Nejslavnější body positive influenceři, kteří učí ostatní mít se rádi takoví, jací jsou

Zdá se to jako samozřejmá věc, ale na světě stále existují miliony lidí, kteří nežijí naplno, a to jen z toho důvodu, že se nenaučili mít rádi sebe samotné.

Jistě s námi budete souhlasit, že je to mnohdy obrovská dřina, naučit se akceptovat sebe samotné takové, jací jsme. Nemalou roli v tom, jak vnímáme své tělo, hrají média a nejrůznější značky, které do svých reklam obsazují dokonale vypadající modely a modelky. Co ale přesně znamená slovo „dokonalé“? To, co se líbí jednomu, přece nemusí vyhovovat tomu dalšímu. Ve světě se však v posledních desetiletích šíří trend, že dokonalý člověk je ideálně štíhlé postavy, má vyrýsované svaly, nádherný symetrický obličej a je vystajlovaný do posledního detailu.

„Jsem homosexuál, ale poslouchám tvrdý metal a gotickou hudbu“, říká Robin Papáček (20), který boří předsudky o gayích24. 7. 2020

Nejen na to odpovídá hnutí „body positive“, které se snaží tyto předsudky bortit. V reklamách, ale i na přehlídkových molech díky tomu dnes můžete vidět mnoho modelek a modelů, kteří neodpovídají představám „dokonalosti“. Kromě toho jiř existuje mnoho lidí a influencerů, kteří se povědomí o tomto hnutí snaží šířit i skrze sociální sítě. Níže najdete několik z nich, které stojí za to sledovat a nechat se inspirovat nejen jejich fotkami, ale i myšlenkami.

Poznejte ženy a muže, kteří oslavují své tělo různých velikostí, tvarů a barev a dokážou vám pomoci cítit se lépe i ve své kůži.

Zach Miko

O tom, že model nemusí být jen štíhlý či svalnatý muž, je přesvědčený i Zach Miko a dobře se mu daří přesvědčit i jeho okolí. Zach je tzv. plus-size modelem, který je nyní zastupován světoznámou modelingovou agenturou IMG Models, účastní se kampaní mnoha nejrůznějších značek, mezi které patří i značka pro „velké muže“ Chubstr, a vydává své vlastní podcasty s příhodným názvem „Velké věci“ (v originále Big Things). Mimo to si už zahrál i ve filmu. Jeho příspěvky jsou inspirativní a zároveň v nich najdete opravdu pořádného chlapa.

Bruce Sturgell a Chubstr

Tento muž trochu souvisí s přechozím představením plus-size modela Zacha. Sám o sobě Bruce zas až tak známý není, ale právě on stojí za značkou Chubstr, která se věnuje „velkým mužům“, a skrze svůj instagramový profil přináší skvělé tipy, nejrůznější průvodce a fotky objemnějších mužů.

Ryan Sheldon

Do třetice všeho dobrého představujeme ještě jednoho „velkého muže“, který se taktéž věnuje modelingu, ale kromě toho vystupuje také v pořadu Body Acceptance na rádiu WeAreChannelQ. Ryan je motivačním řečníkem a ambasadorem v rámci Národní asociace poruch příjmu potravy v USA. Dle svých slov věnuje svůj život pomoci mužům a dospívajícím, kteří si sami sebou nejsou jisti, a lidem na okraji společnosti. Hodně se zaměřuje i na LGBT komunitu. Se svými motivačními přednáškami cestuje po celém světě.

Jessamyn Stanley

V našem výčtu nebudou chybět ani zástupkyně něžného pohlaví. První z nich je Jessamyn, které nic nebránilo v tom, aby se stala spisovatelkou, koučkou a lektorkou jógy, a to ani její větší tělo. V životě to jako černoška plnějších tvarů dle svých slov neměla lehké, nicméně i přes to se dokázala postavit na vlastní nohy a nyní k tomu inspiruje nejen statisíce fanoušků na sociální sítích, ale i mnoho dalších.

Milují se, žijí spolu, ale spí sami. Oddělené ložnice mají mnoho výhod, mohou dokonce zachránit vztah14. 8. 2020

Amy Purdy

Ani nejrůznější tělesná postižení vás nemusí zlomit a zabránit vám ve splnění vašeho snu. Po prodělané meningitidě Amy bohužel ztratila obě nohy. Co by však jiné v její kůži mohlo totálně zlomit, Amy posunulo ještě daleko výš. Na Paralympijských hrách získala dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili. Jednou z disciplín, kterým se věnuje, je i snowboard cross (ano, čtete správně) a kromě toho, že působí i jako motivační řečnice, zahrála si například v klipu Madonny a dostala se mezi TOP 100 osobností, které známá moderátorka a filantropka Oprah Winfrey označila za nejvíce inspirující. Stačí se jen podívat na její instagramový profil, kde zjistíte, čeho všeho je Amy schopná, ačkoliv jí chybí obě nohy.

Muži jdou svou vlastní cestu. Radikální mužské hnutí touží po životě bez žen a sexu ze msty15. 9. 2020

Harnaam Kaur

Šikanou si tato slečna prošla již na základní škole, kde se naplno začal projevovat její syndrom polycystických ovarií. To je gynekologické onemocnění způsobené hormonální nerovnováhou. Její tělo produkuje více mužského hormonu, v důsledku čehož dochází k zastavení ovulace, absenci menstruace, a naopak zvýšení androgenních rysů, jako je třeba růst ochlupení na místech, kde se u žen nepředpokládá. Jak můžete vidět, Harnaam je jedna z mála dívek, které mají vousy, nicméně v 16 letech se rozhodla, že své tělo bude mít ráda takové, jaké je. Nyní je jí již 29 let a objíždí celý svět se svými přednáškami o tom, jak milovat sami sebe a svou unikátnost. Mimo jiné působí také jako modelka. Doporučujeme pustit si její TED Talk z roku 2018 a ihned pochopíte, jak inspirativní osobnost to je.

Dannie Ella

RnB Zpěvačka Dannie Ella (vlastním jménem Daniela Samoura) je jednou z nejpozitivnějších osobností v ČR. Sama je „body positive“ aktivistkou a nazývá se „plus-size rebelkou“. Dannie na svém instagramu ukazuje své plnější tvary a často také svého manžela Alberta. Stejně, jako je příjemný její hlas, příjemný pocit vám navodí i prohlížení jejích dokonale stylizovaných fotografií, na kterých téměř nikdy nechybí úsměv a pozitivní nálada z nich přímo srší.

 

Zdroj: Instagram