržitelnosti, nyní vás i při sexu může hřát myšlenka, že používáte produkt, který je k přírodě šetrný :-). Stejně tak mohou zajásat i vegani. Jednoduše řešeno, intimní potěšení teď bude díky Primerosu o to více potěšující.  

A co je úplně nejlepší? Že zatímco někteří velkoproducenti prezervativů kvůli koronaviru museli pozastavit výrobu, a jak jsme již psali, světu hrozí nedostatek kondomů, krize konkrétně Primeros nezasáhla. Veganská eko-ochrana tedy ani do budoucna jen tak z pultů nezmizí :-). 

Zdroj: Primeros Podpora