Nedokonalosti pleti? Důvodem může být příliš mnoho péče i telefonování

19. 11. 2018 12:00 Zdraví & Krása
Nedokonalosti pleti? Důvodem může být příliš mnoho péče i telefonování

Kosmetickou rutinu máte v malíku, ale přesto nejsou výsledky podle vašich očekávání? Na vině může být příliš mnoho péče a vliv mohou mít i faktory, které by vás ani nenapadly.

Čistěte si pleť, ale ne až moc
Lidé, kteří jsou náchylní k akné či mají mastnou pokožku, si často čistí pleť přípravky, které mohou pleť vysušovat. Vysušit mastnou pleť se může teoreticky jevit jako dobrý nápad, ale tyto přípravky ve skutečnosti zbavují pokožku olejů a snižují tak její přirozenou ochranu – nutí ji tím, aby zvýšila produkci mastnoty. Pokud po čistění pleti registrujete opačný výsledek než ten očekávaný, zkuste jemnější čištění obličeje pouze micelární vodou či přípravkem s mléčnou strukturou.

22. 11. 2018Poloha, jakou máte při spaní, je pro vaše zdraví zásadní. Jakou pozici byste tedy měli podle lékařů na noc zaujmout?

Omezte množství produktů
I pleť má své limity, které by se v honbě za krásou neměly podceňovat. Například – nedokáže pojmout nekonečné množství aktivních přípravků najednou. Místo kůže zářící zdravím tak můžete získat podrážděnou pleť. Pokud je váš obličej místo očekávaného výsledku citlivý, zarudlý nebo šupinatý, zkuste množství kosmetiky omezit. 

Telefonujte hands-free
Dát si hovor na reproduktor je pro pleť lepší. Důvod je nasnadě – telefon, stejně jako jakékoliv jiné předměty, je na svém povrchu plný bakterií, a upřímně, kdo z nás si pravidelně čistí svůj telefon?

15. 11. 2018Falešní politici se na sociálních sítích těší oblibě. Nechybí Ovčáček, Okamura ani Schwarzenberg

Vyměňte povlečení
Bavlna je přírodní materiál, tak co na ní může být špatného, říkáte si? Obyčejně nic, ovšem máte-li problémy s nedokonalostmi pleti, zvažte, zda si dost často měníte povlečení. Navíc, tisknutí obličeje během spánku do bavlněného polštáře může u citlivé pleti vést k podráždění, jelikož bavlna je docela hrubý materiál a dochází zde ke tření. Pozorujete-li na sobě potíže, odborníci doporučují vyměnit bavlněné povlečení za satén či hedvábí.

Zdroj: elle.com
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop