TIP LUI: Ty nejlepší masky na obličej, které zaženou unavenou pleť

28. 12. 2018 17:25 Zdraví & Krása
TIP LUI: Ty nejlepší masky na obličej, které zaženou unavenou pleť

Pleťové masky nejsou pouze výsadou žen. Prospívají každé pleti, a tak není žádný důvod, proč je nezačít aplikovat, i když jste muž. Mužská pleť je také náchylná k únavě a stárnutí, a proto jí pleťové masky rozhodně mohou pomoci.

13. 12. 2018Co pořídíte v outletovém centru za tisíc korun? Přijali jsme výzvu a vyrazili na nákup

Na trhu obecně najdete pleťové masky nejrůznějšího složení, které řeší také různé problémy s pletí. Akné, vrásky, unavenou pleť, šupinky, kruhy pod očima, rozšířené póry i výživu pleti. Stačí si pouze vybrat. Jednou z novinek jsou pak double masky, tedy kombinace několika variant, na tváře i T zónu a okolí očí. Pleť totiž není stejná na všech místech obličeje, a tak je vlastně velmi praktické používat různě fungující masky pro konkrétní místa.

Pleťové masky jsou velmi účinným způsobem, jak pleť rozjasnit a zbavit únavy

Velkým hitem poslední doby jsou textilní masky, které jsou perfektní i na cesty. Jsou velmi skladné, lehké a nezaberou vám místo v kufru. Textilní masky jsou také praktické v rámci používání, žádné patlání na obličej, prostě pleť do masky "oblečete" a poté sundáte skoro jedním prstem. 

20. 12. 2018Čeká nás konec peněz v podobě hotovosti? Odborníci jsou rozděleni na dva tábory

Poslední dobou se také rozmohl trend asijských značek, které v České republice najdete především v parfumerii Sephora. Jednou z nich je Tonymoly, která je jednou z nejpopulárnějších značek korejské kosmetiky ve světě, spojující požitek a péči s rozkošnými a originálními obaly. Vybrat si tak například můžete pleťovou masku, ve které budete vypadat jako Indián.

Dopřávejte si pleťovou masku jednou týdně

A jak často pleťovou masku používat? Ideální varianta je jednou týdně. Pokud cítíte, že by vaše pleť potřebovala výživu častěji, zkuste masku používat i dvakrát týdně. Pro častější používání se ale raději poraďte s dermatologem nebo kosmetičkou, vaše pleť by si na masku mohla zvyknout a výsledný efekt by už nebyl tak znát.

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com
Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop