Až 50 procent Čechů zažívá kloubní obtíže. Jak jim předejít?

Je tomu skutečně tak, podle statistik trápí bolest kloubů a zad okolo 50 % lidí nad 50 let. Vědci dokonce tvrdí, že bolesti kloubů se stanou nejzávažnějším problémem budoucnosti. Měli bychom proto náš pohybový aparát začít chránit včas. Až 65 % Čechů pravidelně pečuje o své klouby. Patříte mezi ně?

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Fleximed / Advertoriál / 2. 5. 2019

Základ je správná výživa

Aby se klouby mohly normálně a bezbolestně hýbat, musí být v dobré kondici. To platí především pro vaše svaly, chrupavky a kosti. Správná výživa je nezbytná již při samotném dospívání. Ke zlomu obvykle dochází po třicátém roce života, kdy začínají chrupavky mizet rychleji, než stačí dorůstat. Příjem glukosaminu, kalcia a vitamín C v potravě jsou tedy nezbytnými stavebními materiály kostí a chrupavky.

14. 1. 2020FOTO: Známí veslaři přijali do svých řad prvního trans-muže. Nahotou bojují za všechny mužské odlišnosti i LGBT práva

Pravidelná konzumace vápníku

Pokud nemá tělo dostatek vápníku, začne si ho půjčovat z kostí. Což může mít za následek, že se kosti stávají měkkými a křehkými. Bez nadsázky můžeme říci, že naše tělo drží pohromadě díky vápníku. Proto bychom ho měli pravidelně přijímat a doplňovat.

Vápník z norských lososů
FlexiMed kombinuje hned 8 jedinečných látek s 27 zdokumentovanými účinky na zdraví pohybového aparátu. Základem jsou látky zaměřené přímo na klouby, tedy glukosamin, kolagen typu II a vitamín C, který pomáhá udržovat samotnou tvorbu kolagenu pro zdravé chrupavky, cévy a kosti. Další triumf představuje nejčistší forma vápníku z kostí norského lososa, který pomáhá udržovat normální funkci trávicích enzymů, je nezbytný pro funkci nervové soustavy a zdraví kostí a zubů.

Dbejte na správnou výživu

Doplněk stravy FlexiMed je jediná kloubní výživa, kterou můžete vyzkoušet zdarma, pouze za cenu poštovného 49 Kč. Je určen pro každého, kdo chce pečovat o svoji pohybovou soustavu. Ať už svým kloubům chcete usnadnit vývoj v době dospívání, velké zátěže při sportu, většího tlaku způsobeného nadváhou či již přímo pociťujete obtíže způsobené zubem času, FlexiMed je určen přesně pro vás.

6. 1. 2020Přijdou modelky o práci? Módní magazín Vogue vychází celý kreslený, focení totiž škodí přírodě

Pokud tedy chcete mít zdravé klouby, vyzkoušejte kloubní výživu Fleximed. Vaše tělo vám zcela jistě poděkuje. Fleximed prospěje nejen aktivním sportovcům, ale i těm, kteří se prostě jen chtějí zdravě hýbat či se zbavit stávajících obtíží. Takže pohybu zdar!