Doplňky stravy, které vám pomůžou podpořit imunitu nejen v tomto náročném čase

Ačkoliv nyní prožíváme pro mnoho lidí jedno z nejoblíbenějších ročních období, není vše tak hezké, jak se zdá. Začátkem jara si tělo drží únavu po zimním období a v posledních dnech se setkáváme také s měnícím se počasím v podobě nenadálých prudkých oteplení a ochlazení. Nic z toho nemá příliš dobrý vliv na naši imunitu, proto bychom o ni měli pečovat ještě víc než obvykle.

Existuje mnoho způsobů, jak si vybudovat silnější imunitu. Samozřejmostí by měl být dostatek pohybu, kvalitní spánek, ale i pravidelný pitný režim a vyvážená strava s dostatkem ovoce a zeleniny. Je pravda, že vyvážený jídelníček bývá pro mnoho lidí občas problém, proto je dobré si příjem všech důležitých látek, které mají mimo jiné vliv také na naši obranyschopnost, pojistit vhodnými doplňky stravy. Níže najdete několik tipů na ty, které byste neměli vynechat.

Jak udělat z dodávky obytný vůz aneb Neomezujte se jen na jedno místo dovolené a prozkoumejte celý svět, nebo rovnou vyzkoušejte dobrodružný „vanlife“24. 7. 2020

Omega-3 mastné kyseliny

Jednou z nejlepších a nejúčinnějších látek jsou bezpochyby omega-3 mastné kyseliny. Kromě příznivých účinků na srdce, cévy, mozek a oči mají pozitivní vliv také na naši imunitu. S deficitem omega-3 naše obranyschopnost klesá.

Největší množství omega-3 mastných kyselin se nachází například v tučných rybách (losos či sleď) a mořských plodech. Pokud mořské plody nekonzumujete minimálně 3krát týdně, určitě byste měli zařadit konzumaci omega-3 ve formě potravinových doplňků.

Zaměřte se na vitamín C v jeho nejúčinnější formě

O tom, že na imunitu velmi příznivě působí vitamín C, jste už pravděpodobně někdy slyšeli. I ten se však dělí na několik druhů. Pokud byste svou imunitu chtěli nakopnout opravdu pořádně, zaměřit byste se měli na jeho formu Ester-C.

Italské městečko bojuje proti kultu krásy a oslavuje ošklivost. Do místního „Klubu ošklivých“ se hlásí lidé z celého světa23. 5. 2020

Jedná se o speciální formu vitamínu C, u které výzkumy prokázaly daleko větší účinnost než u ostatních. Zatímco ostatní formy „céčka“ pár hodin po užití z těla vyprchávají, Ester-C je lehce vstřebatelný až 24 hodin. K tomu navíc nedráždí žaludek, což se u některých forem vitamínu C stává.

Nezapomínejte na vitamín D

Pro naše zdraví je nesmírně důležitý i vitamín D. Zaměřit byste se měli na jeho speciální formu D3. Vitamín D výraznou měrou přispívá k normální funkci imunitního systému. Trpíte-li nedostatkem tohoto vitamínu, pak zřejmě máte oslabený imunitní systém a jste tedy méně odolní vůči chřipce nebo nachlazení.

V běžném případě získává naše tělo vitamín D ze slunečního svitu, ale vzhledem k našim klimatickým podmínkám (kdy je například v zimě slunečního svitu nedostatek) a také k aktuální situaci, kdy je nám doporučováno, abychom zůstali doma, máme slunečního svitu nedostatek. Proto je vhodné zaměřit se na doplnění vitamínu D jinou formou.

Zdroj: Naturamed Pharmaceuticals Advertorial