Nové technologie ovlivňují kosmetický průmysl víc, než si myslíme! Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti?

Kosmetický průmysl je velký business, který své hranice stále častěji posouvá dál. Výhody, které z toho pramení pro nás všechny jsou jasné. Nové přípravky i…

Kosmetický průmysl je velký business, který své hranice stále častěji posouvá dál. Pro mnohé klienty kosmetických salónů a klinik je přirozené vybrat si proceduru s použitím botoxu či kyseliny hyaluronové nebo i jiných aktivních látek, které pleť i tělo omladí.

Co jsou zákazníci ochotni všechno podstoupit a jaké jsou nové trendy, které jsou již běžně k dispozici?

Moderní technologie vládnou kuchyním. Po „hrnečku, vař“ přichází „troubo, otevři se“15. 2. 2021

To, co by před několika lety bylo na hranici s fantazií, se dnes běžně v kosmetickém průmyslu využívá. Pokud chcete pleť omladit, můžete využít například vlastní krevní plazmu, kterou si necháte do obličeje napíchnout. Je to zákrok relativně běžný a časově nenáročný, zvládnete ho při polední pauze.

Péči o pleť byste měli věnovat dost času

 

Velmi oblíbenou metodou, která je už na kosmetickém poli víc než deset let, je botox. Jde v podstatě o klobásový jed, který se v estetické medicíně používá pro vyhlazení mimických vrásek. Jeho efekt je dočasný, aplikaci je doporučené provádět zhruba jednou za 3-4 měsíce. Velmi dobře se uplatňuje také při léčbě nadměrného pocení. 

Stav LGBTQ práv v Evropě: Maďarsko šikanuje trans lidi, Rakousko má šest genderů a Rumunsko zakázalo rovnou i definici genderové identity23. 2. 2021

Každá větší klinika si také zkrášlující procedury upravuje a systematicky dolaďuje podle sebe, například na klinice Yes Visage se setkáte s YES liftingem, který šetrně zajistí vypnutí povadající kůže obličeje pomocí jednoduchých vpichů a systému jemného uchycení tkání. Setkat se tu můžete s pojmy jako plazmalifting, mezoterapie, frakční resurfacing i hydrobalance. Všechny termíny označují procedury, které pleť vypnou, vyhladí a omladí, jejich součástí je použití laseru, botoxu nebo již zmíněné krevní plazmy.

I domácí péče může mít efekt

I v kosmetických salonech se již setkáte s procedurami, které jsou zaměřeny především na omlazení, a to především s použitím vhodné kosmetiky. Pokud tedy o nějakém zákroku uvažujete, zkuste jít nejprve zlatou střední cestou, o svoji pleť pravidelně pečovat a ve svém životě dbát na zdravý životní styl, pravidelný pohyb i psychickou pohodu. I ta má na pleť velký vliv stejně jako dostatek spánku.

Také je dobré zmínit, že žijeme v roce 2018, medicína je na velmi dobré úrovni a ve výzkumech jde stále dopředu. Pokud tedy opravdu o klinickém zákroku uvažujete, vhodnou dobu máte právě nyní.

Zdroj: Archiv značek