Úspěch začíná v posteli! Aneb jak může výběr správné postele a matrace doslova změnit život

Spánek je dlouhodobě jedním z témat, kterým se vědci zabývají z mnoha úhlů pohledu. Obecně je ale možné říci, že naprostým základem pro lidské zdraví je mít spánku dostatek (ideálně 7-8 hodin každý den). Kromě toho však nelze zapomínat ani na jeho kvalitu – tu pak ovlivňuje nespočet dalších faktorů, od míry pociťovaného stresu přes správnou teplotu v ložnici až po kvalitní postel a matraci. Ačkoliv investice do kvalitní postele a matrace se někomu může zdát zbytečná, pravdou je, že člověk konkrétně v posteli stráví až třetinu svého života. Proto rozhodně stojí za to zamyslet se, zda zrovna lůžko není tou součástí ložnice, jíž je třeba věnovat důkladnou pozornost.

Bez ohledu na typ zaměstnání a profesní vytížení si každý člověk zaslouží náležitý odpočinek. Sám však musím říci, že s ohledem na pracovní nasazení jsem nezřídka do postele doslova padal únavou. Proto mě dlouho ani nenapadlo zabývat se tím, zda je pro mě vůbec ta, kterou mám, ideální. Až po přestěhování do nového bytu jsem začal pozornost věnovat i podobě ložnice – a to včetně lůžka. Ačkoliv musím přiznat, že zpočátku jsem uvažoval zejména o jeho designu, následně – ve chvíli, kdy jsem byl náležitě obeznámen s mnoha různými typy postelí, jejich funkcemi, ale samozřejmě i s možnostmi výběru různých matrací – jsem se začal těšit, až se na novou postel budu nejen dívat, ale až se v ní také vyspím.

Polský gay pár šije a rozdává duhové roušky. V zemi plné LGBT nenávisti se setkává s nečekanými reakcemi23. 4. 2020

Možná vás teď napadá, že postelí a matrací je na trhu tak nepřeberné množství, že byste ani nevěděli, kde s výběrem začít. Musím přiznat, že v podobné situaci jsem se ocitl i já – a rozhodl se proto oslovit odborníky na slovo vzaté, tedy specialisty z multibrandového showroomu Luxury Sleeping. Ti mě při osobní návštěvě seznámili se všemi možnostmi i aktuálními trendy a po vyzkoušení několika typů matrací (před koupí byste si totiž matraci měli vždy vyzkoušet tak říkajíc „na vlastní záda“) volba padla na postel značky Kuperus. Na první pohled ne úplně výrazná, rozhodně ne ta nejzářivější v butiku. Přesto stále velice vkusná a elegantní postel, která se svou pískovou barvou perfektně hodila do mého rustikálně zařízeného bytuSamozřejmě jsem vyzkoušel více postelí, nicméně jen jedna splňovala požadavky na tvrdost matrace perfektně. Jako bonus se mi pak jevily vibrační moduly vsazené do těla postele, které je možné zapínat samostaným ovladačem a užívat si tak příjemnou masáž celého těla před spaním. 

Nyní, po více jak roce, co na posteli od značky Kuperus spím, se nebojím se zcela čistým svědomím říci, že postel může člověku doslova změnit život. A samozřejmě ji doporučit vám, našim čtenářům. Díky výběru zvýšené postele (tj. postele se zvýšenou ložnou plochou=kontinentální postel) se mi uléhá i vstává mnohem pohodlněji, nemluvě o tom, že jsem se na spánek začal doslova těšit (a to nejen tehdy, když byl zrovna někdo po mém boku ;-) ). Díky doporučení odborníků jsem oproti předchozímu lůžku zvolil odlišnou tvrdost matrace a mohu jen potvrdit, že se každé ráno cítím odpočatý a plný energie. Co víc – děkuji Bohu, že do této postele mohu denně ulehat! Horší už je pak vstávání, kdy se mi – zákonitě – nechce tento prostor opouštět :D

Podle jedné zahraniční studie, kterou jsem nedávno četl, může nová – správně vybraná – postel dokonce vést k významnému snížení pociťovaného stresu. A je fakt, že od chvíle, co spím doslova „jako král“, nejenže se v noci nebudím, ale přestal jsem trpět i častými bolestmi hlavy. Nebál bych se ani říci, že jsem také pracovně výkonnější. Jednoduše – díky kvalitnímu spánku jsem každý den skvěle odpočatý a plný energie.

#ALLLIVESMATTER: Zuzana Al Haboubi: „Nejsem muslimka, která by se zahalovala do burky. Přesto se v Česku pořád potýkám s rasisty i nácky. Nechápu to, nejsem přece jiná“16. 6. 2020

Možná jste doposud koupi nové postele nezvažovali. Možná s jejím pořízením čekáte na ten správný moment jako já. V této souvislosti ale musím uznat, že zpětným pohledem jsem si „luxus“ kvalitní postele s odpovídající matrací měl dopřát mnohem dříve. Pokud je totiž v bytě každého z nás něco, do čeho se rozhodně vyplatí investovat, je to právě postel a matrace. Jestli se tedy v noci spíše převalujete, nemůžete pořádně usnout a ráno se budíte ve stavu, jako byste právě uběhli maraton, je na čase zvážit, zda by si právě vaše lůžko nezasloužilo trošku důkladnější pozornost a rychlou výměnu…

Postel, která mi doslova změnila život

Jasně, chápu,  že se výše popsaným slovům může těžko věřit a jsou možná až příliš výchvalná, faktem pořád zůstává, že jde o moji osobní zkušenost a kdo mě zná a alespoň jednou u mě doma byl, ví, že postel je nejen dominantou celé ložnice, ale také častým předmětem diskuze a touhy vyzkoušet si, jaké to je v ní ležet a spát. Tedy pokud se vám zdá být tento text příliš pozitivní a nenacházíte v něm důvěru pro to, co píšu, ozvěte se mi na e-mail a rád vám osobně udělám instruktáž ;) Případně můžete navštívit Luxury Sleeping a přeptat se jich na typ postele, kterou používám. Stejný model mají v butiku stále vystavený.

Kvalitnímu spánku zdar!

Zdroj: JS, Luxury Sleeping