Až polovinu Čechů trápí kloubní problémy. Jak jim předcházet?

Rozličné vitamíny a minerály jsou pro lidské tělo a jeho správné fungování zcela nepostradatelné. Jedním z nich je také vápník, ten nejenže působí během mnoha procesů v těle, ale doslova jej „drží pohromadě“. Nejvíce vápníku je totiž obsaženo právě v kostech (a dále zubech a nervech). V momentě, kdy se tohoto důležitého minerálu člověku nedostává, je jeho zdraví významně ohroženo…

V případě vápníku platí, že nejvíce jej tělo dokáže vstřebat do 35. roku věku. Od této chvíle schopnost organismu tento minerál absorbovat začíná klesat. I proto nejvíce souvisejícími problémy – např. s křehkými kostmi, ale i s klouby – trpí starší lidé. Jak naznačují statistiky, bolesti kloubů a zad tak v Česku trápí více jak polovinu populace starší 50 let. Podle vědců budou navíc právě bolesti kloubů jedním z nejzávažnějších zdravotních problémů, jímž v blízké budoucnosti budou lidé trpět. Proto platí, že je třeba myslet s předstihem a tělo nejen „zásobit“ vápníkem ještě v době, kdy je schopno s ním efektivně nakládat, ale myslet na jeho pravidelné doplňování zejména s přibývajícím věkem.  

Chraňte své zdraví a ubraňte se koronaviru pomocí antioxidantů24. 3. 2020

Výživa především

Pro zdraví kostí je kromě dostatku vápníku nutný také vitamin D (ten umožňuje, aby se kalcium vstřebalo, jeho nedostatek tedy zároveň vede k odvápnění organismu), který je vhodné dodávat tělu zejména v zimě, kdy klesá četnost slunečního svitu. Předpokladem pro zdravé chrupavky je naopak dostatek kolagenu. Na to je samozřejmě třeba myslet již v době dospívání. Podobně, jako se s věkem snižuje schopnost těla vstřebávat vápník, od 30 let obvykle klesá regenerace chrupavek, které mizí rychleji, než stačí dorůstat. Adekvátní příjem vápníku a vitamínů C a D v potravě (či potravinových doplňcích) a příp. také tzv. glukosaminu se tak stává nezbytným. 

Přirozených způsobů, jak tělu dodat látky, jež jsou třeba ke zdraví kostí a kloubů, je samozřejmě spousta. V prvé řadě lze dbát na pestrou a vyváženou stravu zahrnující dostatek mléčných výrobků, listových salátů (rukola, řeřicha ad.), vajec, skvělým zdrojem vápníku je také brokolice. Opomenout nesmíme ani ryby, především pak tuňáka a lososa. I když je ale „pestrá strava“ skvělým základem, ideální je, když přeci jen (zejména s nastupujícím věkem) příjem pro kosti a klouby důležitých látek ještě více podpoříte. A skvělým řešením takové situace je vápník z norských lososů FlexiMed.

RŮŽOVÝ PÁTEK: Návod na to, jak se stát ruským prezidentem, rohatá kobylka Lady Gaga a zákaz gay seznamování13. 3. 2020

Základem tohoto unikátního doplňku stravy je hned 8 jedinečných látek s 27 zdokumentovanými účinky na zdraví pohybového aparátu. Základem jsou látky, jež se zaměřují přímo na zdraví vašich kloubů – glukosamin, kolagen typu II a vitamín C, který pomáhá udržovat samotnou tvorbu kolagenu pro zdravé chrupavky, cévy a kosti.

Pokud byste vápník z norských lososů FlexiMed (a především jeho skvělé účinky) chtěli vyzkoušet „na vlastní klouby“, nyní může – a to dokonce zcela zdarma, jen za cenu poštovného (49 Kč). Užívání tohoto doplňku stravy přitom není ničím omezeno, je vhodný prakticky pro každého – od dospívajících přes aktivní sportovce až po ty, které již kloubní problémy (třeba i v důsledku věku) postihly. Své testovací balení FlexiMed můžete objednávat zde.

Zdroj: Naturamed Advertorial