Zubní pasta budoucnosti: žádná tuba, ale tabletky, které po rozkousnutí začnou pěnit

Honba za záchranou naší planety se projevuje dnes již úplně ve všech oborech. Kanadský startup Change.Toothpaste nyní přišel dokonce i s ekologickou zubní pastou, která se neplní do plastových tub, ale prodává se v recyklovatelných sáčcích v podobě tabletek.

Svůj projekt nazvali dva kanadští vědci Mike Medicoff a Damien Vince „ekologickou pastou budoucnosti“. V rámci startupu vyvíjejí zubní pastu ve formě tabletky, která v ústech po rozkousnutí začne pěnit a poté se může přejít na čištění zubů pomocí kartáčku tak, jak jej už všichni známe.

Muž v sukni vraždí ženy. Jde o další útok na trans lidi od nejslavnější TERFky světa J. K. Rowling?18. 9. 2020

Proč se tvůrci zaměřili zrovna na zubní pastu? Dle statistik každoročně na skládkách skončí až 900 milionů prázdných tub po zubních pastách. Ty jsou často složeny až z jedenácti vrstev plastů. Jejich rozklad trvá přibližně až 500 let a bohužel neexistuje žádná možnost, jak by se tyto tuby daly recyklovat.

Nově vyvinuté tablety jsou baleny do kompostovatelných papírových pytlíků, které velkou měrou snižují uhlíkovou stopu. I když je tato změna pro každou domácnost zanedbatelná, má dle slov zakladatelů obrovský globální dopad.

Tvůrci myslí i na ekologické zasílání jednotlivých balíčků, které jsou po objednání zabaleny do krabic a obalů z recyklovaných novin. Také samotné tablety jsou vyráběny bez použití chemikálií a jsou stoprocentně veganské.

Umělec vyrábí originální „ponožky“ na mužské genitálie. Chce jimi podpořit sebedůvěru mužů10. 9. 2020

Startup chce brzo spustit i službu předplatného, kdy vám na vaši adresu bude pravidelně chodit balíček, který přesně uspokojí potřeby celé vaší rodiny. Jedno balení vychází v přepočtu na necelých 230 korun a nachází se v něm 65 tablet, které by měly vystačit pro jednoho člověka zhruba na měsíc. Vzhledem k tomu, že chce startup Change.Toothpaste svému produktu zajistit co největší povědomí, rozhodli se majitelé zasílat produkty do celého světa.

Zdroj: Change. Toothpaste