TIP LUI: Ty nejlepší masky na obličej, které zaženou unavenou pleť

Zima je pro pleť velmi náročné období. Stálé přecházení z chladna do tepla či klimatizace naší pleti moc neprospívá, a tak je nejlepší jí dopřát výživu zvenku.

Pleťové masky nejsou pouze výsadou žen. Prospívají každé pleti, a tak není žádný důvod, proč je nezačít aplikovat, i když jste muž. Mužská pleť je také náchylná k únavě a stárnutí, a proto jí pleťové masky rozhodně mohou pomoci.

Izrael ruší zákaz darovat krev pro homosexuály a bisexuály20. 8. 2021

Na trhu obecně najdete pleťové masky nejrůznějšího složení, které řeší také různé problémy s pletí. Akné, vrásky, unavenou pleť, šupinky, kruhy pod očima, rozšířené póry i výživu pleti. Stačí si pouze vybrat. Jednou z novinek jsou pak double masky, tedy kombinace několika variant, na tváře i T zónu a okolí očí. Pleť totiž není stejná na všech místech obličeje, a tak je vlastně velmi praktické používat různě fungující masky pro konkrétní místa.

Pleťové masky jsou velmi účinným způsobem, jak pleť rozjasnit a zbavit únavy

Velkým hitem poslední doby jsou textilní masky, které jsou perfektní i na cesty. Jsou velmi skladné, lehké a nezaberou vám místo v kufru. Textilní masky jsou také praktické v rámci používání, žádné patlání na obličej, prostě pleť do masky "oblečete" a poté sundáte skoro jedním prstem. 

Hyundai i30 N Line aneb Nejkrásnější i30ka, kterou si můžete pořídit30. 8. 2021

Poslední dobou se také rozmohl trend asijských značek, které v České republice najdete především v parfumerii Sephora. Jednou z nich je Tonymoly, která je jednou z nejpopulárnějších značek korejské kosmetiky ve světě, spojující požitek a péči s rozkošnými a originálními obaly. Vybrat si tak například můžete pleťovou masku, ve které budete vypadat jako Indián.

Dopřávejte si pleťovou masku jednou týdně

A jak často pleťovou masku používat? Ideální varianta je jednou týdně. Pokud cítíte, že by vaše pleť potřebovala výživu častěji, zkuste masku používat i dvakrát týdně. Pro častější používání se ale raději poraďte s dermatologem nebo kosmetičkou, vaše pleť by si na masku mohla zvyknout a výsledný efekt by už nebyl tak znát.

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com