Pedikúra není jen pro ženy. Proč by i muži měli rozmazlovat své nohy?

Péče o nohy by se neměla rozdělovat podle pohlaví, nicméně porovnáme-li počet žen a mužů, kteří pravidelně podstupují pedikúru, mužů bude výrazně méně. Pravidelná pedikúra vám však může přinést takové benefity, že byste se hned po dočtení tohoto článku měli na proceduru objednat.

Autor: Jan Witek / Zdroj: GQ, iStock / 4. 2. 2020

Mnoho lidí si mylně myslí, že pedikúra je jen o tom, dostat na své nehtíky krásné barvičky a vyhladit je k dokonalosti. Samozřejmě i to je možné, pokud si to přejete, ale její podstata spočívá v úplně jiných věcech. Pedikúra pečuje o zdraví našich nohou, které jsou často od zbytku těla zanedbávány.

20. 2. 2020FOTO: Pánská móda 70. let je vrcholem nevkusu, který se nikdy nesmí vrátit. Zde je důkaz

Uvědomte si, jak často jsou naše nohy namáhané, zpocené, jak často na nich tvrdne kůže, jak po celém dni zapáchají a jak jsou naše nehty na nohou přerostlé. Ačkoliv většinou všechny tyto problémy schováme do ponožek, je daleko lepší se jim věnovat.

Proč byste se měli o pedikúru zajímat?

Ruku na srdce, kdy jste si naposledy vydrhli spodní část nohy a snažili se zbavit mrtvé kůže? Kdy jste si nohy naposledy pořádně vyčistili? Chodidla jsou namáhána nepřetržitě každý den a zanedbávání jejich péče by se vám nemuselo vyplatit. Bolesti, deformace, plísně a zarostlé nehty. To je jen pár důsledků, které vznikají nedostatečnou péčí o nohy.

Pedikúra přináší celou řadu nejen hygienických výhod, které bychom měli brát v potaz, navíc ji s klidem můžeme zařadit mezi relaxační lázeňské procedury, které jsou příjemné a bezbolestné.

Výhody pedikúry

1. Zdravé a řádně zastřihnuté nehty

Sami víte, jak je často těžké nehty na nohou správně zastřihnout, aby nevznikly záděry a další nepříjemnosti. V rámci profesionální pedikúry dojde také k odstranění odumřelé kůže okolo nehtů a všech nečistot, které by mohly vést k plísním.

2. Hladká a hebká pokožka

Pedikúra vás zbaví odumřelé a suché kůže na vašich nohou. Nemusíte se tak bát zatvrdlé paty či mozolů. Vaše chodidla budou na dotek hebká a hladká. Příjemnější bude i samotná chůze.

3. Lépe vonící nohy

Jakmile dojde k odstranění odumřelé kůže a k důkladnému očištění vašich chodidel, ihned se sníží také pravděpodobnost nahromadění zápachu, bakterií a s tím souvisejících plísní. Pokud navíc budete používat prodyšné ponožky, nikdy už se nebudete muset bát sundat si boty při nečekané návštěvě u vašich přátel.

25. 2. 2020V Česku raketově roste nejen prodej elektromobilů, ale i plug-in hybridních vozů

4. Lepší oběh

Velkou výhodu přináší i prvotní koupel nohou v horké vodě a jejich masáž, ta zlepšuje oběh v nohou a stimuluje klouby. Budete se cítit, jako byste dostali nohy úplně nové. Pro co nejlepší zdraví a udržení správného oběhu ve vašich nohou používejte zdravotní podrážky, které nohy stimulují a minimalizují vyvíjený tlak.