TIP LUI: Ty nejlepší masky na obličej, které zaženou unavenou pleť

Zima je pro pleť velmi náročné období. Stálé přecházení z chladna do tepla či klimatizace naší pleti moc neprospívá, a tak je nejlepší jí dopřát výživu zvenku.

Pleťové masky nejsou pouze výsadou žen. Prospívají každé pleti, a tak není žádný důvod, proč je nezačít aplikovat, i když jste muž. Mužská pleť je také náchylná k únavě a stárnutí, a proto jí pleťové masky rozhodně mohou pomoci.

„Šance na přežití HIV pozitivního jedince na antiretrovirové léčbě se blíží šancím běžné populace,“ říká profesor José M. Gatell4. 5. 2021

Na trhu obecně najdete pleťové masky nejrůznějšího složení, které řeší také různé problémy s pletí. Akné, vrásky, unavenou pleť, šupinky, kruhy pod očima, rozšířené póry i výživu pleti. Stačí si pouze vybrat. Jednou z novinek jsou pak double masky, tedy kombinace několika variant, na tváře i T zónu a okolí očí. Pleť totiž není stejná na všech místech obličeje, a tak je vlastně velmi praktické používat různě fungující masky pro konkrétní místa.

Pleťové masky jsou velmi účinným způsobem, jak pleť rozjasnit a zbavit únavy

Velkým hitem poslední doby jsou textilní masky, které jsou perfektní i na cesty. Jsou velmi skladné, lehké a nezaberou vám místo v kufru. Textilní masky jsou také praktické v rámci používání, žádné patlání na obličej, prostě pleť do masky "oblečete" a poté sundáte skoro jedním prstem. 

Relax v Mariánských Lázních spojte s výletem za mumiemi či za keltskými tajemstvími17. 7. 2021

Poslední dobou se také rozmohl trend asijských značek, které v České republice najdete především v parfumerii Sephora. Jednou z nich je Tonymoly, která je jednou z nejpopulárnějších značek korejské kosmetiky ve světě, spojující požitek a péči s rozkošnými a originálními obaly. Vybrat si tak například můžete pleťovou masku, ve které budete vypadat jako Indián.

Dopřávejte si pleťovou masku jednou týdně

A jak často pleťovou masku používat? Ideální varianta je jednou týdně. Pokud cítíte, že by vaše pleť potřebovala výživu častěji, zkuste masku používat i dvakrát týdně. Pro častější používání se ale raději poraďte s dermatologem nebo kosmetičkou, vaše pleť by si na masku mohla zvyknout a výsledný efekt by už nebyl tak znát.

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com