Nové technologie ovlivňují kosmetický průmysl víc, než si myslíme! Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti?

Kosmetický průmysl je velký business, který své hranice stále častěji posouvá dál. Výhody, které z toho pramení pro nás všechny jsou jasné. Nové přípravky i…

Kosmetický průmysl je velký business, který své hranice stále častěji posouvá dál. Pro mnohé klienty kosmetických salónů a klinik je přirozené vybrat si proceduru s použitím botoxu či kyseliny hyaluronové nebo i jiných aktivních látek, které pleť i tělo omladí.

Co jsou zákazníci ochotni všechno podstoupit a jaké jsou nové trendy, které jsou již běžně k dispozici?

LGBT Afghánci se připravují na nejistou budoucnost za vlády Tálibánu31. 8. 2021

To, co by před několika lety bylo na hranici s fantazií, se dnes běžně v kosmetickém průmyslu využívá. Pokud chcete pleť omladit, můžete využít například vlastní krevní plazmu, kterou si necháte do obličeje napíchnout. Je to zákrok relativně běžný a časově nenáročný, zvládnete ho při polední pauze.

Péči o pleť byste měli věnovat dost času

 

Velmi oblíbenou metodou, která je už na kosmetickém poli víc než deset let, je botox. Jde v podstatě o klobásový jed, který se v estetické medicíně používá pro vyhlazení mimických vrásek. Jeho efekt je dočasný, aplikaci je doporučené provádět zhruba jednou za 3-4 měsíce. Velmi dobře se uplatňuje také při léčbě nadměrného pocení. 

Porsche Taycan aneb Vyzkoušel jsem nejrychlejší sériově vyráběný elektromobil. Větší zábavu budete hledat jen těžko20. 9. 2021

Každá větší klinika si také zkrášlující procedury upravuje a systematicky dolaďuje podle sebe, například na klinice Yes Visage se setkáte s YES liftingem, který šetrně zajistí vypnutí povadající kůže obličeje pomocí jednoduchých vpichů a systému jemného uchycení tkání. Setkat se tu můžete s pojmy jako plazmalifting, mezoterapie, frakční resurfacing i hydrobalance. Všechny termíny označují procedury, které pleť vypnou, vyhladí a omladí, jejich součástí je použití laseru, botoxu nebo již zmíněné krevní plazmy.

I domácí péče může mít efekt

I v kosmetických salonech se již setkáte s procedurami, které jsou zaměřeny především na omlazení, a to především s použitím vhodné kosmetiky. Pokud tedy o nějakém zákroku uvažujete, zkuste jít nejprve zlatou střední cestou, o svoji pleť pravidelně pečovat a ve svém životě dbát na zdravý životní styl, pravidelný pohyb i psychickou pohodu. I ta má na pleť velký vliv stejně jako dostatek spánku.

Také je dobré zmínit, že žijeme v roce 2018, medicína je na velmi dobré úrovni a ve výzkumech jde stále dopředu. Pokud tedy opravdu o klinickém zákroku uvažujete, vhodnou dobu máte právě nyní.

Zdroj: Archiv značek