PŘED A PO: Neuvěřitelné fotky lidí, z nichž někteří zhubli až 130 kilo

Rostoucí váha a obezita jsou “epidemií” naší společnosti. Bojovat proti přibývajícím kilogramům je často velmi těžký úkol, ale tito odvážlivci to dokázali a stali se z nich zcela noví lidé.

Udržování optimální hmotnosti je pro mnoho lidí na světě nadlidský úkol. Přitom důvodem jejich nadváhy nutně nemusí být jen přejídíní se a nezdravý způsob života. Z určité části máme sklony k nadváze zakódovány i v naší DNA. Také máte mezi svými blízkými někoho, kdo si může dopřávat cokoliv a nikdy nepřibere? Pokud mezi tento typ lidí nepatříte, je potřeba vynaložit daleko větší úsilí, aby se u vás obezita neprojevila.

„Pro potvrzení naší identity nepotřebujeme vědu, existujeme i bez ní,“ popisuje agender člověk Fipah29. 10. 2020

Ruku v ruce s přibývajícími kily se bohužel objevují i další zdravotní problémy. Člověk s obezitou má například omezený pohyb, více namáhá své klouby a objevuje se také vyšší riziko onemocněni srdce a cév.

V zimě je boj daleko složitější

Známé slovní spojení “hubnu do plavek” hovoří za vše. Bojovat s nadměrnou váhou v zimě je daleko složitější. O mnoho lépe jde shazování kil člověku během jarních a letních měsíců, tehdy je totiž také více možností pohybových aktivit, nemluvě o možnosti jíst spíše lehká letní jídla, čerstvé ovoce, zeleninu a saláty.

Záchod, který vás seřve za porušení diety, nebo zrcadlo, které vám změří BMI – tak vypadá bydlení budoucnosti15. 10. 2020

Lidé, kteří dokázali neuvěřitelné

Pokud se snažíte zhubnout již delší dobu nebo vám do těchto dnů ještě stále vydrželo novoroční předsevzetí, podívejte se na galerii lidí, kteří dokázali něco neskutečného a zhubli 80 až 130 kilo. Je až neuvěřitelné, jak moc se změní vzhled člověka, kterému se podaří zhubnout i několik desítek kilogramů. Někteří z nich jsou skoro k nepoznání.

Ať už pro vás tyto fotky budou důkazem a potvrzením, že žít zdravě má smysl, případně vás namotivují k tomu, abyste se sebou začali něco dělat, důležité je jen jedno. Každý z nás by si měl uvědomit, jak moc je sám se sebou spokojený a jak velký vliv má jeho životní styl také na zdraví.

Zdroj: BP