Pět věcí, které zcela jistě (ne)způsobují homosexualitu

O tom, co přesně způsobuje homosexualitu, zatím ani vědci nemají zcela jasno. To otevírá dveře nejrůznějším podivínům a samozvaným odborníkům, kteří jsou si přesně vědomi jedné a definitivní příčiny homosexuality. Podívejme se na ty nejšílenější teorie z historie i ze současnosti.

Teorie, které vám představujeme, mají jedno společné. Jsou nevědecké, divoké a často vzešly pouze z neověřených spekulací. Dříve se podobných hypotéz dopouštěli i ti nejvýznamnější učenci, dnes už se to naštěstí týká zejména nejrůznějších náboženských fanatiků. A jaké že ty příčiny homosexuality jsou?

Měsíc neexistuje, žijeme v Matrixu a síť 5G je univerzální zabiják: Kterým absurdním konspiračním teoriím jsou lidé schopni věřit?26. 11. 2021

Anální červi živící se spermatem

Nedávno proběhla médii zpráva o tom, že jedné kuvajtské vědkyni se podařilo objevit příčinu homosexuality a zároveň našla i způsob, jak z vykroucených hošíků udělat mužné dřevorubce. „Za homosexualitu mohou parazitičtí červi, kteří žijí v konečníku homosexuálních mužů,“ píše se ve studii Mariam Al-Sohel. „Červi se přenášejí análním stykem a v napadeném vyvolávají hlad po spermatu.“ Naštěstí, prý stačí jíst zdravou stravu bohatou na bílkoviny a najednou se z posluchače Lany Del Rey stane drsný chlapák, který nenechá žádnou sukni na pokoji. Není divu, že zjištění vědkyně, která prý způsob léčby homosexuality našla v Koránu, vzbudil spíše posměch i obavy z další vlny násilné „léčby homosexuality“. Server Pink News také připomíná, že i kdyby „červí teorie“ skutečně platila, o homosexualitě žen by neříkala zhola nic.

Řapíkatý celer

„Strava matky výrazně ovlivňuje duši dítěte,“ psal ve svém díle středověký lékař ze Sýrie Massawayih. „Pokud bude těhotná žena jíst hodně řapíkatého celeru nebo žvýkat pomerančové listy, zvyšuje se pravděpodobnost, že se jí narodí homosexuální dítě, zejména pak lesbická dcera.“ Po pravdě, je dobře, že se i dávní lékaři zabývali co nejzdravější stravou pro těhotné ženy, případně i vlivem matčiny životosprávy na zdraví plodu, ale tady středověký mudrc střelil vedle. „Už víme, proč je tolik leseb – veganek, ušklíbá se server The Establisment.

Chemické postřiky v zemědělství

S veganstvím souvisí i následující bod našeho seznamu. Minulé léto vzbudila poprask skupina veganských aktivistů jménem Pembrokeshire Vegan Organic, která přišla s další „revoluční teorií“ o vzniku homosexuality. Podle těchto bojovníků proti GMo a používání syntetických postřiků v zemědělství jsou kromě jiného na vině právě umělá hnojiva, pesticidy a jiné prostředky, které slušný biofarmář používá jen v noci.

U tohoto odvážného tvrzení ovšem vegani z Walesu neskončili. Na vině je podle nich i systém vzdělávání a také média, resp. způsob, jakým homosexualitu propagují. Z duševní nemoci způsobené nezdravým životním prostředím prý dělají něco naprosto normálního, a tak není divu, že se ze zmatených školáčků a školaček stávají kadeřníci a traktoristky (případně z holčiček kadeřníci a z chlapců traktoristky).

Není divu, že jejich homofobní a transfobní příspěvek vzbudil vlnu nevole nejen mezi LGBT čtenáři a vegany. Pembrokeshirští vegani se ovšem podle serveru Indy100 odmítli omluvit a na svém stanovisku trvají.

Alkohol a cukr

Další pofidérní studii před dvěma lety zveřejnila albánská autorka Rita Strakosha. Podle ní se dříve homosexuálové vyskytovali jen v nejvyšších kruzích a mezi šlechtou. Tedy mezi těmi, kteří nejenže nezřízeně holdovali alkoholu, ale ještě se dennodenně přecpávali těmi nejvybranějšími tučnými a sladkými lahůdkami.

Prostě a jednoduše, příliš mnoho dobrého z vás udělá gaye či lesbu. Jakmile ale najedete na zdravou stravu bez cukru a budete mít dostatek spánku, homosexualita zmizí, jako když mávnete kouzelným proutkem. Vyhýbat byste se měli i smaženému, příliš pikantnímu a také přestat masturbovat. Místo ověřených zdrojů pak podle serveru Pink News albánská „vědkyně“ cituje čínské léčitele.

Nepleťte si cukry a sacharidy! Jedny z nich potřebujete, i když zrovna chcete hubnout13. 5. 2019

Postavení hvězd

Ach ty hvězdy. Podle některých je v nich napsáno vše. Pokud si hvězdnou oblohu vyfotíte a pospojujete svítící body tak, jak se to hodí, najdete na ní snad i předmluvu k Mein Kampfu. Každopádně již podle dávného učence Ptolemaia postavení hvězd určovalo i sexuální orientaci každého z nás. Pokud bylo při narození muže Slunce postaveno v některém z „ženských znamení“ (Ryby, Kozoroh, Panna, Štír, Býk, Rak), byla vyšší pravděpodobnost, že se narodí jako gay, to samé pak platilo u Luny a „mužských znamení“ (Váhy, Beran, Střelec, Vodnář, Lev, Blíženci) pro lesby. Co by na to asi řekli dnešní tvůrci horoskopů… Server The Establisment podotýká, že se dávní učenci trefili alespoň do okraje terče, jelikož minimálně spousta dam na dámy astrologii zbožňuje.

Zdroj: PinkNews, The Establisment, Indy100, Facebook