Až 50 procent Čechů zažívá kloubní obtíže. Jak jim předejít?

Je tomu skutečně tak, podle statistik trápí bolest kloubů a zad okolo 50 % lidí nad 50 let. Vědci dokonce tvrdí, že bolesti kloubů se stanou nejzávažnějším problémem budoucnosti. Měli bychom proto náš pohybový aparát začít chránit včas. Až 65 % Čechů pravidelně pečuje o své klouby. Patříte mezi ně?

Základ je správná výživa

Aby se klouby mohly normálně a bezbolestně hýbat, musí být v dobré kondici. To platí především pro vaše svaly, chrupavky a kosti. Správná výživa je nezbytná již při samotném dospívání. Ke zlomu obvykle dochází po třicátém roce života, kdy začínají chrupavky mizet rychleji, než stačí dorůstat. Příjem glukosaminu, kalcia a vitamín C v potravě jsou tedy nezbytnými stavebními materiály kostí a chrupavky.

Kadící figurky nebo syrová velrybí „pochoutka“: Jaké nejpodivnější vánoční tradice dodržují jinde na světě?23. 12. 2021

Pravidelná konzumace vápníku

Pokud nemá tělo dostatek vápníku, začne si ho půjčovat z kostí. Což může mít za následek, že se kosti stávají měkkými a křehkými. Bez nadsázky můžeme říci, že naše tělo drží pohromadě díky vápníku. Proto bychom ho měli pravidelně přijímat a doplňovat.

Vápník z norských lososů
FlexiMed kombinuje hned 8 jedinečných látek s 27 zdokumentovanými účinky na zdraví pohybového aparátu. Základem jsou látky zaměřené přímo na klouby, tedy glukosamin, kolagen typu II a vitamín C, který pomáhá udržovat samotnou tvorbu kolagenu pro zdravé chrupavky, cévy a kosti. Další triumf představuje nejčistší forma vápníku z kostí norského lososa, který pomáhá udržovat normální funkci trávicích enzymů, je nezbytný pro funkci nervové soustavy a zdraví kostí a zubů.

Dbejte na správnou výživu

Doplněk stravy FlexiMed je jediná kloubní výživa, kterou můžete vyzkoušet zdarma, pouze za cenu poštovného 49 Kč. Je určen pro každého, kdo chce pečovat o svoji pohybovou soustavu. Ať už svým kloubům chcete usnadnit vývoj v době dospívání, velké zátěže při sportu, většího tlaku způsobeného nadváhou či již přímo pociťujete obtíže způsobené zubem času, FlexiMed je určen přesně pro vás.

Sociální sítě před Vánocemi ovládly svíčky s dřevěnými knoty. Influenceři si zamilovali jejich vůni i neotřelý design11. 1. 2022

Pokud tedy chcete mít zdravé klouby, vyzkoušejte kloubní výživu Fleximed. Vaše tělo vám zcela jistě poděkuje. Fleximed prospěje nejen aktivním sportovcům, ale i těm, kteří se prostě jen chtějí zdravě hýbat či se zbavit stávajících obtíží. Takže pohybu zdar!

Zdroj: Fleximed Advertoriál