Komu hrozí tzv. „černý penis“? Pánové, dejte si pozor, abyste o svou chloubu nepřišli

Sex je pro většinu lidí příjemnou aktivitou plnou lásky a vzrušení. Při nedostatečné opatrnosti se však dovádění v posteli může proměnit v noční můru.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: iStock; Visual Journal of Emergency Medicine / 28. 1. 2020

Své o tom ví muž, který se svým partnerem dováděl trochu víc, než je zdrávo, a orální sex si zpestřoval jemným drážděním penisu pomocí zubů. Vše původně vypadalo jako nevinné hrátky, z kterých se později vyklubala noční můra všech mužů. Zdánlivě nevinný čin měl totiž katastrofální následky.

29. 1. 2020Adoptovaný syn se v dospělosti odvděčil své chudé náhradní rodině, rodičům splnil sen

V rámci sexuálních hrátek byla nejmenovanému 43letému muži za pomocí zubů jemně drážděna hlava penisu. Netrvalo dlouho a jeho penis začal bolet. Nevinné okusování totiž způsobilo infekci a kůže na poškozených částech začala být nekrotická (odumírat) a černat.

Muž ihned zavítal k lékaři, který nakonec rozhodl o měsíc trvající hospitalizaci a nitrožilním podávání antibiotik k zastavení infekce. Díky tomu byl pacientův penis zachráněn s minimálními trvalými následky v podobě lehké deformace penisu v nekrotických místech. Pokud by však infekce byla ponechána bez povšimnutí, situace by mohla být daleko vážnější a nekróza by se mohla rozšířit klidně do celého penisu, který by kompletně odumřel.

Pár takových případů se na světě již odehrálo a nutno zmínit, že ve spojení s infekcí jsou tyto případy smrtelně nebezpečné. Ve vzácných případech může kousnutí vést k životu ohrožující infekci, jako je Fourniérova gangréna, která vyžaduje naléhavou chirurgickou léčbu.

14. 2. 2020FOTO: Věk není třeba skrývat – prošedivělé vousy, knírky a bradky zaplavily Hollywood

Lékaři se rozhodli tento případ zveřejnit hlavně z toho důvodu, že kdykoliv se u vás objeví něco podobného, je nutné ihned vyhledat lékařskou pomoc a situaci řešit. Důležité je však všem podobným situacím předcházet a zuby během orálního sexu používat jen minimálně. Penis je jednou z nejcitlivějších částí těla, a pokud se objeví bolest, případně změna barvy kůže, je potřeba neodkladně vyhledat odbornou pomoc.