V letním počasí přichází „letní penis“ – nový fenomén, díky němuž se z mužů stávají „nadsamci“

To, že mužské nádobíčko reaguje na okolní teplotu, je asi všem obecně známo. Zatímco na téma „chlad“ a jeho působení na velikost přirození se již dlouho vedou rozsáhlé diskuse, o tom, jaké účinky má teplo, média mlčela. Až nyní tak vzniklo dokonce speciální označení pro tuto situaci – „letní penis“…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: people.com, huffpost.com / 20. 6. 2019

Kdy má penis „sezonu“?

Že chlad mužské výbavě zrovna nesvědčí, je známý fakt. Objevuje se však stále více mužů, kteří tvrdí, že naopak teplo má na jejich penis velmi lichotivý účinek – přidává jak na délce, tak i objemu. A tak o tomto stavu hovoří jako o tzv. letním penisu. „Letní penis znamená jeho dočasné zvětšení v důsledku tepla, kdy si dva měsíce užijete téměř pocit nadsamce,“ píše s nadsázkou (a s odkazy na spoustu vyjádření mužů, kteří jsou o existenci letního penisu přesvědčeni) redakce Mel Magazine. „Je to jako by se ženská prsa najednou v období od května do srpna radikální zvětšila,“ dodává s jistou dávkou ironie.

Ovšem muži diskutující v rozličných fórech mají skutečně jasno. „V létě je můj penis větší, nejlepší měření jeho velikosti mám vždy v létě,“ tvrdí např. jeden z nich. „V létě se mi zvětšují i ruce a prsty, nenatáhnu ani prstýnek, takže je logické, že k podobné situaci dochází i s penisem,“ osvětluje tajemství nového fenoménu. To podle Briana Ayerse, sexuálního kouče a také autora knihy „Jak být lepším milencem během tří dnů a méně“ lze změny ve velikosti penisu přikládat především sezónním změnám životního stylu. „V létě jsme více venku, věnujeme se množství různých aktivit – plávání, procházky, jízda na kole – to vše člověku rozproudí krev v těle. Naopak v zimě sedíme osm hodin v kanceláři bez přístupu slunce, jíme méně ovoce i zeleniny…To vše se na těle projevuje,“ tvrdí.

8. 10. 2019Zapomeňte na cigarety a tabák, na trh míří nová alternativa kouření bez dýmu a zápachu – diskrétní nikotinové sáčky

Letní penis vs. realita

V rovině teoretické jsou výše popsaná vysvětlení poměrně logická. A muži by se tak skutečně měli začít těšit na letní období jako na čas, kdy si budou užívat téměř pocit „nadsamců“. Také odborníci, kteří byli vůči fenoménu letního penisu zpočátku poměrně skeptičtí, pozvolna obracejí. „Moje první reakce byla – ach bože, zase jsme posedlí velikostí penisu – ale pak jsem se tématu začal více věnovat a vlastně to celé dává smysl. Velikost penisu reaguje na relaxaci a kontrakci mnoha drobných cév. Teplo relaxaci těchto cév zvyšuje, což zvyšuje i průtok krve, vyplňuje penis a dodává mu delší a plnější vzhled,“ vysvětluje spisovatel a urolog Aaron Spitz.

Naopak další urolog, Paul Turek, nadšení z letního penisu spíše mírní. Podle něj totiž neexistuje žádný definitivní vědecký důkaz, který by dokázal určit, kdy se letní penis objevuje a mizí. „I když by zrnko pravdy na myšlence, že penisy jsou v horku větší, mohlo být, nemáme na toto téma dostatek výzkumů. Proto lékaři nemohou nijak potvrdit, že by letní penis byl reálný,“ upřesňuje Turek, podle kterého je však nepopiratelný fakt, že na teplotu reagují varlata, která v teple klesají a v zimě se naopak smršťují.

16. 9. 2019Romeo a Julie byli ve skutečnosti muži. Archeologové rozkryli záhadu „milenců z Modeny“

Trošku věda, trošku iluze

Ve výsledku se však odborníci shodují, že většina tak hojně diskutovaných změn je spíše optickou iluzí (např. někteří muži v létě věnují větší péči intimní hygieně a holení, což dá penisu více vyniknout), nevylučují pak ale spíše dočasné výkyvy ve velikosti. Těch lze samozřejmě využít, nemluvě o tom, že mužům mohou přidat na sebevědomí. Poměrně jednoduše pak celou diskusi o zmenšování a zvětšování penisu v reakci na teplotu shrnuje další odborník, urolog Dudley Danoff. „Samozřejmě tu existuje důvod, proč lidé nejezdí na líbánky na severní pól. Jedou raději na Havaj. A existuje také důvod, proč je vířivka atraktivní pro romantické chvilky ve dvou,“ tvrdí.

A jelikož teploty v ČR v posledních týdnech pravidelně atakují třicítky, můžeme období letního penisu prohlásit za zahájené. Pokud bychom ale celou teorii o letním penisu brali skutečně vážně, tak se máme – s ohledem na poměrně výrazné globální oteplování – za pár desítek let rozhodně na co těšit…