Doplňky stravy jsou pro tělo prospěšné, měly by se však užívat pravidelně a dlouhodobě

Díky pravidelnému a dlouhodobému užívání doplňků stravy můžete odbourat nemoci, jejichž hrozba se objevuje například s přibývajícím věkem. Obsažené látky jsou schopny podpořit správnou funkci všech částí těla. To vše navíc bez lékařského předpisu. Ať už vás trápí bolavé klouby, únava či nedostatečná imunita, na výběr máte mnoho variant potravinových doplňků s různými účinky.

Ruku na srdce, kdo z vás může říct, že si dopřává dokonale pestrou a vyváženou stravu? Je velmi těžké dodržovat takový jídelníček, který by byl zdrojem všech pro organimus potřebných látek, mezi které patří vitamíny, minerály, různé přírodní a syntetické bioaktivní látky, aminokyseliny, mastné kyseliny nebo vláknina. Pokud se vám to daří, patří vám velké uznání… Pokud víte, že v tomto směru trochu pokulháváte, měli byste se podívat i po nějakém tom doplňku stravy.

Jan Černý, vycházející hvězda české módy, představil během fashion weeku svou první kolekci pro značku KARA10. 9. 2020

Různých potravinových doplňků existuje na trhu nepřeberné množství. Od toho, na jakou část těla či funkci kterého orgánu se zaměřují, se odvíjí také jejich složení. Mnohdy jsou to látky, které mají pozitivní dopad na celou řadu procesů v našem těle, ať už se jedná o podporu imunity, zraku, koncentrace, paměti, správné funkce srdce a cév, pohybového aparátu či pohlavního ústrojí. Doplňky stravy ale často dokáží podpořit i naši krásu a vzhled a doplnit nám s přibývajícím věkem stále více se ztrácející energii.

Vědecky ověřeno

Při výběru doplňků stravy byste měli dbát na to, aby byl produkt vědecky ověřený. Mnoho společností dokonce nabízí i zkušební balíčky, abyste zjistili, jaký na vás konkrétně bude mít doplněk stravy vliv. Takovou možnost u svých produktů nabízí například společnost Naturamed.

Každý potravinový doplněk by měl být vyráběn certifikovanou společností. Zkontrolovat byste měli i obal, zda jsou na něm uvedeny všechny složky, které doplněk stravy obsahuje, a taktéž doporučené dávkování a datum spotřeby.

Doplňky stravy nezačnou fungovat přes noc

Klíčem k úspěchu je dlouhodobé a pravidelné užívání, za které vám vaše tělo později poděkuje. Z toho důvodu většina doplňků stravy často funguje jako jakási prevence. Je nutné uvědomit si, že žádný z těchto produktů nebude fungovat takzvaně přes noc. Které z potravinových doplňků patří mezi ty nejpopulárnější?

Boj s bolavými klouby

Mezi jedny z nejoblíbenějších a nejčastěji užívaných doplňků stravy patří různé kloubní výživy, které podporují zdraví a správnou funkci pohybového aparátu. Mezi takové přípravky patří například FlexiMed. Nesmíme zapomínat na to, že naše klouby jsou namáhány od samého dětství a zvlášť pokud se věnujeme fyzicky náročné práci či nějakému sportu, je dobré se o klouby náležitě starat. S potřebnými látkami dochází k regeneraci chrupavky a pojivové tkáně, díky čemuž dokážete předcházet pozdějším problémům. Nesmíte zapomínat na to, že i když se klouby zatím neozývají, brzo tomu může být jinak, proto je vždy lepší problémům předcházet.

Zázrak jménem omega 3 mastné kyseliny

Podobně hojně využívaným doplňkem stravy jsou omega 3 mastné kyseliny. Jejich užívání se taktéž doporučuje již od dětství. U dětí totiž podporují vývoj mozku a zraku a v dospělosti mají pozitivní účinky také na imunitní systém a hlavně na správnou funkci srdce a cév. Omega 3 mastné kyseliny se přirozeně vyskytují například v rybím tuku, nicméně Češi bohužel moc ryb nekonzumují, a pokud ano, tak často jen ty sladkovodní, které tak velké množství omega 3 neobsahují. Proto je dobré si tyto látky zajistit pomocí doplňků stravy, kterým je například produkt Omega Marine Forte.

Zůstaňte mužem, který může…

Jedním z hlavním problémů, který s přibývajícím věkem trápí všechny muže, je úbytek testosteronu a s tím spojený pocit slabosti a únavy. Jedná se o typický proces, který potká úplně každého muže na planetě, a to klidně již od 30. roku života. Nízká hladina testosteronu se může projevovat poruchami erekce, nízkým libidem, nočním pocením, nedostatkem energie, zvýšením tělesného tuku, vypadáváním vlasů, ale také poruchami paměti. Často se v tomto spojení uvádí slovo andropauza (tzv. mužská menopauza), která zkrátka představuje „mužský přechod“. I na pokles testosteronu existují přípravky, které tento proces mohou zpomalit. Jedním z nich je například ProMan Plus, který úbytek testosteronu zbrzdí a zároveň stimuluje jeho další tvorbu.

#ALLLIVESMATTER: Zuzana Al Haboubi: „Nejsem muslimka, která by se zahalovala do burky. Přesto se v Česku pořád potýkám s rasisty i nácky. Nechápu to, nejsem přece jiná“16. 6. 2020

Najděte doplněk, který vám bude maximálně vyhovovat

Na trhu lze najít i několik univerzálních doplňků stravy obsahujících směs pro tělo nejdůležitějších látek, které jsou prospěšné pro jeho správnou a zdravou funkci. Základem pro každého by mělo být alespoň pravidelné užívání vitamínů. V dnešní uspěchané době však často zapomínáme o své tělo pečovat. A je jasné, že tento nezájem se nám časem nemile vrátí. Je však třeba říci, že náležitá péče nespočívá jen v konzumci doplňků stravy, neměli bychom zapomínat ani na pestrou stravu a pravidelný pohyb a relax. Jedině tak dokážeme odbourat blížící se hrozby a zůstat fit.

Zdroj: Foto: iStock Podpora