Redaktor Honza a čtenáři magazínu LUI testovali přípravek pro růst nových vlasů. Jaké jsou výsledky?

Určitě jste na našem webu a na sociálních sítích zaznamenali, že jsme společně se čtenáři a redaktorem Honzou testovali přípravek proti vypadávání a k podpoře růstu nových vlasů – Provexin®A100HF. Jak celé testování dopadlo?

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Instagram, LUI / 27. 2. 2019

Co je to Provexin?

Ze všeho nejdřív si pojďme přípravek trochu představit. Tento přípravek, který se prodává v balení se třemi plastovými lahvičkami s pumpičkou k jednoduché aplikaci, má klinicky prokázané účinky proti dědičnému vypadávání vlasů. Vyrábí se ve Švédsku a klientům slibuje hlavně konec vypadávání vlasů, ale i vlasy nové, hustší a pevnější.

Nejčastějším důvodem pro ztrátu vlasů u mužů, ale i u žen, je androgenní alopecie neboli tzv. plešatění. V takovém případě se růst vlasů zkrátka úplně zastaví. Přípravek Provexin má za úkol právě tohle plešatění zastavit a růst vlasů opětovně nastartovat.

O tom, zda přípravek opravdu funguje, se přesvědčil náš redaktor Honza, ale také další čtyři čtenáři, kteří po dobu šesti měsíců přípravek testovali. Boj za nové vlasy si samozřejmě vyžaduje daleko delší čas, ale už i po tak krátké době se výsledky projevily. U někoho menší, u někoho větší – vždy však záleží na pravidelnosti používání (u Provexinu vždy nanášení ráno a večer), ale také na dalších faktorech.

Příspěvky z testování redaktora Honzy a našich čtenářů najdete také na Instagramu, a to pod hashtagy #LUIkštice, #VlasysLUI či #Provexin. Jejich komentář po šesti měsíčním používání si nyní můžete prohlédnout níže.

Dušan Adamať

Po úspešnom testovaní môžem povedať, že mi na hlave začalo rásť pár vlasov naviac. Prvé mesiace boli veľmi demotivujúce, nakoľko výsledok nebol tak rýchly, ako by si človek želal. Po druhej dávke boli výsledky už lepšie. Prípravok sa dobre nanáša, tuba je malá, tak si ju môžete zobrať všade so sebou, jediná nevýhoda bola, že sa vlasy viac mastili. Je proste potreba vydržať a dodržiavať pravidelnosť.

Lukáš Baran

Používání přípravku Provexin bylo jednoduché (nanášení na problémová místa ráno a večer), stačilo jen jemně vmasírovat a už po třech měsících jsem viděl, že mi začaly růst jemné chloupky, přesně, jak jsem se o přípravku dočetl. Pak ty jemné chloupky vypadaly a měly mi začít růst vlasy, to jsem ale nepostřehnul. Přátelé a můj kadeřník říkají, že to účinkuje a změnu vidí. Vlasy mám sice hustější, ale pořád mě trápí kouty. Vnímání té změny u mě samotného není až tak radikální, ale to asi z toho důvodu, že se vidím každý den, ale jsem rád i za ten malý rozdíl. Provexin proto budu používat nadále a uvidíme, jak se to vyvine dál. Tento přípravek jsem doporučil i mnoha dalším kamarádům a lidem na Instagramu, kteří přidávali komentáře k mým fotkám.

Lukáš Kubát

Do projektu jsem se zapojil, ale neočekával jsem, že bych měl hned bujnou kštici. Spíš jsem si říkal, jestli se vůbec něco změní. Po několika měsících používání Provexinu musím říct, že byla období, kdy jsem si říkal, že nějaké nové vlasy raší, a byla i období, kdy jsem si říkal, že je to horší než předtím. Žádný obrat o 180 stupňů či zázrak nenastal, zaznamenal jsem jen malé změny.

4. 4. 2019Časy se mění: Chtějí nám cenzurovat internet? Kdepak, sociální sítě se spíše chtějí zbavit rasistů

Jiří Spálenský

Provexin jsem užíval pravidelně a po cca dvou měsících mi na čele začal rašit jakýsi "mikroplyš". Další cca dva měsíce se nic nedělo a mé plyšové čelo se začalo ztrácet. Za další měsíc a půl mi uprostřed čela vyrašily tři vlasy, které setrvaly do doby, než jsem usoudil, že to vypadá divně, a vlasů jsem se zbavil. Dnes je to skoro třičtvrtě roku od používání Provexinu. Ještě mi ampule zbyly, ale po pravdě jsem z výsledku nebyl nijak odvázaný. Nyní už mažu Provexin jen v případě, že nepospíchám, či nezapomenu. A jen se snažím spotřebovat zbylý materiál. Prvotní radost vystřídalo zklamání.

Jan Witek

Během používání Provexinu jsem první změny začal pozorovat cca po třech měsících, objevily se drobné vlásky, které ale nebyly na první pohled až tak viditelné. Pár přátel i můj kadeřník se shodli, že mé vlasy zhoustly. Co jsem však zaznamenal sám, bylo, že mi vlasy začaly vypadávat daleko mírnějším tempem. Rozhodl jsem se tedy, že přípravek budu používat i nadále a uvidím, co to přinese.