„Ananasový penis“ – bolestivý problém, s nímž se potýká většina mužů

To, že ananas má určitou souvislost s mužským přirozením, asi nikoho nepřekvapí – přeci jen teorie, že právě konzumace ananasu se pozitivně projevuje v chuti i vůni spermatu, je docela rozšířená. Ovšem v souvislosti s „ananasovým penisem“ na ovocnou svačinku rovnou zapomeňte. Jedná se totiž o stav, kdy penis a jeho bezprostřední okolí strukturou připomínají kůru ananasu. A to rozhodně není nic příjemného…

Holím, holíš, holíme

Ano, tentokrát půjde o chloupky a jejich odstraňování. Zatímco holení tváře i podpaží většina mužů zvládá na jedničku, v momentě, kdy se s břitvou vydají níže, tak říkajíc „směrem na jih“, problémy jsou na spadnutí. Zejména pro muže, kteří nejsou zvyklí běžně provádět holení intimních partií, se může jednat o velmi nebezpečnou proceduru s bolestivými následky. A není divu – přeci jen právě pokožka v okolí penisu je velmi jemná a citlivá a každé drobné zaváhání může vyústit v potoky krve. Kromě toho ale (v lepším případě) hrozí také riziko infekce, podráždění a zarostlých chloupků (což je podobně bolestivé jako samotné pořezání se). A právě s tím souvisí také „ananasový penis“…

Ananasový penis je tedy stav, kdy po hladkém oholení okolí penisu začínají v těchto partiích dorůstat chloupky. Jak upřesňuje dermatopatoložka Gretchen Frieling, „v prvních týdnech po oholení začnou chloupky opět dorůstat, v jejich okolí se tvoří bouličky a pokožka tak připomíná povrch ananasu – hrbolatý a pichlavý“. Zmiňované „hrbolky“ jsou pak důsledkem špatné práce s holicím strojkem a také souvisí se zarůstajícími chloupky. Během holení – pokud nepoužijete odpovídající přípravek, pěnu či gel – si můžete intimní oblasti popálit, ananasový penis je však také problém související s příliš razantním a rychlým holením, příliš častým holením, ale také s holením za užití tupého strojku.

Nejlepší rady našich maminek a babiček, díky kterým nastartujete imunitu v době pandemie26. 3. 2020

Jak zmírnit problémy?

Ananasový penis je samozřejmě problém, který časem sám odezní – ve chvíli, kdy chloupky dorostou do dostatečné délky. Během „čekacího období“ je tu ale pár možností, jak bolestivé stavy zmírnit. V prvé řadě se tedy nabízí odstranění zarostlých chloupků. „Můžete zkusit ošetření podrážděné kůže přípravkem proti akné vyrobeným z kyseliny salicylové nebo benzoylperoxidu – tím snížíte otok a povzbudíte folikuly, aby se otevřely,“ upřesňuje Frieling. Pak již jen stačí zarostlý chloupek narovnat.

Další variantou je ošetření intimních partií antibakteriální mastí nebo tee-tree olejíčkem. Ten má sám o sobě antibakteriální vlastnosti – pomůže problematická místa vyčistit a zabrání také infekci – proto je vhodné aplikovat jej i poté, kdy zarostlé chloupky narovnáte. Základní mantrou by pak mělo být také udržování okolí penisu v suchu tak, abyste předešli bolestivému tření.

V případě, že v okolí vašeho penisu je zrovna kvůli „ananasovému problému“ příliš „živo“, rozhodně byste se měli vyvarovat také nošení příliš upnutého oblečení, spodní prádlo nevyjímaje. Pokožka totiž potřebuje dýchat a jakákoliv textilie, která se bude o bolestivé partie neustále otírat, stav jen a pouze zhorší. Dermatoložka také varuje před „léčbou“ zarostlých chloupků podobným způsobem jako mnozí řeší akné – užití tlaku rozhodně nic dobrého nepřinese.

Dohromady je svedla láska ke spodnímu prádlu. Podnikat začaly, aniž by se znaly21. 4. 2020

Jak ananasovému penisu předcházet?

Ačkoliv určitá řešení, která vám uleví od bolesti, tu jsou, samozřejmě nejlepší variantou je do stavu „ananasového penisu“ vůbec nedospět. Pravidlem číslo jedna by tak mělo být nejprve ostříhání ochlupení ostrými nůžkami a až následné užití strojku. Před infekcí vás pak ochrání užití nového strojku – u něj máte zároveň jistotu, že bude ostrý a nebude třeba pokožku opakovaně vystavovat tupému ostří (bez ohledu na to, nakolik je toto slovní spojení oxymóronem).

Dermatologové také doporučují před holením danou oblast důkladně navlhčit teplou vodou, díky tomu se ochlupení stane poddajnějším a chloupky nebudou tak ostré. Samozřejmostí by pak mělo být užití holicího krému. Zapomenout byste však neměli ani na techniku holení – v tomto případě platí výhradně po směru růstu chloupků. „Přestože holení proti růstu chloupků může zajistit, že oholení bude hladší, zvýšíte tak riziko vzniku bolestivých hrbolků, zarůstání chloupků a podráždění pokožky. Až budete mít hotovo, oholenou oblast také rozhodně ručníkem netřete, ale pokožku pouze poklepáním osušte,“ uzavírá Frieling.

Zdroj: askmen.com